Praėjus mėnesiui po granulinio katilo paleidimo, pagaliau galima padaryti vienokias ar kitokias išvadas.

(papildyta su nuotraukom)

Buvo bandytos keleto rūšių granulės, eksperimentuoti įvairūs katilo veikimo principai. Neesant aiškios pajungimo schemos pritaikytos grindiniam šildymui (katilo gamintojas nepateikė tokių schemų), dėl tos priežasties visus paleidimo darbus teko imtis patiems. Pradedant nuo hidraulikos sprendimų, baigiant katilo nustatymo režimo reguliavimo.

Per pirmų keletą savaičių buvom smarkiai nusivylę, nes katilo veikimas buvo neprognozuojamas.

Norime atkreipti visų dėmesį, kas rinksis granulinį katilą - kad tai yra kieto kuro deginimas, kurio pasekmė yra suodžiai, pelenai, smalkės ir nuolatinis rūpinimasis juo ir aptarnavimas. Kitaip tariant, jūs negalėsit nuspausti mygtuko “Enter” šildymo sezono pradžioje, o šildymo sezono pabaigoje “Off” :). Visos kieto kuro šildymo sistemos reikalauja nuolatinio dėmesio ir priežiūros. 5-erius metus prieš tai eksploatavom dujinį katilą, kuris reikalauja tik mygtukų paspaudimo, o tai reiškia: jokių rūpesčių -jūs turite centrinį šildymą.

Pasirinkdami granulinį katilą netaupykite ant degiklio valdymo sistemos, kitaip tariant liambda zondo. Nes tai padės jums sutaupyti kurą ir sumažins rūpesčius, palengvins priežiūrą.

Mūsų katilas buvo vienintelis iš siūlomų tuo momentu kai rinkomės, kuris turėjo Fotodiodą ir naiviai tikėdamiesi, kad tas daiktas atliks Liamda zondo funkciją pasirinkome šį gamintoją. Eksploatacijos metu paaiškėjo, kad tai tik dalinis sprendimas, kuris neužtikrino katilo veikimo naudingumo esant kintamom aplinkos sąlygoms. Tokiomis salygomis kaip ši žiema nesugebejom sureguliuoti katilo minimaliu galingumu, nes minimalus katilo galingumas 2,6kw ir tai yra esminis momentas, kad negalime išsiaiškinti kaip užtikrinti taisyklingą katilo veikimą šiuo minimaliu galingumu, kurį deklaruoja gamintojas. Nes bet kuris kieto kuro katilas negali veikti kai gryžtama vandens temperatūra žemesnė 15 laipsnių negu pačio katilo temperatūra, ir tai esmine kliūtis su kuria negalėjome susitvarkyti turėdami vien tik grindini šildymą, todėl kad normali katilo veikimo temperatūra yra apie 70 laipsnių, o gryžtamo vandens iš grindų kontūro yra tik 25-26 laipsniai. Kas sąlygoja didžiulį skirtumą apie 40 laipsnių, o tai reiskia kad katilas išnaudoja kurą ne tam kad šildyti namus, o tam kad šildyti save.

Jei jūs žinot, kas gali duoti patarimą, kaip reikėtų eksploatuoti mažo galingumo katilus ir papasakoti apie niuansus su kuriais susiduria žmonės pasirinkę juos, būsime labai dėkingi.

Sekančiai daugiau matysis, katilo aprišimo vamzdynas:

ir temperatūros:

iš katilo išeinantis ir grįžtantis vanduo, svyruoja apie 15 laipsnių:

Į grindis paduodama temperatūra apie 30 laipsnių:

kolektoriuje matosi padavimo ir grįžimo temperatūros, kurios svyruoja keliais laipsniais:

Anksčiau nepaminėjau, bet boilerio ir katilo vandens išleidimui padaryti atskiri vamzdžiai su vožtuvu:

Vamzdukai permatomi, kad prireikus matytusi kas išleidžiama :).  Vanduo išbėga tiesiog į atskirą lauko kanalizaciją.

