Praėjus lygiai metams nuo įsigyjimo, pagaliau atėjo eilė pajungti pasirinktą Fuwi granulinį katilą. Buvo svarstoma įsigyti kitus Lietuvoje siūlomus granulinius katilus tarp jų ir šį Fuwi 9kw katilą. Pastarojo pasirinkimą nulėmė tai kad šio katilo valdymas yra automatinis, kompaktiškas jo dydis, kartu su bunkeriu neužima daug vietos, patogus granulių papildymas, patogus aptarnavimas, viskas lengvai pasiekiama.

Pagal projektą mūsų vieno aukšto name buvo išvedžiotas grindinis šildymas, viso 140m2 šildomo ploto grindų. Konstruktorius apskaičiavo, kad užtenka 8kw katilo, nors buvo galimybė rinktis ir 15kw šį katilą, tačiau drąsiai pasirinkome 9kw, kadangi ir kaina buvo patraukliausia. Beje dabar gaminama jau nuo 12kw. Mūsų 9kw katilo minimalus galingumas kuriuo jis gali dirbti yra 2,5kw, kas padeda taupyti šildant namą rudenį ir pavasarį užtikrinant komfortą ir ekonomiškumą. Kiek žinau šio katilo atstovai šiuo metu randasi Panevėžyje (Orestina).

Katilinės aprišimą planavome darytis patys, bet pasvarsčius visus už ir prieš priėmėm sprendimą samdyti šiam darbui patyrusį žmogų. Dar pernai pavasarį užmezgėme kontaktus su vienu santechniku, jis tuomet užsukęs po darbo gan mikliai ir tvarkingai sujungė visus šildymo vamzdukus į Tece kolektorių:

Apsitarę su santechniku priėmėm sprendimą, kad patį katilą reiktų prisukti (priinkaruoti) prie grindų, kad nejudėtų, vis tik katilas nėra sunkus ir gali netyčia į jį atsirėmus ar jį aptarnaujant lengvai sujudėti, o standžiai prijungtiems vamzdžiams į katilą bet koks sujudėjimas visai nepatiktų:

Katilą nusprendėm ‘aprišti’ variniais vamzdžiais, pastarieji buvo labiausiai rekomenduojami, nors pagal kainą tai gan nepigus dalykas, bet vis tik patikimiausias ir ilgaamžiškiausias sprendimas, todėl manėm verta į tai investuoti ir šiek tiek daugiau, ne vieniems metams juk įsirenginėjam. Finale mūsų katilinei varinių 25mm diam. vamzdžių išeiga tesudarė 5 metrus, neskaitant trišakių ir kitokių varinių sudūrimų. Patys galit palyginti varinio bėginio metro arba kitokių vamzdžių kainas, o sprendimą priimsite patys ir nuspręsite ar tas skirtumas lems - brangu tai ar pigu…

Katilo Fuwi pajungimo schema buvo gan skurdoka, ir parodyta radiatoriniam šildymui, nežinau kiek tai skiriasi nuo grindinio šildymo, bet su santechniku aptarėm planą  kiek ko reikės, pristatėm medžiagas, išsakėm savo pageidavimus, aptarėm, o jis jau kūrybiškai priėjo prie viso reikalo ir ramiai lėtai sau darbavosi keletą vakarų. Stengėsi viską teisingai ir gražiai sujungti:

net išsiplėtimo abu indai buvo parinkti vienos spalvos kaip ir boilerio, nes katilinės ‘dizainas’ mums taip pat svarbus :):

Boileris buvo parinktas kokybiškas ’slovakas’ Tatramat 160l, kiek mums buvo paaiškinta, kad neprastesnis savo kokybe rinkoje nei Dražice.

Svarstėm kokį kamino dūmtraukį parinkti kuris jungsis į Schiedel kaminą. Apsisprendėm ties susikomplektuotu juodu 120mm diametro kokybišku dūmtraukiu įsigytu iš Vilpros (su pasiūlyta geriausia kaina beje ir turėjo visas reikiamas dalis). Dūmtraukio visos dalys kainavo kažkas apie 200Lt, jei gamintis pas metalistus vientisą lenktą dūmtraukio gabalą individualiai, kainuotų manau brangiau, šitas gi iš atskirų dalių susijungė ir tiko praktiškai idealiai:

Vieną dalį tik teko pripjauti iki reikiamo ilgio, o sujungimo su katilu vietoje buvo privyniotas specialus karščiui atsparus šniūras (toks kaip ir krosnelėms naudojamas).

Dar keletą dienų buvo laukiama užsakytų kelių reikalingų daviklių automatiniam katilo vadymui. Komplektacijoje buvo tik lauko temperatūros ir boilerio davikliai. Papildomai reikėjo grindų šildymo padavimo ir grįžimo temperatūros daviklių.

Na ir pagrindinis reikalas - katilo paleidimas.

Viską sujungus, pasitarėm per atstumą su keliais pažystamais santechnikos specialistais, nutarėm katilą paleisti savo jėgom. Pirmi katilo paleidimo bandymai užtruko nuo ryto iki pusiaunakčio…

Bus tęsinys…

Patiko (0)

Rodyk draugams