Kaip laikas parodė daugelį trūkstamų dalykų prie namo galima nuveikti jau apsigyvenus jame, ir tie trūkumai daugiau mažiau tikrai gyventi netrukdo :). Ir dar tas privalumas, kai jau skubėti nebėra kur, bet vis tiek, jau norisi tos statybų pabaigos nors tu ką, ir kad tų nebaigtų dalykų kuo mažiau beliktų..:)

Vienas iš tokių nebaigtų ir pagaliau įvykdytų projektų - stogo pakalimas! Jo kvadratūra pagal namo projektą gavosi nemenka - apie 85-90m2. Tad net nebuvo svarstyti kiti variantai iš galimų medžiagų šiam etapui, tik kaip medinės dailylentės. Nors mediena yra natūrali medžiaga, po stogu ji bus įtakojama kuo mažiausiai saulės ir kritulių veiksnių, tad turėtų tarnauti gerai.

Dar vasaros pradžioje buvo parsigabentos eglinės dailylentės, kurias gavome gan gera kaina (4 eur +pvm), nes buvo pasirinkta pasiūlyta C klasės obliuota mediena (120×20x5400). Tad kaip maniau pradžioj, kad užteks 10m2 viršaus “ant broko”, buvo užsakyta per mažai. Vėliau paaiškėjo, kad plotas vis tik didesnis, plius gavosi atraižėlių, lentučių brokelio, visokios iškritusios šakelės, tai čia nuotraukoje dar ne visas reikiamų lentučių kiekis, dar apie 1/3 tiek buvo įsigyta vėliau:

Kartu buvo atvežtos ir maumedžio lentos būsimai terasai, matomos sukrautos dešinėje. Terasos rekonstrukcija ir įrengimas jau nusimato tik sekančiais metais. Iki šiol jau antri metai tenkinomės gan neprasta terasa sumeistrauta iš atlikusių senos nepanaudotos medienos 6cm storio lentų, kurios buvo susuktos tiesiog ant išlygintų palečių:

Visą naują medieną pirkome geromis kainomis ir tikrai rekomenduoju - Royal mediena Lentvaryje.

Ir, prasidėjo, atostogų ir savaitgalio “vojažas” - lentučių dažymas… Gavosi tikras dažymo cechas! Visas lentutes iš vidinės pusės impregnavau vienu sluoksniu pigesniu tvoroms skirtu impregnantu Ronseal. Jį galima purkšti, bet pasirinkau teptuką, kad nepritaškyti. O išorinei pusei kaip ir prieš tai šoninio pakalimo lentoms, buvo pasirinkti jau laiko patikrinti itin kokybiški Ronseal greito džiūvimo dažai-impregnantas.

Buvo dažoma dviem sluoksniais kiekviena lentutė. Dažai labai puikūs, išryškina medienos raštą, padengia tokia kaip ir plėvele-vašku visą medieną, nuo pat pradžių buvo pasirinktas pusiau matinis raudonmedžio atspalvis.

Dažymo procesas prasidėjęs vasarą, keliais etapais buvo pabaigtas jau bekalant lentutes rudenį:

Pirmiausia buvo dengiama pigesniu impregnantu, po maždaug 15 min. lentutės apverčiamos ir dengiama geroji pusė pirmuoju Ronseal dažų sluoksniu, maždaug po valandos dengiama antruoju sluoksniu. Kad veiksmas vyktų greičiau ir nereikėtų laukti, lentutės būdavo nusikeliamos į šalį, kol vienas sluoksnis džiūsta - dažomos kitos ir t.t.

Nuo visokių nepageidaujamų vabzdžių prie apkalant lentutėmis buvo užtempta ir “prišaudyta” juoda vėjo izoliacinė plėvelė, parduodama rulonais po 50m:

Visa lentučių pakala buvo susukta kokybiškais suomiškais varžtais.

Tamsios bronzinės spalvos varžtų galvutės nekrenta į akis tamsių lentučių fone, tačiau kaip pasirodė vėliau, sukant varžtai šiek tiek draskė minkštą medieną. Buvo bandyta sukti ir įgręžiant skylutę prieš tai, bet buvo tik blogiau. Išvada - prieš sukant nenusipirkti viso kiekio varžtų, o pasibandyti kelis skirtingus variantus. Tikimės, kad lentutės susuktos šiais varžtais tarnaus ilgai.

Visi pakalimo darbai su savadarbių pastolių įrengimu, dviejų patyrusių žmonių brigadai užtruko tik 10 darbo dienų. Patys net nemėgintume konkuruoti su jais, tą galima reziumuoti po jų atlikto darbo. Jaučiamės jiems dėkingi, nes visus darbus atliko ir įvykdė pagal mūsų išreikštus norus ir reikalavimus. Tad šioje vietoje buvo nuspręsta pataupyti savo sveikatą, o ne pinigus.

Dalinamės darbų nuotraukomis ir galutiniu vaizdu:

Reziumuojant, stogo pakalimo privalumai: užbaigtas namo fasado vaizdas, paukščiai nebegalės sukti lizdų ir pešioti šiltinimo medžiagų bei draskyti plėvelės, vabzdžiai nesiveis, vėjuotomis dienomis priešvėjinė plėvelė taip pat sužaidžia nemažą vaidmenį - neišpučiama šiluma iš namo ir tas viduje tikrai jaučiama. Pagaliau ateis eilė namo apšvietimo įrengimui po stogu. Beje dar beliks tik nudažyti sijas, bei įrengti balkoniuką su turėklu, šis darbelis palauks savo eilės kartu kaip ir nauja terasa :).

Patiko (0)

Rodyk draugams