Pagaliau! Vakar buvo atvežtos 2-ejos lauko durys, kurios atkeliavo net iš Šiaulių! Pagamino duris “Nilvaida”.

Pagrindinės namo durys su langu šalia yra 126cm pločio (anga 130cm), jos pagamintos iš uosio medžio masyvo, yra labai sunkios ir masyvios, su plačia stakta per visą angos plotį 25cm storio, šaliduryje staktoje įmontuoti 2 stiklo paketai su 3-gubu reflektiniu stiklu. Jau pati durų varčia sveria tikrai daug, tad 2-viese vyrai sunkiai jas pakėlė, todėl nešė 3-ise, o durų staktą su įmontuotais langais, iš mašinos kėlė net 4-iese, kokio sunkumo jos buvo! Tik gaila, kad savo montuotojų “Nilvaida” taip toli į Vilnių nesiunčia ir reikėjo jų pasieškoti patiems. Tačiau pavyko gauti neblogą kontaktą, laisvai samdomus montuotojus, kurie aptarnauja daugelį duris gaminančių įmonių. Iš anksto su jais sutarus, jau tą pačią dieną kai atvyko durys ir buvo pirmiausiai šios plačios durys įstatytos.

Truputėlį teko paplušėti jas statant ne tik dėl jų svorio, bet dar ir dėl to kad gamintojas kažkodėl nusprendė, kad spynai “liežuvėlius” staktoje reikia įsistatyti patiems, nors pačios spynos įmontuotos gamyboje. Įdėjus šiek tiek ir savų ir montuotojų pastangų atlikta gavosi viskas tvarkingai ir gerai, tik šiek tiek ilgiau užtruko įstatymas.

Antros durys (ūkinės) truputėlį “lengvesnės” jeigu taip galima būtų pavadinti, nes jos nors pušinės bet visvien labai sunkios :)
Šios durys siauresnės - 96cm (anga 1 m), stakta užsakyta taip pat 25 cm pagal angos plotį.

Pačių staktų storis 7cm masyvas, o abejų durų varčios yra 8cm storio, tad durys labai tvirtos ir stabilios, atidarius jos stovi kaip įkastos, niekur nejuda.

Jeigu tikėti, kad durys namo veidas, tai pasak Feng shui, “labai svarbi yra medžiaga iš kurios, jos padarytos, be to padėtis ir modelis. Pagrindinio įėjimo durys - statinio sargas, todėl jos turi būti masyvios bei stiprios ir jokiu būdu ne stiklinės”. Na, stiklo pas mus šiek tiek yra, bet ne pačiose duryse o šalia jų :).

Čia dar šiek tiek parašyta apie duris ir jų puošybą…
Bendrai - pagyvensim pamatysim - ar šiltos bus šios medinės lauko durys, ar tarnaus gerai, o šiuo metu vaizdeliu ir durų kokybe esam labai patenkinti, kad išsirinkom būtent tokias! :)

Čia radau tokią juokingą Izraelio durų kompanijos reklamą apie tai, kaip atkreipti dėmesį į savo duris “jūsų durys kaip jūsų veidas”

Patiko (3)

Rodyk draugams