Pasiruošėme žiemai. Prieš pat šventes žiemos dar nebuvo nei kvapo, tad kol orai leido, kaip ir planavom prūdelyje gyvenančioms žuvytėms įrengėm aeraciją. Ši įranga palengvins žuvyčių gyvenimą, turime keletą spalvotų karosiukų. Kadangi pastoviai bus tiekiamas oras po vandeniu, dabar nereikės baimintis, kad žuvytės užtrokš net jei prūdelio paviršius visiškai užšals. Ir tai aktualu ne tik žiemą bet ir karštą vasarą ! ”kuomet vanduo įšyla ir sumažėja ištirpusio deguonies kiekis vandenyje”. Paieškojus internete informacijos apie tvenkinių (ir prūdelių) priežiūrą ir įrangą, ir po konsultacijos su pardavėjais aeracijos komplektą užsakėme čia internetu. Pasirinkome minimalų variantą, 10w galingumo orapūtę ir difuzorių:

Truputį buvo sunku nuspėti kokio galingumo orapūtės reikėtų, tačiau pajungus matome, kad galingesnės ir nereikia, nes kitaip vanduo paviršiuje per daug smarkiai kunkuliuotų.

Tik pajungus vos matomas sukūriukas viduryje, kur 1m gylyje panardintas difuzorius:

Kai pajungėm orapūtę lauke buvo plius 10 laipsnių, buvo įdomu sulaukti kaip bus vėliau, kai pašals.

Ir neilgai trukus sulaukėme.., štai po šv. Kalėdų sulaukėme šaltuko ir laukto sniego, naktį buvo -2 laipsniai, šaltukas šiek tiek sutraukė prūdelio kraštus:

Štai kaip atrodo prūdelis šį rytą, kai naktį paspaudė -11 šaltis, prūdelio paviršiuje liko nedidelė neužšąlanti eketė :

Matosi veiksmas kaip vanduo prūdelyje juda:

Rytas po -15 šalčio nakties:

Orapūtė pajungta lauke, dirba labai tyliai, praktiškai nesigirdi. Kadangi nedidelio dydžio, buvo lengvai patalpinta į uždarą plastikinį indą su dangčiu ir saugiai paslėpta po akmenimis. Prireikus bet kada galima lengvai prieiti. Orapūtės panaudojimas gali būti labai platus, pvz. galima greitai čiužinį pripūsti, ar prireikus išpūsti iš laistymo sistemos vandenį prieš žiemą, kad neužšaltų - ką ir buvom jau išbandę :). Tad šis daiktas tikrai pasitarnaus ne vien žuvytėms.

Su ateinančiais Naujaisiais Metais!

Patiko (0)

Rodyk draugams