Nuo pat pradžių projektuodami namą nusprendėme, kad šildymas bus kietu kuru, todėl net nebuvo kitų minčių ir įsirengėme Schiedel Rondo Plus modulinės sistemos kaminą. Tačiau dabar, atėjus rudeniui, kai vis labiau pradedi galvoti kad greitai reikės kažkuom šildyti namą, susimąstai vis dažniau, kokį gi tą katilą pasirinkti.

Norisi pasirinkti viską teisingai ir nesinori vargti su tuo katilu ateity. Mažiausiai rūpesčių iš kieto kuro katilų vis tik turėtų granulinis katilas. Tokį visai neseniai ir buvome apsisprendę pas save statyti, tik kokios konkrečiai firmos dar neesam pasirinkę, tik jau žinome, kad pagal mūsų namo plotą ir išvedžiotą šildymą konstruktorius apskaičiavo, kad tai turėtų būti ne mažesnis nei 8kw galingumo granulinis katilas. Svarstome, kad jei granulinis, tada kūrentis anglies granulėm būtų geriau nei medžio granulėm, nes anglies granulės kaloringesnės. Kaina tokios katilinės turėtų kainuoti su aprišimu apie 16 tūkst.

Dar vos prieš kelias dienas iškilo klausimas, o kas jei už panašią, na gerai, šiek tiek didesnę sumą, pavyktų įsirengti geoterminį šildymą? Ir pradėjom šiek tiek tuo domėtis. Pasirodo geoterminį šildymą galima įsirengti už ~22-24 tūkst. litų ir tai reiškia, neturėti jokio vargo su jokiom granulėm ar malkom…

Taigi, šiom dienom vyksta sumaištis galvoje, koks tai turėtų būti katilas jei būtų granulinis ir ar verta pasirinkti geoterminį šildymą su ką tik pasiūlytu Meeting firmos geoterminiu “katilu” (kinija), kuris turi ypatingai gerus kompresorius kuriuos naudoja kokia tai Vailant firma. Dar įeina 2 vertikalūs gręžiniai po 75m, pagerintas  su 2 kw tenais boileris ir visa tai už 21600 Lt + aprišimas (kurį įsirengtume patys).  Ir 500 Lt visos sistemos paleidimas. Viso 22100 Lt… Tik kam tada dabar bus reikalingas tas išmūrytas kaminas… :)

Ar vis tik rinktis kažkokį geresnės firmos granulinį katilą (iki 15kw)? Tik tada kokios firmos? O gal neverta ypatingai džiaugtis su pasiūlytu geoterminiu kinietišku Meeting siurbliu :))

Na, gal vis tik pavyks apsispręsti ir kažkaip išspręsti šį rebusą dėl šildymo pasirinkimo :)

Patiko (16)

Rodyk draugams