Įvyko sklypo suformavimo ir perteklinio grunto išvežimo darbai. Nutarėm pagaliau išlyginti ir suformuoti visą sklypo teritoriją. Tai pradinės stadijos darbai nuo kurių bus galima atsispirti ir toliau formuoti aplinką jau kaip norėsim, bet pradžiai buvo labai reikalinga išlyginti visą teritoriją, suformuoti nuolydžius, kad turėtų kur vanduo nutekėti toliau nuo namo, kuris iki šiol sėkmingai keliavo po namu…, nes vienam namo gale gruntas buvo gana per aukštai.

Sklypą mums stumdė, lygino, vežė visą perteklinį gruntą bendrai per ilgas 4 dienas. Jau gal daugiau nei pora metų prastovėjo nejudintos dvi didžiulės grunto krūvos: viena molio, kita augalinis sluoksnis nukastas darant pamatus. Žinojom, kad ne tik tas krūvas reiks kažkur išvežt, bet ir dalį sklypo nukasti.

Neskaičiavau tiksliai, bet kažkur virš 30 didelių Kamaz sunkvežimių to grunto buvo išvežta,  kaip susitariau į netoliese gyvenančio kaimyno sklypą, kuriam kaip tik reikėjo dalį sklypo pakelt. Darbavosi Kamazo vairuotojas gan greit, į valandą kažkur 4-5 sunkvežimiai buvo išvežiojami. Tad kažkur per 9 valandas viską kas buvo nukasta išvežiojo.

Nepamenu dabar iš kurio statybinio blogo jau senokai atgal gavau gerą Račok traktoristo kontaktą, vaikinukas Žilvinas dirbo tikrai nuoširdžiai ir gerai dėkui jam, jei kam reik traktoriaus savinininkas Rolandas 862026000 . Sutarėm, atsivežė nivelyrą ir su juo buvo atmušti visi lygiai pagal namo rostverką kuris bus matomas 15cm, sukalėm kuoliukus, kad žemės eitų nuo namo į sklypo kraštus su nuolydžiais. Pagal atmuštus lygius buvo nukastas atitinkamai molio sluoksnis ir ant viršaus paskleistas augalinis sluoksnis apie 20cm storio, o kur numatytas daržiukas šis sluoksnis storesnis.

Darbų eigoje:

Pabaigta pusė:

Turėjom labai daug didelių akmenų kai pirkom sklypą, teko juos išstumdyti į kaimyninį sklypą. Teiravausi yra firmos kurios superka akmenis po 80-100 Lt už toną, atvažiuoja ir pasiima patys, mums tiek daug jų nereikia, padėliojom iš vieno sklypo krašto, bus ale tvorelė, pasodinsim krūmų, kaimiečių ar vystytojų mašina kokia į sklypą garantuotai neįlėks :):

Sklypą suformavom dviem lygiais, nes kitaip neišeitų kažkaip padaryti, arba tektų dar 30 mašinų išvežti žemių, bet taip mums dar įdomiau gavosi:

Vėliau bus dar užkasti lietaus vamzdžiai po žeme, kurie nueis iki taip pat netikėtai sugalvoto dekoratyvinio 5×6 prūdelio :), ir keletą akmenukų aplink jį iš kart padėliojom su traktoriaus pagalba:

Aišku čia tik pradžia, dar kaimyną pasikviesiu su traktoriuku, kad su freza susmulkintų visą žemę, o vėliau darbuosimės su volu ir grėbliais ir tada jau lauks žolytės sėjimas.

Tuo pačiu ir į kiemą užvežta betoninės skaldos kelios mašinos, reikia kiemo aikštelę pasitvarkyti, kad smėlis nesineštų į vidų. Apdailos darbai taip pat po truputį vyksta viduje.

Na, o paskutinis įvykis, mes jau apsigyvenome savo name, birželio 15d. pabaigėm vežioti savo daiktus!

Pirmas gyventojas kaip ir priklauso į naują namą pagal lietuvių senovės tradicijas pro duris buvo įleistas mūsų katinas :)

Patiko (0)

Rodyk draugams