Didelių naujienų nėra, išskyrus, tai kad namo stogas jau uždengtas. Galima kiek lengviau atsipūsti, kaip ne kaip, nes įgyvendintas vienas svarbiausių ir vienas sudėtingiausių namo elementų :)

katilinės kiemo pusė

fasadinė pusė

Paskutinę darbų savaitę (čia kažkur prieš porą savaičių) buvo pritvirtintos visos šoninės skardinės vėjalentės, gan mandrą jų formą ir tvirtinimą sugalvojome patys, stogdengiams tik teko sutikti, kad viskas yra gana genialiai sugalvota ir jie nieko panašaus ar geriau nebūtų sugalvoję ;)

ištaikiau po darbo užsukti pažiūrėti prisuktų lankstinių, atrodo neblogai mano manymu :)

Iš skardos lankstinius lankstantysis sakė, kad tokio sudėtingumo lankstinį lanksto pirmą kartą, net 11 kampų :)) Visus mūsų lankstinių pageidavimus įgyvendino Skardvila, kurios darbu esam patenkinti. Taip išlankstyta skarda “pastorėjo”, pagražėjo, visiškai nesimato skardos bangavimų, ko labiausiai nemėgstu matyti ant kitų namų, kur parenkama tik “lygi” skarda ir visa banguoja…  Pati skardos forma gražiai apgaubė visą čerpės bangą, visam tam reikėjo gerai apsiskaičiuoti reikalingus jos dydžius. Tarpusavyje visi lankstinių sujungimai sukniedyti ir iš viršaus pritvirtintos specialiomis vietoje pagamintomis kabėmis iš tos pačios skardos gabaliukų, ir pritvirtintos už čerpės. Šių kabių konstrukcija visa nekrentanti į akis, ir tikėsimės, patikimai atlaikys bet kokius vėjus.

įdėsiu dar vieną foto iš arti, kai padarysiu, nes čia nesimato tų kabių, o tik vėjalentės užbaigimas

Jis sugalvotas ne paprastai įpjaunant ir išlankstant, kas nesigautų gražiai, o išsipjaunant reikiamos formos plokštelę ir ją prikniedyjant. Taip praktiškai nesimato sudūrimų, ypač iš toliau ir atrodo, kad taip lygiai yra iš vientiso skardos gabalo išlankstyta.

Tik su tuom pradžioj buvo šiek tiek darbo stogdengiams kol pasidarė tą užbaigimo šabloną, pavargo net pusė dienos, bet visi kiti darbai su lankstiniais ėjo kaip iš pypkės ir rezultatas mus tenkina :)

Pabaigiant stogą, buvo uždėta lipni kraigo juosta, sudėtos kraigo čerpės, galiniai čerpių dangteliai.

Nupirkta aliuminio gofra ir sutarėm atskirai su skardininku, kad ateis kurią dieną apskardinti kamino vadinamus “sijonus”, skarda šitam reikalui užsakyta atskirai. Kamino ir čerpių sudūrimo vieta yra ypač jautri ir tą darbą mūsų manymu turi atlikti tik patyręs žmogus dirbantis su skarda, nes patiems to padaryti kokybiškai tikrai nesigautų, o vanduo sunkiasi šitoj vietoj nors tu ką ir kol kas nepadėjo plėvelių suklijavimai su spec. juostom.

Konstatuojant, visas stogo įrengimo darbas 2 stogdengiams be jokių pagalbinių mechanizmų, išskyrus tik nepigius gerus įrankius, užtruko beveik 2,5 mėn., tačiau tikrai nepersidirbant. Keli kandidatai į šį darbą skelbėsi, kad toks darbas jiems užtruks apie 3 savaites, kiti planavo 1,5 mėn. Na, norėčiau aš pamatyti tų darbą kurie per 3 savaites atlieka tokio sudėtingumo stogą :D

stogas baigtas, liko tik pakalimai, kurie bus daromi pavasarį, po fasado apdailos

Kaip minėjo mūsų stogdengiai, tokiu tempu dirbo jie pirmą sykį, ne po 12-14 val. per dieną kaip dirbdavo įprastai anksčiau. Tad nors ir su darbais jie jų manymu kiek daugiau užtruko, bet sakė nepavargo, o mes savo ruožtu jų neskubinom ir džiaugiamės, kad darbo kokybei tai išėjo tik į naudą, nes skubant dažnai būna padaromos klaidos. Susitarėm su jais pratęsti kitus numatytus darbus namo viduje ir išorėje ateisiantį pavasarį. O jų dar reikės tikrai nemažai. Svarbu geras pasiruošimas ir tinkamas darbų susiplanavimas ir kažko nepamiršti įtraukti į sąmatą. :)

Tiesa, praeitą savaitgalį įstatėme jau laikinas paradines duris, foto įkelsiu vėliau, kaip visa tai sukonstravom :)

Kitą savaitę jau planuojame įstatyti pagamintus langus, savo rankomis ir nupirktais tam reikalingais įrankiais.

Tai tiek.

Patiko (2)

Rodyk draugams