Nutarėm sutvarkyti namo dokumentus dar šiemet, kadangi kiek visi kas su tuo susiję gąsdina, kad po Naujųjų namą bus sunkiau priduoti. Pirmiausiai atlikom kadastrinius matavimus, bylutės kaina 100 Eur.

Paslaugą užsakėm vasaros pradžioj, taip gavosi, kad atsiėmėm tik rudens gale, tad kadastrininkei teko tik datas pakoreguot, nes bylutė sakė berods galioja tik 3 mėnesius.

Sekantis dalykas, susitarėm su specialiste dėl Energinio naudingumo sertifikato. Nors mums jokio skirtumo kaip jį gauti, tačiau kadastrininkės rekomenduota specialistė pasirodė dirbanti sąžiningai, kadangi atvyko į vietą, nuodugniai viską matavo (ir langų plotus) ir daug klausinėjo, bei fotografavo, patikindama, kad nuotraukų nepublikuos. Kiti gi dalinasi patirtimi, kad užteko tik telefonu viską sudiktuot… Mums šiaip ar taip buvo net įdomu vietoje su žmogumi bendrauti ir sužinoti, kas lemia aukštesnę ar žemesnę energinio naudingumo klasę.

Vėliau paskambinusi pasikonsultuoti dar sykį, ekspertė mus nustebino, kad suvedusi jos manymu suprastus duomenis B klasei truputį trūksta parametrų? Žinojau, kur yra vienas minusas, nes viena siena-pertvara katilinėje liko kol kas neapšiltinta kuri liečiasi su nešildomu garažu pastato viduje. Bet paaiškinus, kad visi langai yra sudėti šiltalo sluoksnyje ir nesiliečia su mūru, pasakė, kad jau to užtenka pasiekti B klasę (kalbėdama telefonu iš kart ir koregavo parametrus).

Nors pagal tai, kad mūsų namo projektas yra registruotas 2013-ais, mums užtektų ir C klasės, bet vis gi ramiau kai yra B :) Be to juk vienaip ar kitaip stengėmės visur instaliuoti daugiau šiltalo nei dauguma eilinių statytojų, kurie šaipėsi iš mūsų, ypač kai į grindis klojom 20 cm ir pamatą šiltinom 15 cm storio putplasčiu.

Tačiau sužinojom, kad namų projektams registruotiems nuo 2016-ų bus privaloma ne žemesnė kaip A klasė. Kyla klausimas, kaip ją pasieks rąstinių namų statytojai… Jei kils noras, pasididinti energinio naudingumo klasę, tą galima bet kada daryti, pvz. papildomai apšiltinus, tik norint pataikyti į A klasę turėtum atlikti dar sandarumo testą, kuris kainuoja nemažus pinigus. Kadangi ši paslauga ateity bus privaloma, tai bus kam nors dar viena niša užsiimti papildomu verslu.

Energinio naudingumo sertifikato gavimas kainavo 75 Eurai. Užtruko apie savaitę, nes neskubėjom.

Sekantis dalykas reikalingas priduodant deklaraciją, kas bepildant dokumentus tik paaiškėjo, reikalinga geodezinė visų inžinerinių tinklų nuotrauka. Tai nuotrauka kurioje matysis kur pravestas vanduo, nuotekos, elektra jūsų sklype (ir jei yra dujos). Šią paslaugą mums labai operatyviai atliko jau pažįstamas geodezininkas Nerijus, paskambinus iš vakaro kitą dieną atvyko, pasimatavo, o vakare jau savo el. pašte viską gavau. Kadangi jau anksčiau samdėm jo paslaugų, kai atliko pamatų matavimus, šį kart padarė nuolaidą ir ta nuotrauka atsiėjo 48 Eurus (įprastai kainuoja lyg daugiau?).

Ir pagaliau dar vienas mokėjimas 14 eurų už deklaracijos pridavimą, priduodant ją internetu.

Visą kitą informaciją apie namo pridavimą puikiai surašė statytojas Euras, jo informacija taip pat pasinaudojau, nors kai kurios bendrųjų rodiklių lentelės jau ir skiriasi šiek tiek nei buvo anksčiau 2013-ais, bet esmė nesikeičia.

Beje! Viską supildžius ir sukėlus į infostatybą, negalėjau pateikti prašymo dėl deklaracijos, nes metė vis klaidą, kad “reikia užpildyti bent vieną negyvenamų patalpų rodiklį”, nors pas mus kadastrinėj bylutėj nėra jokių parametrų apie tokį dalyką, kad būtų negyvenamos patalpos. Pasiskambinau inspektoriui, sako ten nieko nerašyti, o, bet, tačiau… Patarė ir kreipiausi į svetainės administratorius, kurie ilgai nesuprato kodėl taip yra ir meta klaidą, … Ir tik po kelių dienų surašius ten 0-lius pagaliau pavyko pateikti prašymą. Susidūriau su kažkokia nesąmone, kurios niekas negalėjo paaiškinti…

Šiuo metu dokumentai dėl deklaracijos priduoti, laukiam žinių ar viskas gerai, vėliau reikės vykti atsiimti pažymos ir su ja keliauti į registrų centrą. Dar vėliau, jau turbūt po Naujų į savo seniūniją su visais šeimos nariais deklaruoti naująją gyvenamą vietą :)

P.S. Deklaruoti gyvenamą vietą internetu galima tik jei yra tikslus adresas ir gatvės pavadinimas:

Su artėjančiom šventėm!

Patiko (0)

Rodyk draugams