Ateina laikas kai žasys išskrenda į pietus, atėjo laikas kai reikia ir langus susidėt, viskam ateina savas laikas… :)

pakeli galvą nuo savų darbų ir matai kaip žasys kažkaip liūdnai klegėdamos išskrenda į pietus, ruduo…

Turbūt ne vienam iškyla daug klausimų ir abejonių, kokius gi langus geriausiai pasirinkti… Vieni renkasi standartinius plastikinius langus ilgai nemastę kiek ten tų kamerų, stiklų, kokios jie firmos ir pan. svarbu jiems tik, kad būtų kuo pigesni ir nesuka sau per daug dėl to galvos… Kiti renkasi pačius “kiečiausius”, naujausios kartos plastikinius langus su visais “pribumbasais”, kad būtų jų kuo daugiau (visų čia nevardinsiu, kam kokių reikės patys susiras ir pasirinks) ir tokie nelabai kreipia dėmesio kiek už tai “paklos” pinigų… Dar treti renkasi gerus medinius langus, 2-3 kart brangesnius nei plastikiniai, bet nebūtinai jie geresni, ypač vėliau kai paaiškės, kad reikės perdažinėti juos po keletos metų… Žodžiu, kiekviena prekė randa savo pirkėją, ginčytis dėl kiekvieno nuomonės ar pasirinkimo nežadu.

Mūsų sprendimą dėl langų pasirinkimo paįtakojo šiek tiek finansai, o labiausiai - pageidaujama lango spalva! Todėl pasirinkome kažkokį tai tarpinį variantą tarp geresnių ir vidutinių.

Kadangi nenorėjome baltos spalvos langų, nes nuo laiko jie papilkėja, o prie mūsų stogo pakalimo vis tik noras buvo priderinti gražiai tas spalvas, tam labiausiai tiko rudai-raudona medžio imitacijos spalva, kurią panašiausiai pagal mūsų norą galėjo pasiūlyti tik iš Aluplast profilio langų gamintojai.  Ta spalva vadinasi - macoree.

Taigi, pradėjau pasakoti nuo spalvos, iš tikrųjų, ji buvo ne vienintelis svarbus kriterijus langų pasirinkime.

Gyvenant bute gal nėra taip jau labai svarbu koks bus tas lango rėmo storis ir kelių stiklų paketas, bet gyvenant name - kur tau iš keturių pusių vėjai pučia, norisi, kad langai būtų kuo šiltesni, nes tai pagrindinis realus šalčio tiltas į vidų. Šiuo atveju idealu turbūt būtų iš vis gyventi name be langų, bet deje, norisi, kad namie būtų šviesu, daug šviesos :) O ypač, kaip mūsų atveju, kad per didelius erdvius langus matytųsi graži gamta visais metų laikais. Todėl jau projektuojant savo namuką sugalvojau, kad mūsų langai bus platūs, suplanuotos po 2 m pločio beveik visos kambarių angos, išskyrus iš svetainės į terasą stumdomų durų vitriną, jos plotis 2,80m, na, ir žinoma keletas siauresnių angų tai - į vonia 1,30cm, balkono (terasos) išėjimo durys 1m ir siauresni 2-o aukšto (mansardos) langai.

Mūsų pasirinkimas dėl langų - žinoma, turėjo būti ne mažiau kaip 6-ių kamerų, tačiau kai prisiėjo laikas užsakinėti nusižiūrėtus langus Aluplast gamintojai kažkodėl pareiškė, kad negali užlaminuoti 6 kamerų pločio rėmo pageidaujama mūsų spalva :( Ta žinia mano pasirinkimą dėl langų smarkiai mane nuvylė ir išblaškė kuriam laikui, nes tada puoliau ieškoti, kas gali pagaminti langus būtent ta spalva. Buvo apskambinėtos net keletas firmų, bet deje, po 2 savaičių sugaišto laiko paieškų teko nusivilti, niekas neturėjo tokios ar bent jau panašios, kad mums tiktų spalvos. Todėl teko priimti sprendimą rinktis 5-ių kamerų tos pačios firmos Aluplast profilio langus, kas reiškė, kad bus mažiau 1 kamera ir rėmo storis bus nebe 80mm, o 70mm. Bet kaip man aiškino, ne vien rėmos storis lemia lango šiltumą, juk didžiausią lango dalį užima stiklas. Kad langai būtų šiltesni buvo pasirinktas 3-jų stiklų paketas (4×12x4×12x4=36mm, o didelėms vitrinoms naudotas 6mm 1 stiklas), 2 iš jų selektyviniai, stiklo paketo viduje pasirinkau šiltą plastiko tarpinį rėmelį , ne metalinį kuris dedamas praktiškai visuose langų paketuose!!! Taip pat pasirinktas uždaras metalas rėmuose, kas žada tvirtesnį rėmą, nes daugelis gamintojų standartiškai siūlo tik pusiau uždarą metalą (taupo metalą?) ir pasirinkta 1-a saugumo klasė nuo galimo įsilaužimo, nors jei rimtai laušis, manau niekas nepadės :)  Dar buvo pasirinkta keletas papildomų smulkmenų keliuose languose tokie kaip: spragtukas duryse,kad fiksuotųsi durys, papildoma rankenėlė lauke, kad būnant terasoj būtų galima duris užvert/atvert, papildoma rakinama spynelė balkono duryse, kad neišeitų į lauką maži vaikai, jei tokių lankysis kartais svečiuose, kol suaugę bendrauja :) Reikia visus šitus niuansus gerai apgalvoti ir pranešti gamintojui prieš užsakant langus.

