Fasadas keičiasi kas dieną. Šiandien užtinkuoti beveik visi angokraščiai ir namo kampai, naudotas Ejot kampas su tinkliuku.

Pradžioj savaitės išsprendėm tvirtinimą būsimai pergolei, buvo pasirinkti specialūs laikikliai gegnių tvirtinimui ir prie jų prikniedyjom plokšteles, kurios vėliau įstačius gegnes bus prisuktos varžtais kiaurai prie šių plokštelių. Visus tvirtinimus prisukom varžtais kiaurai per sieną, nes keraminiai blokeliai kiaurymėti ir nieko nelaiko, taip tikrai bus patikimiau. Iš kart nedėjom čia gegnių, nes jas sugalvojom jau eigoj, kai susimąstėm kur gi reikės laikyti malkas (atskiros malkinės neplanavom). Tik šią pergolę įrengti galėsim jau po namo pridavimo, nes priešingu atveju būtų nukrypta nuo projekto…

tik nespėjau užfiksuoti šios detalės ką tik prisuktos prie sienos, kitą dieną jau buvo uždėtas polistirolas, čia tilps gegnės 20×5cm:

Dvejojom dėl kolonos terasoje, ar ją apmūryti apdailinėm plytom tik dabar neliesti, ar ją “pastorinti” ir aptinkuoti dekoratyviniu tinku, bet galų gale nusprendėm kaip kažkas man pasakė - “apšiltinti koloną” :) , užarmuoti ir vėliau apklijuoti tom pačiom klinkerio plytelėm, kurios bus ir iš fasado priekio.

Bendrai pastorinta kolona davė “svorio” namui, nebeatrodo tokia laiba kaip buvo prieš tai, kuri atrodė tuoj nulūš :)

Putplastis visur pritraukiamas iki gegnių viršaus, paliekamas vos kelių mm tarpas, kad tik nespaustų difuzinės plėvelės.

Rinkausi palangėms klinkerio plyteles “King Klinker” dengtas glazūra. Turėjau šiandien pasirinkti 1-ą spalvą iš 3-jų. Jos bus vietoj skardinių palangių kurias dauguma renkasi. Nepatiko mums tos skardinės palangės, pas mus jos yra gana žemai ir nuolat bus matomos.

Parinkau vidurinę spalvą, apie 2cm užsileis į išorę, todėl tinkamiausios bus 22cm ilgio. Nuolydis pasakiau, kad būtų putplastyje paliktas 1cm. Tiek tikrai užteks. Vienos plytelės plotis 12cm, jos klijuosis su minimaliais tarpeliais ir “užsifuguos” tokios pačios spalvos drėgmei atspariu intarpų glaistu. Turėtų gražiai gautis.

Patiko (1)

Rodyk draugams