Atrodo, kad ilgiausiai namo statybose užtrunka apdaila. Apdailos darbus atliekam patys, nusprendėm kad nėr reikalo atiduoti nemenko uždarbio kažkam kitam, geriau pasilikti jį sau ir sutaupyti N litų…
Pagaliau nuglaistytos lubos kurias nusprendėm nušlifuoti automatizuotu būdu išsinuomojant “žirafą” šlifuoklį, kuris jungiasi kartu prie dulkių siurblio. Viską ką nušlifuoja “žirafa” susiurbia siurblys ir taip nelieka praktiškai visai jokių dulkių, nereikia nei jokio respiratoriaus.

Tik vienas minusas kad ta žirafa labai sunki, galėjo pagaminti kas nors lengvesnę :), tad buvo proga pamankštinti savo rankyčių raumenis kol pasikeisdami nušlifavom visą nuglaistytą namo plotą.


Tuo pačiu gavosi gera proga išsiurbti visas statybines dulkes pramoniniu siurbliu, kurių buvo ojoj kiek daug, po siurbliavimo betonas net patamsėjo, kiek dulkių čia buvo!

Bendrai “žirafos” nuoma su keičiamais švitriniais lapeliais ir dulkių siurblio maišu savaitgaliui atsiėjo 130Lt. Šveičiant su švitriniu popierium ar tinkleliu rankiniu būdu būtų patirta daug daugiau kančių, todėl džiaugiuosi, kad viską pavyko nušveisti per labai trumpą laiką - vos 2 savaitgalio pusdienius… Aišku, kampus kai kur dar reikėjo praeiti su švitriniu atskirai, bet ilgai tas neužtruko.
Savaitės pradžioje iš pradžių buvo pradėtos gruntuoti ir dažyti lubos pirmu dažų sluoksniu, bet vėliau nusprendėm nešvaistyti laiko vien dažymui ir pradėjom klijuoti plyteles, kadangi norėjosi racionaliau išnaudoti abiejų šeimos narių paimtas atostogas šiam reikalui. O nudažyti lubas ir sienas galima bus ir vakarais.
Taigi. Pirmąją dieną pradėtos klijuoti plytelės virtuvėje, kurios plotas 15m2. Plyteles gavau su gera nuolaida iš ermitažo (90Lt-50%), tai didelės akmens masės ispaniškos glazūruotos plytelės 57×57cm. Prieš pradedant klijuoti plyteles kruopščiai jas susidėliojom patalpoje ir nusibraižėm linijas. Nusprendėm kad už baldų tiks ir siauresnė plytelių juosta, vien tam kad turėti gražų vaizdą iš sveikų plytelių sueisiantį su parketlentėm prie svetainės (virtuvė susijungia su svetaine).

Sunkiausia buvo padėti ir išlyginti pirmąsias 4 plyteles, prie kurių praleidom kokias dvi valandas kartu su braižymu ir klijavimu kartu sudėjus:


Sekančios plytelės klijavosi jau sparčiau, bet vis vien nebuvo taip lengva, nes plytelės gan didelės, reikėjo sugaudyti su gulsčiuku visus kampus..

Pirmojo pusdienio darbas, dar liko 2/3 nepabaigto klijuoti ploto:

Žymiai palengvino darbą tai, kad plytelės yra 1-os (aukščiausios) rūšies ir nėra nei vienos kreivos…
Plytelės storis 8mm, klijus trepėm 8mm šukomis tiek ant grindų tiek ant plytelės, kad privesti prie parketlentės 14mm aukščio. Nesinori turėti laipto skirtingose patalpose. Tarpukus tarp plytelių palikom kuo mažesnius - 1,5mm, kad neakcentuoti platesnių tarpų, o palikti labiau matomas dailias plyteles.

Klijai tepami ir ant grindų ir plytelės:

Tiesa, dar ne viskas, prieš klijuojant plyteles jas dar reikėjo išsidėlioti laisvam plote ant grindų (teko atsilaisvinti svetainę), kad pataikyti maždaug kažkokį tai piešinį jas sudėjus viena kryptim, plytelės beveik visos skirtingais raštais, imituojančios marmurą, piešinys ant jų kartojosi labai retai.

Suklijuotos plytelės virtuvėje, beliko užbaigti pjaustyti ir suleisti tik palei kraštus:


Tomis pačiomis grindų plytelėmis kaip ir planuota buvo išklijuotas tambūras ir svečių wc:

Bebaigiant klijuoti pamatėm, kad apskaičiuotas dar žiemą nupirktas visas plytelių kiekis gavosi toks ne į naudą tikslus, kad pritrūko vienos plytelės. Teko vykti į ermitažą ir parinkti kažką panašaus, nes tokių pačių plytelių jau neliko prekyboje. Gerai, kad ta plytelė padalinta pusiau klijuojasi už virtuvės spintelių palei sienos kraštą ir niekas jos nematys, nors vizualiai pridėjus nedaug jos ir skiriasi šiaip :).

Pagaliau pabaigta klijuoti ir virtuvė, nors dar ir negalutinis vaizdas, nes liko dar užglaistyti visas siūles panašaus atspalvio pasirinktu Ceresit glaistu:

Dar buvo išklijuotos kelios marmuro akmens grindų plytelės prie židinio krosnelės:

Ilgiau laiko užtruko atsimatuoti ir nusibrėžti lygias linijas nuo ašies nei užklijuoti šias plyteles. Klijai parinkti natūraliam akmeniui skirti klijuot, balti. Dar laukia sienos apklijavimas iš kitokio akmens plytelių šioj vietoj..

Toliau - DURYS. Netikėtai gavus nusipirkti už gerą kainą standartines vidines faneruotas kambarių duris reikėjo atitinkamai priauginti šiek tiek “mėsos” mūsų jau išmūrytoms durų angoms per visą sienos plotą. Durų staktos yra standartinio 12 cm pločio, o angos 9cm, tad pastorinti teko 4 angas, likusios 3-jos durys buvo su siauresnėmis 10cm staktomis. Gerai, kad dar apdaila nepadaryta. Tą nenumatytą darbą teko atlikti su profiliais ir gipsu.., daugiau kažko čia nesugalvosi.

Matomas jau pastorintas wc patalpos angos kraštas, tuo pačiu ir rozetę papildomą išsivedėm, kažkam parūpo turėti wc elektros, gal nepamaišys :):

Ir pagaliau vakar prisuktas TECE grindų šildymo kolektorius iki kurio kažkam niekaip rankos nepriėjo:

Dar neprijungti prie jo magistraliniai šildymo vamzdžiai, bet ir čia ir iki katilinės jau kažkada neužilgo prieis taip pat sava eilė. Judam plačiai po truputį..

Patiko (0)

Rodyk draugams