Veiksmas sukosi kieme nuo ryto, pirmieji pasiruošimo darbai, įrankių susidėliojimas, smėliuko atsijojimas, masės užmaišymas, neilgas dialogas ir atvažiavo laukti kaminėliai. Daug ką pasako apie žmogų kaip sakoma jo išvaizda, darbuotojai atvežę kaminus atrodė tikrai nepriekaištingai, švari apranga, basutės, maloni kalba, tikrai viskas pagirtina. Kaminėliai buvo greitai sunešioti į vidų, o netrukus prasidėjo ir patys darbai.

Vienas iš 2-jų kaminų yra skirtas kieto kuro katilui, kol kas dar tik nėra aišku kokiam konkrečiai katilui, tad buvo sunkoka nuspręsti kokiam aukštyje statyti trišakį. Su kitu kaminu viskas aiškiau, nes jis skirtas  svetainės židiniui, tad skylę reikiamoj vietoj iškals pats židinių meistras vėliau. Abu kaminai su papildomais blokeliais, kuriuose  2 ventiliacijos kanalai. Buvo pasiūlytas ir pasirinktas Schiedel Rondo Plus kietojo kuro katilui, o židiniui, geriausiai tinkantis Schiedel Isokern, kuris yra be įdėklo, bet atsparus labai dideliam karščiui, nes pagamintas iš specialios vulkaninės pemzos. Gal ir buvo galima kokį tūkstantėlį sutaupyti rizikuojant su kitais kaminų pasirinkimais, tačiau mūsų apsisprendimą lėmė vien tik geras šios firmos vardas, tikėsimės, įsigytos prekės jį pateisins.

Smagu buvo stebėti proceso pradžią, kamino lipdytojai pradėjo baimintis, kad taip stovėsiu visą dieną ir fotografuosiu kiekvieną padėtą blokelį, dabar manau, gal taip ir reikėjo… :))

Taip atrodo Schiedel Rondo Plus kamino sistema iš viršaus ir iš šonų, kai buvo padėti pirmi blokeliai

Sukrauti Schiedel ISOKERN kamino ir ventiliacijos blokeliai

Vakarop vienas kaminas jau sumūrytas, apėjus aplink nieko keisto ar įtartino nesimato, tiesiog smagu matyti  užbaigtą rezulatą, ir galvoju kaip gražu bus matyti jį apklijuotą klinkerio plytelėmis…

Tačiau “meistras” židinių mūrytojas iš skelbimų pasitaikė nekoks, kaminai išmūryti su paklaida ~2,5cm per visą aukštį :/, lazeris parodė tai gana tiksliai. Ši žinia nemaloniai kažkaip paveikė kitą dieną priimant darbus, ir tikslas tikrai nebuvo mažiau sumokėti už atliktus darbus, bet visdėlto teko ieškoti kažkokių kompromisų.

Nors iš tolo atrodo viskas OK

Schiedelio atstovai, vėliau mums paklausus, paaiškino, kad 2 cm nuokrypis yra leistinas, bet patikino, jog galima idealiai lygiai šią sistemą išmūryti… Dar paieškojus daugiau informacijos ir pasiskaičius STR, ten taip pat buvo parašyta, kad maksimaliai leidžiamas per 100m - 20cm nuokrypis. Tai reikštų per 10m ilgį galima 2сm paklaida. Et, vienaip ar kitaip, kaminai jau išmūryti, negi ardysi, stovi ir stovės, užsidės stogas, kaminų apdaila ir tiek žinių, dar ne to būna ir statybose nutinka, raminam save dėl tų 2cm.

Kaminas Rondo Plus, iš vidaus matomos keraminio įdėklo sujungimų ir glaisto siūlės

Kito dar kamino kol kas iš vidaus ir neįmanoma pamatyt, nes nėra skylės, ji bus iškalta vėliau, kai bus mūrijamas pats židinys, mat tik tada bus aišku kokiam aukštyje reikalingas pajungimas.

Įdomu kiek to kamino matysis kai bus uždengtas stogas, o laukti liko nebe tiek ir daug, šiandien sužinojau, kad jau kitą savaitę startuojam su stogu.

Bendras kaminų vaizdelis

Dar kelios dienelės buvo paskirtos medienos impregnavimui. Purkšti medieną buvo vienas malonumas, iš pradžių net nepasidalinom kuris pirmas purkš…, tik vėliau labai jau pabodo kilnoti ir vartyti sunkias gegnes.

Ir, paskutinė laisva diena buvo paskirta metalinių sijų dažymui ir aplinkos aptvarkymui.

Iš apačios atrodo gana smagiai, viršuje jautiesi šiek tiek kitaip…

Dienelė buvo tikrai ne iš lengvųjų, užsibrėžtas tikslas buvo panaikinti susikaupusią šiukšlių krūvelę, susidariusią iš plytų ir betono nuolaužų. Tik tuo pačiu nuveikėm ir vieną gerą darbelį - užlyginom šiuo atliekų laužu bendro naudojimo keliuko duobę. Kad tiktų keliukui visos blokelių atliekos dar buvo suskaldytos kirvuku.

Kai pagalvoji, iš kur tiek atsiranda entuziazmo daryti tokius darbus ir atiduoti tiek jėgų, juk niekas su bizūnu neplaka ir neverčia kažko daryti. Ir tik po viso triūso gryžęs pajunti, kaip malonu ištiesti pavargusias kojas. Iš nuovargio jau nežinai net ką spaudai fotoaparate, ar žiūri nuotraukas ar fotografuoji…

Patiko (3)

Rodyk draugams