Tai štai ir sulaukėm šalnų. Dar praeitą savaitgalį mėgavomės bobų vasara, o jau šį rytą viskas apšalę ir sustingę…

Kas gali pagalvoti, dar pernai sklype nebuvo nei žolytės nei medžiuko, ką pagaliau pavyko įgyvendinti šiemet:

Rugsėjo pradžioj čia buvo pasodinta Alyvinė obelaitė, Champion ir kriaušaitė Conference. Pastarosios nepavyko saugiai atgabenti ir jai buvo nulaužta viršūnė. Mėginom “remontuoti”, bet laikas parodys ar prigis senoji ar išleis naują viršūnę. Atstumai tarp medžiukų apie 3-4m, tikiuosi tiek pakankamai jiems laisvai augti:

Dar tuo pačiu prieš porą savaičių pasodinome įsigytų vaismedžių iš RSmedelyno augintojo, tuo metu atvykusio į Botanikos sodo mugę. Buvo tikrai daug gražių augalų mugėje, bet sklypas neguminis ir jau nebetelpa visi norimi ar patikę augalai, nesinori užgrūsti jais bet kur ir kaip papuolus…

Skiepyta Trešnė Sunburst ir Donieckij - du viename:

Vyšnia Turgenevka:

Nors kaip domėjausi, kaulavaisius geriau sodinti pavasarį, nes jie sunkiau peržiemoja nespėdami įsišaknyti. Tikiuosi mūsų sodintieji nenušals, nes jie jau visą vasarą augo medelyne vazonėlyje.

Ir labai norėjau pasodinti šermukšnį, kuris pasak senovės tradicijų sodinamas namo priekyje ar prie vartų, kad apsaugotų nuo visokio blogio namus :). Pasirinkau gražų medelį Kaukazinį šermukšnį, kurio vaisiai - obuoliukai valgomi ir labai skanūs. Per pora savaičių jau ir lapus numetė, o po šalnos greit ir kiti medžiai liks be lapų:

Kad jau sodinimo metas, nusprendėm pasodinti taurų medį - ąžuolą, pasirinktam sklypo krašte.

Ąžuoliukų pas mus pridygę pamiškėj tikrai nemažai, teko pasirinkti, kad būtų gražus kamienas, ir tikiuosi iki pavasario jis nenudžius, nes po dviejų savaičių kol kas laikosi puikiai:

Dar vieną ąžuoliuką pasilikom rezervui pamiškėje, t.y. padarėm tai - ką patarė “geltonojo karučio” kursuose, medžiai geriau prigyja, jei iš rudens jiems pakertamos šaknys. Medis su atkirstom šaknim paliekamas grunte, po tokios operacijos medis skuba leisti smulkias šakneles, o pavasarį jau be problemų iškastas medis prigis jūsų sklype, nes turės daug šaknelių, kurios geriau įsišaknys perkeltoje vietoje.

Tai tiek malonių pokyčių, augantys medžiai tikra atgaiva akiai ir sielai, o dar jei vaisių duos tai sulauksim ir dvigubo malonumo :). Beliks pasirūpinti jų apsauga nuo zuikių prieš žiemą.

Patiko (0)

Rodyk draugams