(papildyta su nuotraukom)

Na va, jau yra sudėtos visam name grindys!

Norėjom sudėti jas patys, bet pagalvojom ir šį darbą patikėjom tuo užsiimantiems virš 20 metų kaip deklaruoja, staliam-grindų dėjikams . Suderėta darbų kaina 15Lt/m2 tenkino abi puses ir pirmyn.. Mūsų pasirinktos trisluoksnės parketlentės lentos formos dizaino (1-os juostos), jos yra iš Boen grindų kolekcijos, praktiškai be šakų, tik gautos pigiau, be lako ir be vadinamo “click” užrakto. Parketlentės buvo sudėtos senoviniu būdu su špuntu, todėl reikalavo daugiau kruopštumo ir meistro patirties.

Parketlentės buvo klijuojamos prie betono vokiškais Minova gamyklos sintetiniais Ecopur klijais :

Parketlentės klijuojamos tais klijais prie betono, prieš tai visas patalpas užteko tik kruopščiai išsiurbliuoti:

Šių klijų atstovas Darius pristatė mums tuos klijus į namus ir labai maloniai atsakinėjo į visus mūsų klausimus, gavom iš ties nemažai informacijos. Su savimi jis atsivežė tokį aparačiuką ir išmatavo betono ir parketlenčių drėgmę ar tinkamos sąlygos klijuoti. Pasirodė, kad viskas ok, betone drėgmės tik šiek tiek ant ribos 2.5-3, lentelėse 11-12, klijuoti galima. Parketlentės buvo parsivežtos dar žiemą, todėl truputį nerimavom ar nebus jose susikaupę per daug drėgmės, nes namas nebuvo dar rimtai kūrentas, nors minuso žiemą name ir nebuvo, bet drėgmė būdavo tarpais šiek tiek didoka (sukildavo iki 65-75%). Tačiau dabar, užėję gegužės karščiai per atvirus langus praktiškai visai išdžiovino namą..

Meistrai sudėjo visas grindis per 4 tikrai darbingas ilgas dienas. Norėjo greičiau atlikti darbą, nes kasdien važinėjo nuo Ukmergės. Truputį nervinosi iš pradžių, kad pirmą dieną sudėjo tik 18 m2 :), bet vėliau įsivažiavus darbas ėjosi žymiai greičiau. Viso sudėta 100m2 medinių grindų. Dar ir atliko kokiam vienam kambariui lentelių nemaža krūvelė (buvo pirkta 100m2, bet ~20m2 viršaus gavome dovanų). Matome likutį apie 35m2:

Po klijavimo grindys buvo iš kart užklojamos gofros kartonu, kad apsaugoti medieną nuo dėmių kol ji niekuom nedengta ir veietomis buvo prispaudžiama svoriu (diržais veržti nereikėjo, nes parketlentės taip tarpusavyje susikaldavo su špuntu, kad pajudinti nebuvo įmanoma:

Svetainėj lentelės buvo mano prašymu atrinktos be šakų:

į miegamuosius pasitaikė ir su šakelėm, nors pastebėti jų praktiškai neįmanoma:

Suklijuotos parketlentės turi šiek tiek susigulėt, meistras sakė reikia palaukt apie 10 dienų ir sutarėm dar atskirai, kad kažkur po savaitės atvažiuos prašlifuot-poliruot su diskiniu poliruokliu visas grindis, tik pasakė kad reikia pasirūpinti ir nupirkti jiems 150 ir 200 tinklelį (jau nupirkau, kainavo 50 Lt 3 apvalūs tinkleliai).

Kadangi ąžuolo parketlentės niekuom nepadengtos iškilo klausimas kuom jas padengti, medžio alyva ar laku. Vienas meistras patarė alyvuoti pusiau matine Saicos hardwax alyva, sako labai kokybiškas gaminys, alyva atspari netikėtoms dėmėms, dengiama lengvai voleliu, tad galima padengti ir patiems. Minusas, kad po kelių metų kaip ir bet kokią alyvą tektų peralyvuoti, nors ir nebūtinai visą plotą, tik kur išsinešios.

Čia pabandymui užteptas parketlentės mėginukas šia alyva, mediena nusidažė medaus atspalviu:

Vat jei išsinešiotų lakas, tektų nuomotis aparatą iš nušveisti visą plotą. Kaip žinia parketlentės dengtos tik 3-4mm ąžuolo sluoksniu, tad rizika nušveisti ąžuolą iki minimumo vėlgi nevilioja :)…

Aišku, lakas galbūt būtų tvirčiau, bet tikriausiai reiktų dengti prieš tai dar gruntu ir lakas finale pabrangtų labiau nei alyva ir klausimas ar gautųsi patiems išlakuot gražiai…

Na vis gi, gal kas turi patirties ar gerai Saicos ar kita kokia alyva, kaip nešiojasi medis ar grindys neišsidaužo, smarkiai nesibraižo, o gal geriau koks nors geras bet nebūtinai labai brangus lakas.

Žodžiu, kas pigiau-brangiau gaunas, kas maloniau-praktiškiau…

Ačiū už nuomones.

(papildyta)

Po grindų prašlifavimo-poliravimo ir išsiurbus visas dulkeles iš kart ir pradėjau alyvuoti pasirinktąja Saicos alyva. Vis tik po įvairių rekomendacijų iš šalies pasirinkau būtent šį gaminį. Tepant pirmu sluoksniu su voleliu ir netaupant, 2,5l alyvos suėjo į beveik 70m2 šviežios medienos grindų, likus 30m2 atidariau antrą tokią pat skardinę alyvos.

Nutepus šviežiai visas plotas blizga, bet šitas efektas kitą dieną dingsta ir grindys atrodys natūraliau ir jaukiau.

Po pirmojo nutepto sluoksnio kitą dieną pastebėjau  atsirado vos vos jaučiamas toks šiurkštumas vietomis ant grindų, todėl šiek tiek dar praeisiu su 220 numerio tinkleliu ir tepsiu antrą alyvos sluoksnį.

(dar papildyta)

Pasisekė.., meistrai turėjo reikalų į Vilnių ir sutiko prašlifuoti su savo šlifavimo aparatu pirmąjį išdžiūvusį nualyvuotą grindų sluoksnį ir net nieko nepaėmė už tai. Na, aišku prieš tai atsiskaitant mes juos “paskatinom” šiek tiek, tad ir jie šį kart buvo mums malonūs. Pro prašlifavimo man beliko tik kruopščiai nusiurbti dulkes ir nualyvuoti visas grindis antruoju sluoksniu. Viso mum suėjo beveik 7,5l alyvos 100m2 plotui nutepus dviem sluoksniais.

Ir pagaliau, 2-iem sluoksniais nualyvuotos jau išdžiūvusios grindys:

Kai yra grindys galima ir apsigyventi, o visa kita eigoje atlikti. Sekančią savaitę beje jau turim ir persikraustyti. Įrašai tikrai nesustos, tuo labiau darbų dar laukia daugybė…

Patiko (0)

Rodyk draugams