Sveiki, visi.. Viskas gerai, jau beveik metai gyvenam name ir džiaugiamės ramybe skleidžiama gamtos kuri supa mus. Garsų galybė stebina aplinkui kasdieną, stirnos laksto pakalnėm, zuikiai prabėga, skraido antys, gandrai, varnėnai, gražuoliai kėkštai, kregždutės, ereliai skraido, tikras gyvas “discovery” kasdieną! Kažkas kažką medžioja ir tenka tą dažnai stebėti…, bet juk gamtos nepakeisi!
Ir pavasaris sklype pakvipo šviežiai išlindusiomis tulpėmis ir kitomis smulkiomis gėlytėmis susodintomis iš rudens:

Vėliau subujojo ir kitos gėlytės, vienos paskui kitą:

Nors aplinka dar mažai tvarkyta, bet tikrai malonu grįžus namo pamatyti jau atsiradusių skirtingų  pavasario spalvų.

Kai pradėjo lauke šilti ir mes išlindom į kiemą, reikia įsirengti aplinką, o planų galybė! Pernai nesuspėjom visos žolės užsiželdint, daug ploto dar pliko paliko, sklypas mažas palyginus pas ką plotai po hektarą ir daugiau.., bet kartu ir nemažas kai rankiniu būdu viską įrenginėji ir nori išnaikinti visas piktžoles iki tol kol galėsi sėti žolę, įsirengti gėlynus, alpinariumus… Tuo tarpu ir augalų norisi užsiželdinti iš kart daug ir įvairių , turėt jau dabar gerą vaizdą, ne po 5-10 metų, dėl to ir sunkoka tokia misija :)… O dar gi ir projektas - “mūsų prūdelis” laukia. Tad nusprendėm nuo jo ir pradėti praktiškai. Nutarėm padaryti tokią s’kant prūdelio  ”demo” versiją :), t.y. pabandymui iškloti dugną paprasta 200 mk plėvele, jei viskas ok, ir pasirodys kad prūdelio reikia, vėliau pasitobulinti ir nusipirkti brangesnę baseinų plėvelę, toks kaip ir noras yra įsirengti mažą Eko baseinėlį su kriokliuku, augmenija ir spalvotom žuvytėm :) kažkas kaip akvariumą tik stambesnį.
Pernai lyginant sklypą buvo tiesiog išrausta duobė, kuri atrodė taip ir kėlė siaubą kaip gi čia reikės viską įsirengt..:

Tuomet buvo įdėta nemažai darbo, suformuoti šlaitai. Vėliau darėm lietaus bei sklypo drenažą, ir vienas vamzdis buvo paskirtas pertekliniam prūdelio vandeniui nuvesti. Pasilyginom dabar dar maždaug aplink prūdelį kraštus, papylėm ant duobės kraštų ir į vidurį smėlio, kad suminkštintų aštrias visokias išlindusias briaunas ir nepradurtų plėvelės kurią ruošėmės paklot:

Prieš tai jau pradėjom kažką sodint ant vieno iš šlaitų, akmenis visokius atrinkinėjau, žodžiu kažką pradėjau komponuot, tikra akmenynė pas mus :):

Tuomet paklojom 200mk plėvelę dviems sluoksniais:

ir pradėjom pilti vandenį, per kelias valandas subėgo kokie 8 kubai:

Dar palikom tą plėvelę prispaustą tik akmenimis iš kraštų, mat reikės sudėliot akmenis suformuojant aplink laiptelį, kad nesimatytų visai išlindusios plėvelės ir pridėlioti daug akmenukų aplinkui.

Tuo tarpu šlaitus sugalvojau apželdinti slenkančiais kadagiais, kad nereikėtų šioje vietoje pjauti žolės, kas būtų per daug sudėtinga, nebent su trimeriu. Ištempiau ir prismaigsčiau geotekstilę, smeigtukų nebuvo, tai nupirkau pilkas smeiges putplasčiui ir pradėjau sodinti įsigytus kadagius (juniperus horizontalis Prince of wales ir kitas kažkoks maišytas kadagys):

Dar prisodinau atsiveštų iš močiutės senoviškų viendienių, bergenijų, irisų, melsvių. Šlaitus reikės pabaigti puošti taip pat akmenimis ir žievės mulčiu, vien mulčas nesilaikys, lietus gali nuplauti, reikėtų kažkokį sutvirtinimą daryti..

Gėlynas su akmenimis dar yra tobulinamas šiek tiek, prisodinti papildomi augalai, kurie turėtų vasarą subujoti labiau:

Tarp gėlynų ir pievos nutariau įkasti plastikinę juostą, kad žolė neperžengtų į gėlynus. Juodą juostą atradau tik Schetelig parduotuvėj ir pastaroji tvirtesnė nei pigi žalia kad būna populiariose parduotuvėse:

Po medžiu sklypo pakraštyje prisiglaudė dar keli augaliukai, rododendras, hortenzija, karpažolė, dar keletas smulkmių ir senoviškas močiutės bijūnas, kuris tikiuosi prigijo ir gal pradžiugins net šiemet kokiu vienu žiedu:

Dar įsigijau pigiai medžių žievės mulčo, kuriuo padengiau pirmąjį gėlyną prie namo, ravėti juk kuo mažiau norėsis:

Dar ir daržiuko reikalai prisidėjo, porą lysvelių kaip ne kaip reikia turėt. Jau žydi pasodintos braškės, lenda svogūnai, susodinti gelsvės ir šalavijų krūmai, visokios prieskoninės žolelės, salotos, ridikėliai, agurkai, kaip gi be jų.. Smagu juk nusiskinti savo išaugintą uogą, daržovę ar žolelę.

Dar planuojam sukalti lysvėm dėžes, kad gražiau ir tvarkingiau būtų, nes po lietaus lysvės išplaukia, o lentų atliekamų tam yra…

Laukiam sudygstant žolės, kuri nelabai dar skuba greit suaugti, nors orai ir dažnas lietus šiemet puikiai tam tinka:

Belaukiant išsirinkome vėjapjovę, nes nuo pernai pasėta žolė kitur labai sparčiai želia. Kriterijai pagrindiniai renkantis buvo šie: kad būtų benzininė, savaeigė, platesnis pjovimo peilis, mulčiuotų žolę, mestų ją per šoną, būtų surinkimo krepšys, didesni ratai su guoliukais ir ne kosmosą kainuotų. Pasirinkome: Benzininė savaeigė vejapjovė Hecht 546 SXW 5 IN 1

Išbandėm, viskas gerai, pjauna puikiai. Nupjauta ką tik pernykštė žolytė:

Vėliau kai atsiras daugiau pokyčių iš mūsų sklypo kūrybos, įkelsim daugiau naujų nuotraukų, nes ir patiems įdomu palyginti progresą. Visada smagu matyti besikeičiančią aplinką kuri įkvepia naujoms įdėjoms.

Patiko (0)

Rodyk draugams