Ilgokai nebuvo naujų įrašų, tačiau parašyti kažką naujo tiesiog pritrūksta kartais įkvėpimo ir laiko ;). Džiaugiamės gyvendami name, vasaros periodu daugiausiai laiko praleidžiame lauke, savo kiemo aplinkoje ir šiemet vis tik nusprendėme, kad jau pribrendo laikas naujai terasai. Pagaliau įgyvendinome savo puoselėtus planus:

Iki tol buvome sukonstravę tiesiog tokią laikiną terasą iš atlikusių senų stogo gegnių, kurios buvo sudėtos tiesiog ant išlyginto grunto sudėliotų palečių. Ir ką gi, ši laikina terasa gan puikiai atitarnavo net 3 vasaras :), ir tai buvo tikrai geriau negu nieko.

Nauja terasa buvo planuojama, kad bus L formos, takas 120cm pločio vedantis iki terasos. Pati terasa maždaug 6,5×3,5metro. Visa terasa praktiškai pas mus suplanuota yra po stogu. Čia buvo “laikinai” sudėtos statybinės osb plokštės ant grunto, kad nesineštų smėlis į namus:

Naujos terasos patys mes nedarėme, nusprendėme sutaupyti laiko ir pasirinkome parekomenduotus meistrus, kurie sumeistravo mums terasą praktiškai per savaitę.

Aišku, maumedžio lentas, kurias buvome įsigyję jau anksčiau, teko nusialyvuoti patiems. Kiekviena lenta buvo “paglostyta”, t.y. nušveista švitriniu ir padengta Saicos alyva terasoms. Lentos buvo 6m ilgio, plotis 140×28mm:

Pirmiausiai su lazeriu buvo išmatuoti aukščiai, atsižymėti ir išgręžti poliai, maždaug 1,2m gylio:

Išlygintas gruntas, patiesta geotekstilė, surinktas karkasas:

Terasai buvo surinktas dvigubas karkasas, takelis truputį žemiau, kadangi trūko aukščio ir norėjome, kad kur daugiausiai kliūna lietaus, suklijuota klinkerio palangė būtų žemiau nei lentos, vanduo turėtų galimybę pasišalinti lengviau:

Takeliui suėjo ilgų lentų atraižos, bendras visos terasos plotas 30m2. Lentų buvo pirkta 40m2, kadangi pirkta mediena C rūšies, nemažai išsipjaustė šakų ir įtrūkimų. Vėliau dar pritrūko kelių lentų, kurios buvo nupirktos atskirai ir buvo panaudotos šoniniams apkalimams.

Kaip visada buvo atlikta ir broko, meistrais neįmanoma pasitikėti, takelis buvo persuktas du kartus :), nes patikrinus, lentų nuolydis buvo ne į tą pusę, kas pasimatė pradžioje iš kart po lietaus. Bet meistrai sutiko ir ištaisė kaip buvo reikalaujama, kad lentų nuolydis eitų nuo namo.

Na, ir pagaliau terasa baigta, šią vasarą dar daugiau laiko leisime lauke:

Palei terasos kraštą patiesėm geotekstilę, įkasėm plastikinę vejų juostą ir ant viršaus pabėrėm akmenukų, kurių dar reikės pasipildyti. Taip žolė neaugs arti prie pat terasos ir bus veją lengviau pjaut:

Tai tiek naujienų, kas liko neaprašyta, bus sekančiam kartui ;). Veiklos prie namo niekada netrūks ir tai teikia tik malonumą ;).

Ši vasara prasidėjo labai anksti ir padovanojo daug saulėtų dienų, gamta bujoja…

Patiko (1)

Rodyk draugams