“Dėžutė” jau pastatyta, metas susimąstyti kaip atrodys vidus.

Pamenu, kaip smagu buvo kai reikėjo planuoti remontuojant buto vidų. Atrodė taip viskas paprasta, nieko sudėtingo ir netgi teikė malonumą renkantis dekoratyvines medžiagas. Tačiau reikia įvertinti, kad čia ne butas ir reikės numatyti daug daugiau visko, daug daugiau vidaus patalpų, taip pat ir išorė, planuoti, kad viskas susijungtų ir sudarytų vieną visumą, kad visa tai įgytų tam tikrą išliekamają vertę.

Tuo metu kai jau  reikia lipdyti kažką ant sienų ar grindų, nebelieka daug laiko galvoti ką pasirinkti, todėl stengsiuosi tai pradėti pasiplanuoti dabar, dar gana ankstyvoj stadijoj, kol ant sienų nėra tinko ir dar turime gero laiko apsispręsti, “dėkodami” mūsų šaltąjam metų periodui, kas dar liko apie pora-trejetas mėnesių.

Juk pripažinkim, kai prispiria nebėra laiko daug fantazuoti, viskas vyksta tada daugiausiai spontaniškai, iš apdailos medžiagų renkamės dažniausiai tai - ką galima atrasti tuo metu parduotuvėse ir labai džiaugiamės, kad pavyksta kažką atrasti pigiau, “ant kažko” sutaupyti, nupirkti tai kas daugmaž tuo metu pasirodo mums tinkama. O to pasekoj, jei iš pradžių viskas kaip ir tiko, tai po kelių metų pastebime, kad kažkas jau pradeda erzinti, kad skubėdami parinkome ne tas plyteles, kad kažkokie piešiniai ant grindų ar sienų jau atgyveno ir nebedžiugina taip kaip anksčiau. Vis tik manau, prieš renkantis apdailos medžiagas, vertėtų pasikonsultuoti su interjero specialistais, kad bent padėtų teisingai pasirinkti spalvas. Nors daugelis mano, kad jiems viską ir taip gerai sekasi patiems kurti…, bet būna deje, deja… Kartais tenka matyti, kai švaistomi pinigai brangioms medžiagoms, kurios tarpusavyje visai nedera.

Kadangi su dizainu ir spalvom jau seniai šiek tiek “draugaujame”, manau svarbiausia užduotis man, bus pasirinkti vientisos gamos koncepciją, parinkti koks stilius dominuos, kokie bus baldai, grindys, sienos ir visos kitos apdailos medžiagos ir ateity atsirasiantys visi nauji interjero elementai, kurie derėtų tarpusavyje. Labiausiai norėtųsi išvengti, bent man tikiuosi tai negresia, kad namie neatsirastų kakofonija, daugybės tarpusavyje nesuderintų interjero detalių ir daiktų visuma. Geriau aplamai planuoti, kad tų daiktų būtų kuo mažiau matoma, o jei jų prisikaups per daug, reikės arba išdovanoti arba suslėpti kuo giliau į spintas :)

Taigi, pradedant po truputį planuoti, dar kartelį įkeliu 3D vaizdelį,  iš viršaus:

Vėliau čia reikės pasiplanuoti sodą, gėlynus ir takelius, landšafto projektavimas yra dar vienas atskiras mokslas ir  tema :)

Čia 3D patalpų planelis, įsivaizdavimui kas kur randasi:

Vidaus planas su baldais čia.

Taigi, reikės nuspręsti, kokias spalvas namie parinkti, nes kiekviena spalva sukuria savą nuotaiką ir atmosferą.  Didžiausias noras susikurti jaukius namus, kuriuose galėsime atsipalaiduoti po darbų ramioje, harmoningoje, neslegiančioje, neapkrautoje sunkiais daiktais aplinkoje.

Per daug ryškios spalvos ilgesnį laiką būnant tose pačiose patalpose pradeda varginti ir slėgti, todėl rinksimės ir derinsime šviesesnių tonų ir atspalvių nuotaiką visose erdvėse.

Dabar jau daug kas pradeda vis labiau vertinti natūralumą, vis dažniau renkasi natūralias medžiagas, tačiau reikia turėti minty, kad natūralios medžiagos brangiau vertinamos ir finansine prasme. Bet tarkim, reiktų įvertinti, kad tokios medžiagos būtų ilgalaikė investicija, t.y. ilgiau tarnautų, pvz. natūralus akmuo. Viešint pietuose man labai patiko nelygaus rašto akmuo travertinas. Atrodo labai jaukiai, natūraliai ir gražiai, nevienodi raštai ir atspalviai sukuria tokią nuotaiką, arčiau žemės ir gamtos, čia panašiai kaip vertinantiems natūralų liną. Akmuo, medis - natūralios medžiagos ir ypatingai jo derinti tarpusavyje net nereikia.

