Visi vis klausinėja, jau turbūt šildotės, katilas užkurtas. Atsakysime paprastai, šildomės tik šiek tiek..

Pavyko išsiaiškinti pagrindinę priežastį dėl ko pirmąjį sezoną normaliai nedirbo katilas. Priežastis - buvo įstatytas per didelis ketureigis vožtuvas. Nesivadovaukit vien tik jūsų vamzdžių diametrais ir santechnikų patarimais. Kiekvienas katilas turi turėti aiškią savo pajungimo schemą, deja, ko nebuvo Fuwi katiluose. Gal pasikartosim, tačiau kas tinka didelio galingumo katilams - netinka mažo galingumo katilams. Neesant aiškiai pajungimo schemai, buvo padarytos klaidos mūsų sistemoje ir įstatytas per didelis ketureigis vožtuvas, ko pasekoje sistemos nebuvo galima normaliai sureguliuoti, katilas daugiau šildė pats save. Prieš mėnesį pakeitus šį vožtuvą  į mažesnį, manome, kad viskas išsisprendė( vožtuvas buvo 12 kws - dabar 4 kws). Granulių katilas sunaudoja ženkliai mažiau, šildymas tapo žymiai efektyvesnis, jau po valandos ten kur plytelės basomis juntama šiluma, ko anksčiau nebūdavo.

Gal kam reikia šio atlikusio gero daikto?   30 Eur ir jis jūsų :).

Kaip minėjau, šildomės kol kas tik šiek tiek, katilas pajungiamas tik vakare ir veikia vos keletą valandų kol sušyla boileryje vanduo. Tuo metu pašildomos ir grindys, tik tiek kiek spėja pašilti per tas kelias valandas. Pakolkas to visiškai užtenka, namie laikosi normali temperatūra 20-21 laipsniai šilumos. Jei kurią dieną pasijaučia kad vėsiau, jei nukrenta iki 19,5 laipsnių, įmetam porą malkų į krosnelę svetainėj, ir greit vėl pasiekiama komfortiška temperatūra.

Šildymo išlaidos? Šiuo metu jos minimalios - 5 maišiukai granulių kurių užtenka 9 dienom, tai sudaro vidutiniškai 15 eurų kartu sudėjus su paruoštu karštu vandeniu.

Tad spalio mėnesio tiesioginės išlaidos už kurą šildymui ir karštam vandeniui gavosi iki 50 Eur. Manau tai nėra daug (šildomas plotas 140 kv.m). Žinoma, prie šildymo dieną saulė prisidėjo, kurios spalį buvo gan nemažai. Nors naktim ir smarkiai atšaldavo, buvo net iki -5-6 laipsnių šalnų, bet dieną per langus šilumą saulė kompensavo ir namas nespėjo atšalt dar gaudamas pašildymo dozę vakarais.

Tiesa, kelios malkos įmetamos į krosnelę svetainėj sakysit kainuoja, bet malkų dar likę kažkiek nuo pernai, kaip ir visokių medžio atraižų nuo statybų. O krosnelės užkūrimas 2-3 kart į savaitę ir minimali jos priežiūra nesukelia jokio vargo, priešingai - mums ji teikia ramybę ir atsipalaidavimą…

Žiūrėsim kaip seks orai, gal būt ir ilgiau pasiseks nejungti šildymo pastoviam režimui. Nors tuomet būtų įdomu kiek gi katilas sunaudos granulių per mėnesį po atlikto sistemos pakoregavimo.

Tad nuvilsim, tikro šildymo skaičių dar teks palaukti.

Patiko (0)

Rodyk draugams