(papildyta)

Šiandien 20d. - lygiai prieš du mėnesius, t.y. lapkričio 20d. pradėjom sekti ir turbūt ne vien mums bus įdomu kokios galimos išlaidos eksploatuojant mažo galingumo 9kw granulinį katilą.

Iki lapkričio mėnesio dar tik retsykiais  naudojomės katilu ir daugiau tik karšto vandens ruošimui, tad šildymo praktiškai neskaičiavome, nors grindis truputėlį pašildydavome kol prišildavo boileris vakarais ir prieš miegą išjungdavom, manėm reikia, kad grindų betonas visiškai neatšąltų. Tuomet apytikriai pagal poreikį sunaudodavome apie 2-4 maišiukus granulių per savaitę.

Retsykiais pasikurdavome krosnelę svetainėje, dalis šilumos pritekėdavo nuo saulės per plačius langus pietinėje pusėje. Tikras gėris tai - kad krosnelė stovi pačiam namo centre, šiluma pasisklaido visur.

Rudenį namie visą laiką laikėsi ne žemesnė kaip 19-20 laipsnių temperatūra, kuri yra mums pakankama, kadangi nemėgstame kai būna tvanku namie nuo karščio. Prasidėjus lapkričio lietums ir vėjams įsijungėm pastovesnį šildymą granuliniu katilu, tad namie kiek kilstelėjo temperatūra ir laikosi pastovi projektinė 21-22 laipsnių šiluma. Priminsiu, kad katilas mūsų mažo galingumo, be akumuliacinės talpos, į grindis vanduo per pamaišymo mazgą paduodamas +32 laipsnių.

Kadangi mūsų katilas nedidelis, nedidelė jo ir talpa, užpildymo metu telpa 4 maišai granulių, kurių priklausomai nuo šilumos poreikio, užtenka 2-3 parom.  Papildyti nesudėtinga, nes bunkeris neaukštai ir tai nesudaro kažkokių ypatingų rūpesčių, išskyrus tai, kad tenka prasiurbti katilą nuo pelenų bent kartą į savaitę.

Skaičiuojant 1 maišas = 15kg, kaina ~2,8 Eur. Perkant iš kart didesnį kiekį granulių galima išleisti mažiau.

Lapkričio 20d.- gruodžio 20 d. katilas sunaudojo 30 maišiukų, arba 450kg, pinigine išraiška - 84 Eur.

Gruodžio 20d.- sausio 20 d. katilas sunaudojo 37 maišiukus, arba 555kg, pinigais - 103 Eur.

(papildyta)

Sausio 20d. - Vasario 21d. katilas sunaudojo 38 maišiukus granulių.

Vasario 22d. - kovo 20 d. katilas sunaudojo 38 maišiukus granulių.

* Į šias išlaidas įėjo grindinis šildymas (140m2) ir karšto vandens ruošimas (boileris 160l talpos).

Šildymo sezono gale bus galima reziumuoti kiek sunaudota granulių bendrai.

Patiko (0)

Rodyk draugams