Džiaugiamės smagiai sužaliavusiu ir žydinčiu pavasariu, gėrimės rytine saule, atgijusia gamta ir juntame pulsuojančią vasaros pradžią, tiesiogine ta žodžio prasme, nes gyvename atokiau nuo miesto šurmulio, tikrame gamtos apsuptyje, beveik kaip kaime, kur laukinė gamta mus supa kasdien…

Ne tik dekoratyvinių augalų, bet ir savų daržovių norisi užsiauginti, ekologiškai, kaip dabar madinga sakyti :), …nedaug, nors po šiek tiek, savo rankom paglostytų…

Po pernai išbandytos pomidorų lysvės su laikina plėvelės užuovėja, kuri gan visai neblogai pasiteisino, nes pavyko užsiauginti visai nemažai pomidorų, po atviru dangum, su minimum lietaus. Tad šiemet nusprendėme imtis rimtesnio jųjų auginimo ir įsirašyti į labiau pažengusiųjų sodininkų-daržininkų sąjungą :). Numatėme, kad šalia tvarkingo namo, norėtųsi ir ne bet kokio, o tvarkingo šiltnamiuko. Tam tikslui ilgokai rinkomės, ir tik “pačiupinėjus” gyvai keletą egzempliorių vienoje ekspozicijoje, galutinai vis gi pasirinkome lietuvių gamybos aliuminio šiltnamį 4,3m ilgio, 2,2m pločio, su 6mm polikarbonatu.

Šis šiltnamis labiausiai patiko dėl savo konstrukcijos išbaigtumo, stabilumo, su tvarkingai įrėmintom durelėm, stoglangiais ir šlaitinė konstrukcija su negriozdiškais aliuminio rėmais žiūrisi gan gražiai, nedarko bendro sklypo vaizdo.

Pirmiausiai sukome galvas kaip visą šį grožį įtvirtinti žemėje, kad vėjas jo neišrautų ir nenupūstų, kuris mūsų vietovėje vyrauja gan dažnai ir stiprus.

Gamintojo rekomendacija, pasirinkome gan paprastą ir greitą tvirtinimo būdą, nupirkome ir įkasėme 16cm pločio 50cm gylio keramzitbetonio blokelius (kurių kaina apie 1 eurą/vnt.). Prieš užkasant išlygintus blokelius, reikėjo lygiai išsistatyti ir surinkti apatinį šiltnamio pamatinį rėmą ir jį pritvirtinti aliuminio kampuočiais iš kart prie blokelių šonų.

Tokia konstrukcija gavosi tvirtesnė nei renkantis kitokį tvirtinimą pvz. iš viršaus. Šių kampuočių pamato tvirtinimui gamintojas nepateikė ir jų kaip ir blokelių teko sugalvoti ir įsigyti atskirai.

Vėliau pats karkasas rinkosi gan nesudėtingai, kadangi gamintojas pateikia gan išsamią atspausdintą surinkimo instrukciją. Per porą vakarų karkasas buvo visiškai surinktas, kartu įstatant ir polikarbonato plokštes. Po pamato sumontavimo karkasas pradėtas rinkti nuo kampų:

Iš kart sumaunamos ir polikarbonato plokštės galuose, kurias galima paremti lentomis jei vėjuota diena kaip tik pasitaikė:

Visų polikarbonato plokščių galams, netaupėme ir nupirkome spec. juostas, kvėpuojančią Antidust ir nepralaidžią garams, pastaroji klijuojama iš viršaus, o kvėpuojanti iš apačios, kad garai išeitų. Norėtųsi, kad polikarbonato ilgiau nereikėtų keisti ir jis anksčiau laiko nepradėtų žaliuoti nuo patekusių į jo plyšius mikroorganizmų, tam užkirsti ir buvo suklijuotos šios juostos:

Antidust juostelė užklijuota:

Visas plokštes kruopščiai apklijuoti šiek tiek ilgiau užtruko, o jų vis gi nemažai, čia tik keletas jau apklijuotų:

Plėvelė nuo polikarbonato buvo nuplėšta tik kai jau tikrai žinojom, kad nieko nereikės išrinkti-perrinkti, nes vėliau nuplėšus nebeatskirsi kuri jo pusė atspari UV:

Pirmają kontrukcijos surinkimo dieną neskubant buvo nuveikta maždaug pusė darbų:

Vis gi užklijavus juostas polikarbonatas gan sunkiai pasidavė sukišamas į šlaitinį aliuminio profilių karkasą kraigo gale, nes nebuvo palikta tom juostom laisvumo, gamintojui reikėtų daryti šiek tiek platesnius profilius šlaito konstrukcijoje. Į šonines sieneles viskas sulysdavo lengvai. Vėliau buvo atlikti užbaigiamieji darbai, užmauti kraigo ir latakėlių profiliai ir antgaliai:

Įstatyti automatiniai stoglangiai:

Įstatytos į savo vietą dviejų dalių varstomos durys:

Visą šiltnamį laisvai gali surinkti vienas neprofesionalas žmogus, išskyrus pagalbos prireikė tik sukišant minėtą polikarbonatą į šlaitinę dalį.

Teko pastebėti, kad šlaitinei daliai ir priekiui/galui yra sukomplektuotas geresnis, t.y. kietesnis polikarbonatas nei šoninėms sienelėms. Pastarąjį paspaudus matosi kad jis minkštesnis, matyt ir pigesnis.

Po surinkimo darbų atėjo eilė vidaus paruošimui. Buvo išskirstytos žemės suformuojant lysveles, kraštuose įkastas membraninis korys supjaustytas juostomis, kad neišbyrėtų žemės pro plyšius ir nelystų vidun žolių šaknys iš išorės:

Tuomet iš atlikusių statybinių lentų buvo sukalti tvarkingi lysvių borteliai:

Ir paklota standartinė kapiliarinė laistymo sistema, kuri bus pajungta nuo vandens gręžinio, atsukus nepilnai kranelį vanduo lėtai sau kapsės, vėliau bus sumontuotas slėgio reguliatorius su laikmačiu, patogus dalykas, nereikės lakstyti su laistytuvu ir kibirais:

Na ir paskutinis etapas, ilgai daiginti ant palangės - keleto rūšių pomidorų auginiai kelia galvas jau savo lysvėse!

Tuo tarpu gausiai žydi braškės ir pirmiausiai ragausime jų.

Pasitinkame vasarą ne vieni. Prūdelyje matome paaugusią plaukiojančią karosiukų šeimyną:

Geros vasaros!

(Papildyta)

Pomidorai šiltnamyje paraudo liepos mėnesio antroje pusėje:

Didžiausias derlius džiugino rugpjūtį, o šiltnamyje dar dėrėjo iki pat šalnų:

Patiko (0)

Rodyk draugams