Beje geriamojo vandens sistema atlikta gręžinio montuotojų “specialistų” ir vėliau perdaryta profesionaliai.

Skirtumas matosi, kas turi rankas, o kam jų trūksta, prieš/po:

Gaila, kad mokėti teko abu kartus, tik pirmąjį kartą daugiau ir už elementarią chaltūrą…

Toliau apie granules, granulių talpoje telpa 4 maišai granulių, kurių užtenka 2,5-3 paroms. Pabandėm kelių gamintojų granules, vienos palieka daugiau kitos mažiau pelenų, bet bendrai 6 mm granulės mums nepasiteisino, jos smulkesnės ir susislėgdamos bunkeryje palieka labai daug granulių dulkių, kurios užkemša sistemą. Šiuo metu naudojame 8mm granules, su jomis katilas veikia geriau, mažiau kaupiasi pelenų, stabiliau veikia katilas.

Smagu namie vaikščioti basomis, grindinis šildymas pasiteisino, paduodama iki 30 laipsnių į grindis vandens temperatūra, kojom nešalta bet ir padai nesvyla. Jaučiama maloni vos juntama kojoms šiluma. Supranti kad šiltos grindys tik atsistojęs palyginimui ant šalia židinio kur neina vamzdukai šaltos vietos :) . Ir, jokių dulkių nesidaugina ir jos nekyla į viršų, kaip kad kažkas anksčiau labai būkštavo ir grindinis šildymas miegoti taip pat netrukdo :). Trisluoksnės parketlentės praleidžia šilumą puikiai, visai neprasčiau nei plytelės, net vieną kontūrą svetainėje beveik visai prisukom, nes šilumos pakankamai. Ir visus skirtingus grindų kontūrus sureguliavome pagal konstruktoriaus užduotus  srautų parametrus kievienai patalpai, kai kur dar pamažinom. Namie palaikoma komfortiška apie 22-23 laispsnių šiluma, saulėtomis dienomis visiškai atjungiame katilą kartais ne tik dienai bet ir nakčiai. Saulė - jėga!

Pabaigai dar šis tas. Baiginėjamos įrenginėti techninės patalpos, tokios kaip - skalbykla. Šioje patalpoje stovi ne tik skalbimo mašina, bet greitu laiku įsikurs kriauklė, spintelės, bei keletas lentynų-stelažų reikalingų susidėti įvairiems produktams ir buitiniams rakandams.

Per praeitą savaitgalį savarankiškai išklijuotos patalpos grindys tokiomis pačiomis plytelėmis kaip ir katilinėje. Šį kart darbas ėjosi žymiai lengviau nei praeitais metais kai dar tik pradėjom tuom užsiiminėti, mokindamiesi klijuoti plyteles katilinėje. Dabar jau nebėr jokio streso, matyt atsiranda profesionalų įgūdžiai ir pasitikėjimas savimi :):

Nors dabar ne pagal taisykles, beent jau kol kas į belangę skalbyklos patalpą įstatytos nebrangios durys su stiklu. Metalinės priešgaisrinės durys su stiklu nėra pigios, bet vėliau pasikeisim į saugesnes metalines su stiklu kaip ir norėjosi:

150Lt:

vs. 1500 Lt:

Sukabintos viršutinės spintutės virš būsimos kriauklės ir skalbyklės:

Suklijuotos sienų plytelės virš būsimo stalviršio, kurios buvo privestos iki sukabintų spintelių apačios:

Tikslas yra iki atšilimo pabaigti susitvarkyti name likusią buitį, dar liko sumontuoti virtuvėj barą, drabužių spintas, visų darbų kurie laukia ir neišvardysi.., o atšilus orams jau lauks išoriniai lauko darbai, vienas iš didesnių - terasos konstravimas, žolės sėjimas, daržo ir kiti reikalai… Ne viskas iš kart pasiekiama, viskas vyksta “step by step”, ir tai smagu, kai jau matai pasikeitųsi vieną ar kitą kampelį atliktą savo rankom.

Patiko (0)

Rodyk draugams