Mielieji, sveikinu visus su praėjusiomis ir ateinančiomis šventėmis! Taip smagu pasidžiaugti šiemet tokiomis ilgomis Kalėdomis…, smagu kad pagaliau po tokių baisių, tamsių, šlapių ir vėjuotų prieššventinių dienų pagaliau aplankė tikras Kalėdinis šaltukas, iškrito keletas snaigių ir išlindo taip ilgai laukta saulutė! Ne tik danguje bet ir žemėje tapo šviesiau ir nuotaika tapo geresnė.

Štai vaizdelis pro mūsų langus pokalėdinį rytą, išties miela kas rytą geriant kavą stebėt besikeičiantį gamtos peizažą, kuris mainosi kaip gyvas paveikslas:

..Kiekvienas kažką sau ir artimiesiems dovanoja Kalėdoms, tai ta proga šiemet nusprendėm, kad bendra dovana šeimai bus įrengta vonia! Ne šiaip sau vonia, o visas SPA kambarys!

Bet apie tai nuo pradžių…, kaip ir priklauso :).

Kažkada minėjau, kad labai norėčiau natūralių travertino ar panašių grindų plytelių savo name. Ak tos svajonės, svajokite atrsargiai, svajonės pildosi! :). Svajonę padėjo išpildyti Arsenalas, kuriame lankiausi  anksčiau jau keletą kartų, tuomet mane labai papirko pamatytos šviesios travertino plytelės, ir pagunda tik augo. “Pagavus akciją” ten ir įsigijome praeitą žiemą marmuro Noce spalvos plyteles (tamsesnės buvo gerokai pigesnės nei šviesios), kurių reikėjo ne tiek ir daug, tik 9 m2 vonios grindims, o po pačia vonia neklijavom. Plytelės nepigios, tai pirkau tik tiek kiek reikia ir nei vienos daugiau. Šis akmuo gan trapus, todėl reikėjo labai atsargiai atsigabenti, iškrauti ir saugioj vietoj susandėliuoti, maža ko, kad kas neužkliūtų.. Ir sveria jos tikrai nemažai, į vieną vietą stengėmės daug nesukrauti, kad neapkrauti per daug vienam taške grindų. Vis tik kelioms plytelėms kaip pasimatė tik išpakavus, kad jau buvo nuskelti kampučiai, tai tas plyteles nuvežus Arsenalo darbuotojos maloniai pakeitė į analogiškas sveikas.

Ir štai atėjo diena X kada buvo nuspręsta pradėti klijuoti šias plyteles. Kadangi visa apdaila namie daroma tik savo rankom, o patirties jau šiokios tokios įgyta, kas seka mūsų blog’ą žino, todėl šias plyteles klijuoti jau nebuvo taip sudėtinga, kaip pirmą kartą. Sienos buvo išteptos betonkontaktu, o dušo vieta - grindys ir sienos nuteptos 2 kart hidroizoliacija Primacol, o kampuose kaip rekomenduojama įleista ir užtepta su hidroizoliacine juosta. Visa tai dengta tiesiai ant fibo blokelių, nors prieš tai gal būtų buvę geriau išsilyginti sieną, nes paskui buvo daugiau žaidimo su plytelėm:

Buvo nupirkti kaip ir priklauso šios markės plytelėms klijuoti balti klijai (Sakret), tinkami šildomoms grindims ir natūraliam akmeniui. Plytelės yra apie 15mmstorio, tad derinant su aukščiu koridoriuje kur sudėtos ąžuolo parketlentės, visai nesinorėtų kad būtų koks tai slenkstis tarpduryje ir paaukštėjimas vonioje, todėl klijus tepti pasirinkau tik ant grindų, kad plonesnis klijų sluoksnis būtų ir taip išlaikant vienodą grindų lygį visame name. Plytelės vidutinio dydžio apie 46×46cm ir gana lygios, tarpukams pasirinkau tik 1,5mm kryžiukus, kad tarpai kuo mažiau kristų į akis:

Darbas ėjosi gan sparčiai, per nepilnai dvi savaitgalio dienas ir buvo išklijuotos vonios patalpos grindys, išskyrus dušo vietą, kur turėjo būti suklijuota marmuro mozaika. Vėliau suklijuotos marmuro plytelės dar buvo impregnuojamos, kad neįgertų drėgmės drėgnoje patalpoje.

Tuomet atėjo eilė pradėti klijuoti sienas, suskaičiavus kiek reikia plytelių pasirodė tikrai nemažai - nupirkta buvo viso 36m2, arba 432 plytelės. Kadangi grindims daugiau paišlaidavom, nutariau kad sienoms tiks ir pigesnės lenkiškos Paradise plytelės įsigytos IRIS’e. Kad neatrodytų nuobodžiai vien tik pastelinės sienos, prie jų numačiau keletą intarpų iš marmurinės mozaikos plytelių kaip ir dušui. Ši juosta man buvo didelis galvosūkis kaip ją priklijuot, bet blogiau ar geriau viskas pavyko:

Prieš klijuojant sienas buvo svarbu apskaičiuoti kiek reikės nupjauti apatinės plytelės prileidžiant prie grindų, bei nuo kokio aukščio pradėti klijuoti, kad viskas gražiai sueitų ir iki pat viršaus. Visos sienos buvo atsimatuotos ir nužymėtos lazeriu, prisuktas apatinis profilis.