Svajoju panašiai apie tokias grindis savo name:

Tik rinkčiausi gal kiek šiltesnės spalvos, kaip žemiau, išskyrus sienas, būtų jau per daug tos pačios medžiagos ir nuobodu:

Skaičiuoju, šių travertino plytelių, reikėtų ne tiek ir daug, virtuvei apie 14,5, voniai apie 10 kv.m., wc tik 2, tambūre 4,5 kv.m., tai viso būtų apie 30m2. Mmm, kiek daugoka gaunasi… Tačiau kitose zonose bus medinės arba medžio imitacinės grindys, kurių dar nepasirinkau, tikiuosi, jos gerokai mažiau turėtų kainuoti. Turint tikslą, išklijuoti travertinu, reikės pradėt dairytis, kur būtų galima įsigyti jo daugiau priimtina kaina, ar pavyktų rasti čia ar bandyti savo paieškas Lenkijoje. Pradžioj, vaizdo prasme “užsikabinau” jas gyvai pamačius Medžio centre, parduotuvė “1000 plytelių” atrodo vadinasi. Tiksliai neatsimenu ten buvusių plytelių matmenų, bet kaina buvo nuo 160 Lt/m2, kaina  smarkiai “kandžiojasi” man, bet paieškojus, gal pavyks nusižiūrėti kurnors ir už mažesnę kainą…

Savo praktiniu pastebėjimu, patariu nesirinkti skirtingų grindų plytelių bendroje matomoje erdvėje,  skirtingose zonose. Tarkim matoma virtuvė, tambūras ir laiptų aikštelė. Kam patinka, kad vyrautų bendra harmonija, nieko rėkiančio ir iššaukiančio, tada siūlau visam 1-am aukšte panaudoti ne daugiau kaip dvi skirtingas grindų medžiagas. Arodys tikrai jaukiau, nei naudojant skirtingų spalvų ir atspalvių bei skirtingų raštų ir stilių medžiagas minėtose zonose.

Pagalbinėse patalpose iš vis nėra būtinumo rinktis kažkokių išskirtinių medžiagų, ten svarbu parinkti tik tinkamas neutralias spalvas, kurios nevargintų. Ir nebūtina išklijuoti visų sienų iki pat lubų vien tik plytelėmis (dažniausiai taip daroma vonioj, wc ar katilinėj), jas geriau panaudoti būtiniausiose zonose, kur trykšta vanduo: prie kriauklių, duše, prie wc. O kitoms sienoms galima panaudoti vandeniui ir drėgmei atsparius dažus. Dažytos šviesios sienos ne ką prasčiau atrodys ir tarnaus ilgai.

Dar viena mintis, jau kilusi iš anksčiau, dušo trapą įsirengti be jokių metalinių grotelių, ant kurių būna dažnai nemalonu užlipti duše, o įrengti, štai tokį trapą, kai ant viršaus išpjaunama ir įklijuojama plytelė:

Tokiais trapais prekiauja TECEbalticum, planuojam jį panaudoti pas save (nusižiūrėjom ir turim nusipirkę iš anksčiau). Dar būna analogiškai įrengiami pailgi latakai.

Įdomiai ir jaukiai atrodo duše ir medinių lentelių danga. Tik būtų įdomu sužinot, kaip jas reikia paruošti, kad nesusiraitytų veikiamos pastovios drėgmės:

Taip pat svajoju apie panašų suoliuką duše kaip čia, jis tikrai pagelbėtų atliekant grąžinimosi procedūras, šveičiantis kojas ir panašiai :) O taip pat būtų fantastika, kad vanduo bėgtų iš didelės dušo galvos įmontuotos lubose. Hmm, reikės numatyti vamzdyną tam reikalui iš anksto.

Dar vieną įdomią idėją užmačiau internete sienoms. Štai kaip įdomiai ir natūraliai atrodo įrengta siena iš sukaltų senų palečių lentų:

Iš pradžių šmėstelėjo, ir pamaniau čia padaryta iš skalūno :) Tik atsidarius didesnį paveikslėlį tapo aišku, kad čia tai, kas praktiškai nieko nekainuoja :)

Arba štai tokia, panaudota senų dažytų lentų siena, atrodo taip pat ne mažiau įdomiai

O štai čia tokios numatomos įrengti grindys bus pas mus garaže. Vadinama epoksidinė danga, dengiama tiesiai ant betono, keliais sluoksniais, įmaišoma pabarstukų, dėl margumo, kad nesimatytų nešvarumų. Tokios grindys yra ilgaamžės,  atsparios cheminiams ir mechaniniams poveikiams, plius galima įrengti ir patiems, todėl nereikėtų mokėti už darbą.

Va kaip turėtų atrodyti tvarkingas garažas:

O tokiam būtų galima ir apsigyventi :D

Dar mąstau ar būtina garaže įsirengti nubėgimo trapą, gal galima apsieiti ir be jo, norėtųsi turėti čia lygias išlietas grindis, o trapas tik trukdytų.

Na, svarbiausia prieš vidaus medžiagų planavimą pasiskaičiuoti savo biudžetus ir nepersistengti, taip pat svarbu turėti fantaziją ir tikslą ką tu norėtum pasidaryti.

Dar viena labai įdomi interjero šaka - apšvietimas. Čia reikės taip pat jau greitu laiku viską apmąstyti ir pasiruošti planelį, nuo kurio priklausys, kuri zona ir kaip bus apšviesta, kur ji bus valdoma, kur bus išdėstyti reikiamose vietose jungikliai ir rozetės…

Patiko (2)

Rodyk draugams