Pagaliau, pirmasis ir vienas sudėtingiausių namo detalių - pamatai, yra pilnai paruošti, kad būtų galima pereiti prie naujo etapo - sienų. Iki pilno pamatų užbaigimo, aišku, dar liks keletas veiksmų, kuriuos bus galima įgyvendinti vėliau, tai - pamato išorės hidroizoliacija ir apšiltinimas ekstrudiniu polistirenu, nepamirštant, kad paskiausiai dar lauks cokolio apdaila.

Pamatus iš vidaus taip pat nutepėmė hidroizoliacine mastika Styrbit2000, kuom geras jis, kad prie jo iškart galima klijuoti polistirolą, nereikėjo pirkti papildomų klijų, o ir pamatas bus garantuotai apsaugotas nuo drėgmės iš visų pusių, tiek vidaus - tiek išorės. Nors nutepėm tik vieną sluoksnį.

Pasvarstę, vidaus pamato apšiltinimui pasirinkome standartiškai - 5 cm storio EPS80 polistirolį, viso 54 lapai po 1×1m, kurį reikėjo perpjauti pusiau, nes rostverkas 50 cm aukščio. Toliau, ekskavatorius ir du meistrai per visą darbo dieną bendrom jėgom, kaušu supylė ir užlygino kastuvais visą mūsų užsakytą smėlį į pamato vidų. Sutilpo net 10 mašinų po 18m3! Tiesa, prieš tai buvo nukasta taip pat nemažai molio, kurį reikės vėliau kažkur “padėt”, kai bus tvarkomas visas sklypas. Dabar jau yra aišku, kad atsirado dar šiek tiek papildomas smėlio poreikis, jis bus skirtas pamatų užpylimui iš išorės, nes nesinori klampoti per molį po lietaus, o juodžemis, kurio yra pakankamai - tam tikslui irgi netinka.

Dar viena laimė :) atlaisvintas vienas labai reikalingas sklypo plotas, kuris buvo užgriozdintas mūro blokeliais. Taip ilgai laukto pavasario, šiltą ir saulėtą savaitgalio rytą, vadovaujant 2 meistrams “taip kaip jiems reikia” ir užsakyto krano pagalba buvo sukilnoti visi blokeliai į pamato vidų.

Taip pat gauta gera žinia iš geodezisto, kuris atliko pamatų išpildomąjį. Kadangi nivelyriniais matuokliais šimtu proc. nepasitikėjom, užsakėm, kad pamatus išmatuotų specialistas su prietaisu. Paaiškėjo, kad pamatai atlikti pakankamai gerai, pamato viršaus nuokrypiai minimalūs, tik vos keli milimetrai, perkritimai vienam ir kitam namo įstrižainės kampe sudaro ~2 cm, tai yra tikrai nedaug, visa geometrija taip pat gana gerai pataikyta, nuo 0-25mm skirtinguose kampuose.

Priekyje laukia, tikėkimės, šilta vasara, nauji darbai ir nauji išbandymai :)

Patiko (0)

Rodyk draugams