5 kamerų lango brėžinys su 2 stiklais, ir pavyzdys 6 kamerų su 3 stiklais

Prieš tai paminėtas tas didžiausias terasos langas iš vakarų pusės - pirmiausiai ir buvo “instaliuotas”, tiksliau buvo užsandarinta jo anga. Kadangi su paprastom varstomom durim šio lango statyti nenorėjom, ir nuo pradžių jau buvo suplanuota stumdomų durų vitrina, o kaip žinia ji kainuoja nepigiai, planuojam ją įstatyti vis tik vėliau.  Plačios nustumiamos durys į šoną suteikia didesnį erdvės pojūtį, dėl to savo planų neketinam keisti, tik šiek tiek teks palaukti kol bus gautas trūkstamas “finansavimas”. :)

Tad sužinoję, kad po savaitės jau atvyksta pagaminti užsakyti langai, savaitgalį su pasiskolintu iš draugo autobusiuku nupirkom ir atsivežėm kelias sunkias 22mm storio osb plokštes. Jaunas konsultantas iš Ermitažo lyjant lietui labai maloniai jas padėjo mums įsikrauti.

Plokštės išgręžus jose skyles buvo sėkmingai užkeltos ir užmautos ant paliktų styroti nenupjautų varžtų nuo “apalubkės” (prieš tai jais buvo sutvirtintos lentos sąramų betonavimui), papildomai prigręžiant kelis varžtus iš šonų ir sutvirtinant lentelėmis iš vidaus. Viso ši “vitrina” atsiėjo mums 165 Lt + 30Lt kuras. Gavosi gal ne pigiai, bet tas plokštes dėl to ir rinkomės tokias storas, kad vėliau galėtume jas panaudoti įrengiant grindis palėpėje ir išleisti pinigai nenueis vėjais.

Laikinas sprendimas, vėliau čia bus stumdomų durų vitrina

Dar buvo įstatytos laikinos durys. Duris pavyko rasti iš skelbimų dar prieš kurį laiką, kažkas jas taip pat buvo laikinai naudojęs savo name, kol vyko remontai, bet vėliau nusprendė įstatyti sau dailesnes, o tas parduoti. Tai net seifinės durys, rakinasi keliais kaiščiais ir su multilock spyna :D Ir visa tai mum kainavo tik 120Lt Be abejo, tai bus tik laikinas sprendimas kol vyks statybos ir kurių bus negaila kol vyks vidaus tinkavimo, betonavimo darbai, o prieš išorės apdailą reikės užsakyti specialias duris specialių išmatavimų, greičiausiai iš medienos ar jos imitacijos su siauru langu šalia.

Kadangi planuojama būsimų durų anga yra gerokai platesnė, nes kaip minėjau ateity planuojame statyti gražias pagrindines duris su vitrina šalia (juk durys - namo veidas :)), tad teko pasukti galvą kaip įstatyti 1,05m pločio duris į 1,30m pločio angą. Sprendimas rastas visai paprastas, tam panaudota atlikusi gegnių mediena, kuri buvo išpjauta ir prigręžta ilgesniai varžtais į trapių blokų sieną, kitas šonas pagamintas iš dviejų kampu sujungtų ir sutvirtintų gegnių taip pat prisuktas prie sienos, o pačios durys vos ne įspraustos į tą medieną, mat apskaičiuota gavosi itin tiksliai. Iš tikrujų, net vos tilpo į sukonstruotą rėmą, bet kažkiek pakalus, pareguliavus, viskas susukta prie medienos ir durys varstosi gan gerai :)

Statybinės lauko durys - vaizdelis iš vidaus

vaizdelis iš lauko

Įdomiai atrodė tos įstatytos durys name dar be langų, išvažiuodami jas net užrakinom dėl visa ko :D

O štai apie langus…, juos statėme patys beveik visą savaitę, sugalvoję savą tvirtą ir patikimą sistemą. Reikėjo galvas pasukti dėl tvirtinimo būdo, nes blokai trapūs, bet ko neįsuksi į juos, nesilaikys… Apie tai smulkiau aprašysiu kitam poste, tik įkeliu dabar kelias foto iš atliktų darbų. Ir noriu pasakyt, dar ne viskas pabaigta su jais ir sandarinimas aplink langus vyks atskirai, tai užima tikrai laiko, svarbu buvo juos išsistatyti lygiai ir gerai pritvirtinti.

“ale kampinis” langas

durys į terasą

vonios langas

Ir kelios žadėtos nuotraukos iš vėjalenčių tvirtinimo prie čerpių:

vėjalenčių užkabinimas už čerpės

matomas vėjalentės užbaigimas ir sukniedyjimas

ir keli bendri vaizdeliai

Tai tiek tam kartui, iki…

P.S. kopijuoti ir platinti be mūsų sutikimo paminėtus “išradimus” ir nuotraukas griežtai draudžiama :P

Patiko (2)

Rodyk draugams