Klijuojant buvo ir kuriozų, apsiskaičiavau sienos ilgį ne į tą pusę ir nutiko taip, kad ilgoji siena išklijuota vien iš sveikų plytelių, milimetras į milimetrą viskas suėjo, nieko nereikėjo pjauti sienos kraštuose.. Tas paaiškėjo tik gal trečią ar kelintą dieną, kai buvo prieita su plytelėm viena linija iki kito sienos krašto.. Aišku, čia tik laimingo atsitiktinumo dėka gerai pavyko suleisti kampus, o jei būtų bent 1cm ilgesnė siena, jau būtų problema kaip uždengti pabaigos kraštą… Taip pat neplanuotai atsirado ir viršutinis intarpas iš mozaikos plytelių :), kadangi ir į aukštį sugebėjau apsiskaičiuoti plytelių išdėstymą… Bet tas tamsesnis intarpas palubėj atsiradęs nevisai planuotai tik papuošė.

Kiek laiko klijavom sienas jau nebesuskaičiuosiu visų savaitgalių, bet kažkur 8-10 ilgų darbingų dienų tikrai prireikė. Atrodė, kad tos plytelės niekad nesibaigs, virš 400 plytelių… Lengviau buvo galima kvėpuoti kai plytelių didžioji krūva sumažėjo ir jau finišo tiesioji pradėjo matytis tunelio gale:

Dirbome kaip visuomet komandoje, skyles vamzdžiams ir elektros lizdams, kampus ir visa kita išpjaustė vyriškos rankos, plyteles klijavo moteriškos :). Ir kas gi čia tokio…, juk jau nuo seno moterys ir pečius moliu pamūrydavo, ir to molio atsitysdavo nuo upės, tai kodėl gi ne…, nejaugi tik vyrai gali gerai atlikti šį darbą? Aišku, klaidas sau gali atleisti labiau nei kitam :), ar kreiviau ar lygiau suklijuota užglaisčius siūles to jau visai nebesimato ir visai nepastebi… Dar toks vienas pastebėjimas iš patirtos praktikos, jei tektų klijuot dar kartą tokią didelę patalpą, vis tik būtų buvę geriau sienas prieš tai išsilyginti tinku. Kad ir kaip prieš tai atrodė lygiai Fibo pertvarų blokeliai sumūryti, yra tų nelygumų dideliam plote ir ne visos plytelės idealiai lygiai sugulė, todėl geriau ir lengviau būtų buvę klijuot ant išlygintų sienų.

Dar buvo vienas iššūkis dušo trapo vieta 1,05×1,05m, kur reikėjo suklijuot ant grindų mozaiką, prie jos sugaišau beveik 2 dienas…, ar subėgs į trapą vanduo normaliai, laikas jau greit parodys:

Dar po visų klijavimų 2 dienas buvo glaistomos plytelių siūlės, nebloga mankšta :), plius apie pusė dienos sugaišau kol gražiai buvo užteptos silikonu visos siūlės ir kampai. Prieš tepant sanitariniu silikonu visu kraštus perimetru užsiklijavau su lipnia dažymo juostele, kad tos siūlės vienodo pločio visur gražiai gautųsi:

Po to dar nudažiau lubas ir angokraštį plaunamais atspariais vandeniui ir pelėsiui baltais dažais Tikuril 2-iem sluoksniais.

O po visų siūlių užglaistymo ir kai jau neliko šiukšlių, grindų plytelės buvo nuimpregnuotos akmeniui skirtu impregnantu, šitą veiksmą patarė daryt Arsenalo konsultantė:

Iš pradžių visos grindys labai blizgėjo:

Galvojau gal ką praleidau, bet kitą dieną po konsultacijos, nutepus antrąjį sluoksnį ir įtrynus švariu skudurėliu, nemalonus blizgesys pradingo, ir skirtumas liko tik tas, kad pats akmuo labiau išryškėjo:

Na, ir užbaigiamieji akcentai: sudėtos visos rozetės, susuktos LED lemputės, įstatyta palangė, prijungti kriauklės ir dušo kranai su sifonais, pagaliau - pakabinta didžiulė kriauklė, rankšluosčių kabykla, veidrodis

Dušo vietoje sumontuoti termostatinis kranas su dušo stovu. Mozaika suklijuota šiek tiek giliau, dėl visa ko kad nesikauptų vanduo už dušo ribų, bet grindų aukščio skirtumo nesijaus kai bus įrengta dušo sienelė:

ir svarbiausias akcentas -  plati kampinė burbulinė vonia Aquator, kuria galėsime mėgautis kada tik panorėję, žodžiu, tikrasis nuosavas SPA kambarys!

Galutiniai akcentai buvo baiginėjami šių Kalėdų rytą belaukiant svečių - ir manau, kad įdėjus tikrai nemažai abipusio triūso gavosi nuostabi dovana mums :).

Artėja Nauji Metai - naujos viltys, naujos svajonės, nauji darbai ir nauji džiaugsmai :).

Sveikinimai visiems su artėjančiais Naujaisiais Metais!

Patiko (0)

Rodyk draugams