Virtuvė pati svarbiausia patalpa namuose. Čia nuolat visi sukamės, be maisto niekas neišgyventume, o svarbiausia užduotis įsirengti taip, kad ji būtų patogi ir miela tam kas ruoš joje maistą. Labai svarbu kad būtų patogiai viskas suplanuota, todėl dar pradinėje namo projektavimo stadijoje jau reikėtų planuotis kur kas stovės. Vieta kur turėtų stovėti šaldytuvas, numatyti kur bus vieta viryklei ir kriauklei kad patogu būtų prieiti, taip pat reikėtų žinoti ar bus planuojama indaplovė, o vieta kurioje ruošite maistą reikėtų ilgesnio darbastalio ir visokie kiti niuansai…

Savo virtuvę suplanavome iš ties patogiai, viskas po ranka, todėl ji gavosi nemaža ~15m2, nes čia turėjo tilpti dar ir didelis pietų stalas. Kriauklę susiplanavom prie lango, nes prie jos dažnai bus sukamasi, tad norėjosi matyti ir gražų vaizdą ir kada savi grįžta namo.

Mūsų virtuvės planas:

Kad būtų patogu naudotis virtuvinėm spintelėm ne viena šeimininkė svajoja, kad būtų kuo daugiau stalčių, tad tokio dydžio virtuvės įrengimas pareikalautų iš ties nemažai investicijų.

Vakaruose labai populiarėja namai iš antrinių žaliavų, vadinami ekologiškais namais. Tokiuose namuose labai daug kas, o tame tarpe ir baldai būna pritaikomi ar prikeliami antram gyvenimui. Man ši idėja labai patinka, kam būtinai pirkti naują daiktą? Ir kodėl gi nepasinaudojus panašia patirtim? Įsigijom tikrai labai geros kokybės Vokė-3 pagamintą spintelių komplektą, nenaują bet labai puikios būklės su laaabai daug stalčių! Visi stalčiai su Blum mechanizmu. Fasadai lakuoti, šviesūs, kaip tik tai ko norėjom. Dar labai tiko tai kad Vokė gamina spinteles standartinių pločių ir jas gali sustatyti kaip nori, pločiai 60 ir 90cm, siauresnės po 15, 30, 40cm pločio.

Atsivežėm ir pradėjom dėliotis spinteles pagal savo virtuvę:

Labai patogūs platūs stalčiai puodams, įrankiams ir kitiems rakandams:

Komplekte patogūs ištraukiami 2 cargo krepšiai patogūs laikyti aliejui, prieskoniams:

Kampinė spintelė su ‘karusele’:

Didelė ‘kruopų’ spinta:

Dovanų gauta indaplovė kurios išblizginimui užtruko apie pora valandų :):

Rankšluostukų atvira kabykla šalia kriauklės labai patogu ir ji visai “nebado akių”, nes nesimato nuo svetainės.

Šiai kampinei spintelei po kriaukle buvo skirta daugiausiai dėmesio, jos įrengimas neskubant užtruko net apie pora savaičių, nes spintelė buvo perdaryta savom reikmėm. Buvo nupirktos kelios naujos plokštės ir mechanizmai. Čia suėjo kriauklės ir indaplovės vamzdžiai, elektros laidai ir rozetė indaplovei bei vandens nubėgimas, buvo pakeistas dugnas ir galinė sienelė:

O svarbiausia dalis - šeimininkės užsakymu vietoje varstomų durelių buvo įdėtas patogus ištraukiamų bėgelių mechanizmas, su patogiu išsitraukiančiu stalčiumi šiukšlinei:

Visos virtuvės pagrindinis akcentas - buvo užsakytas naujas stalviršis, kurį užsakėme jau po to kai spintelės sustojo į savo vietas, buvo išlyginti aukščiai ir susuktos tarpusavyje. Prie šviesių spintelių durelių buvo parinktas ir labiausiai derėjo šviesaus akmens imitacijos stalviršis iš Termopal:

Pasiruošėm brėžinį ir nusiuntėm užsakymą į www.termopal.lt , kurį pagamino gan greit vos per keletą dienų:

virtuves-stalvirsis

Parsivežėm stalviršius, kurie susideda iš 3-jų dalių.

Stalviršis pagal spalvą buvo suderintas prie spintelių fasadų bei labai tiko ir prie grindų plytelių:

Didysis stalviršis pasidėjus svetainėj užėmė daugiausiai vietos:

Šis stalviršis buvo išpjautas iš 120cm pločio plokštės, palangė pagal sumanymą turėjo sueiti kartu su stalviršiu iš vientisos plokštės. Prie lango ant plytų po stalviršiu pripūtėm daug Makrofleks putų (kad neitų šaltis), dėl visa ko kad neiškilnotų plokštės prispaudėm ją plytom:

Stalviršius sujungėm varžtais ir poliuretaniniais klijais, kad neištepti stalviršio klijais buvo užklijuotos apsauginės juostelės.

Stalviršiai gražiai susijungė vienas su kitu:

Pakabinamos spintelės su stiklinėm durelėm ir aliuminio rėmeliais, pakabintos tokiam aukštyje kad galva nesitrankytų ir ranka pasiektų jas uždaryti:

Į vieną iš spintelių bus sumontuotas gartraukis, o vamzdį išorėj reikės ‘apsiųti’ gipsu ir nudažyt sienų spalva.

Ir ta proga sumontuotos aliuminio spalvos įmontuojamos LED lemputės:

Lemputės 3 po 5w, su gelsvu spektru, svetainėj prisukom 3 po 3w, tai kitų lempų galima ir nejungti, šviesos pilnai pakanka.

Whirlpool 6th sense orkaitė, kuria jau naudojomės - picas kepa super :) ir tokio paties stiliaus mikrobanginė:

Galutinis virtuvės vaizdelis, išskyrus keletą dar nebaigtų niuansų:

Nupirkta ir pajungta kokybiška Whirlpool kaitlentė, orkaitė ir mikrobanginė krosnelė, Elica ištraukiamas gartraukis, Aquasanit Silica spalvos akmens masės kriauklė.
Dar liko pabaigti: įstatyti gartraukį, pagaminti ir sumontuoti keletą lentynėlių, nugarinę sienelę+baro stalviršį, bei reikės dar primontuoti apatinius aliuminio spalvos spintelių plintusus.

Džiaugiamės kad pavyko įsirengti tokią sau mielą ir patogią virtuvėlę, apie kurią svajojome dar jos projektavimo stadijoje ir kurią išskyrus spintelių gamybą, surinkome savo rankom.

Patiko (0)

Rodyk draugams