Nauja terasa

Parašė namukas | 2018-06-25 19:40

Ilgokai nebuvo naujų įrašų, tačiau parašyti kažką naujo tiesiog pritrūksta kartais įkvėpimo ir laiko ;). Džiaugiamės gyvendami name, vasaros periodu daugiausiai laiko praleidžiame lauke, savo kiemo aplinkoje ir šiemet vis tik nusprendėme, kad jau pribrendo laikas naujai terasai. Pagaliau įgyvendinome savo puoselėtus planus:

Iki tol buvome sukonstravę tiesiog tokią laikiną terasą iš atlikusių senų stogo gegnių, kurios buvo sudėtos tiesiog ant išlyginto grunto sudėliotų palečių. Ir ką gi, ši laikina terasa gan puikiai atitarnavo net 3 vasaras :), ir tai buvo tikrai geriau negu nieko.

Nauja terasa buvo planuojama, kad bus L formos, takas 120cm pločio vedantis iki terasos. Pati terasa maždaug 6,5×3,5metro. Visa terasa praktiškai pas mus suplanuota yra po stogu. Čia buvo “laikinai” sudėtos statybinės osb plokštės ant grunto, kad nesineštų smėlis į namus:

Naujos terasos patys mes nedarėme, nusprendėme sutaupyti laiko ir pasirinkome parekomenduotus meistrus, kurie sumeistravo mums terasą praktiškai per savaitę.

Aišku, maumedžio lentas, kurias buvome įsigyję jau anksčiau, teko nusialyvuoti patiems. Kiekviena lenta buvo “paglostyta”, t.y. nušveista švitriniu ir padengta Saicos alyva terasoms. Lentos buvo 6m ilgio, plotis 140×28mm:

Pirmiausiai su lazeriu buvo išmatuoti aukščiai, atsižymėti ir išgręžti poliai, maždaug 1,2m gylio:

Išlygintas gruntas, patiesta geotekstilė, surinktas karkasas:

Terasai buvo surinktas dvigubas karkasas, takelis truputį žemiau, kadangi trūko aukščio ir norėjome, kad kur daugiausiai kliūna lietaus, suklijuota klinkerio palangė būtų žemiau nei lentos, vanduo turėtų galimybę pasišalinti lengviau:

Takeliui suėjo ilgų lentų atraižos, bendras visos terasos plotas 30m2. Lentų buvo pirkta 40m2, kadangi pirkta mediena C rūšies, nemažai išsipjaustė šakų ir įtrūkimų. Vėliau dar pritrūko kelių lentų, kurios buvo nupirktos atskirai ir buvo panaudotos šoniniams apkalimams.

Kaip visada buvo atlikta ir broko, meistrais neįmanoma pasitikėti, takelis buvo persuktas du kartus :), nes patikrinus, lentų nuolydis buvo ne į tą pusę, kas pasimatė pradžioje iš kart po lietaus. Bet meistrai sutiko ir ištaisė kaip buvo reikalaujama, kad lentų nuolydis eitų nuo namo.

Na, ir pagaliau terasa baigta, šią vasarą dar daugiau laiko leisime lauke:

Palei terasos kraštą patiesėm geotekstilę, įkasėm plastikinę vejų juostą ir ant viršaus pabėrėm akmenukų, kurių dar reikės pasipildyti. Taip žolė neaugs arti prie pat terasos ir bus veją lengviau pjaut:

Tai tiek naujienų, kas liko neaprašyta, bus sekančiam kartui ;). Veiklos prie namo niekada netrūks ir tai teikia tik malonumą ;).

Ši vasara prasidėjo labai anksti ir padovanojo daug saulėtų dienų, gamta bujoja…

Rodyk draugams

Šildymo gairės

Parašė namukas | 2015-02-27 13:33

Praėjus mėnesiui po granulinio katilo paleidimo, pagaliau galima padaryti vienokias ar kitokias išvadas.

(papildyta su nuotraukom)

Buvo bandytos keleto rūšių granulės, eksperimentuoti įvairūs katilo veikimo principai. Neesant aiškios pajungimo schemos pritaikytos grindiniam šildymui (katilo gamintojas nepateikė tokių schemų), dėl tos priežasties visus paleidimo darbus teko imtis patiems. Pradedant nuo hidraulikos sprendimų, baigiant katilo nustatymo režimo reguliavimo.

Per pirmų keletą savaičių buvom smarkiai nusivylę, nes katilo veikimas buvo neprognozuojamas.

Norime atkreipti visų dėmesį, kas rinksis granulinį katilą - kad tai yra kieto kuro deginimas, kurio pasekmė yra suodžiai, pelenai, smalkės ir nuolatinis rūpinimasis juo ir aptarnavimas. Kitaip tariant, jūs negalėsit nuspausti mygtuko “Enter” šildymo sezono pradžioje, o šildymo sezono pabaigoje “Off” :). Visos kieto kuro šildymo sistemos reikalauja nuolatinio dėmesio ir priežiūros. 5-erius metus prieš tai eksploatavom dujinį katilą, kuris reikalauja tik mygtukų paspaudimo, o tai reiškia: jokių rūpesčių -jūs turite centrinį šildymą.

Pasirinkdami granulinį katilą netaupykite ant degiklio valdymo sistemos, kitaip tariant liambda zondo. Nes tai padės jums sutaupyti kurą ir sumažins rūpesčius, palengvins priežiūrą.

Mūsų katilas buvo vienintelis iš siūlomų tuo momentu kai rinkomės, kuris turėjo Fotodiodą ir naiviai tikėdamiesi, kad tas daiktas atliks Liamda zondo funkciją pasirinkome šį gamintoją. Eksploatacijos metu paaiškėjo, kad tai tik dalinis sprendimas, kuris neužtikrino katilo veikimo naudingumo esant kintamom aplinkos sąlygoms. Tokiomis salygomis kaip ši žiema nesugebejom sureguliuoti katilo minimaliu galingumu, nes minimalus katilo galingumas 2,6kw ir tai yra esminis momentas, kad negalime išsiaiškinti kaip užtikrinti taisyklingą katilo veikimą šiuo minimaliu galingumu, kurį deklaruoja gamintojas. Nes bet kuris kieto kuro katilas negali veikti kai gryžtama vandens temperatūra žemesnė 15 laipsnių negu pačio katilo temperatūra, ir tai esmine kliūtis su kuria negalėjome susitvarkyti turėdami vien tik grindini šildymą, todėl kad normali katilo veikimo temperatūra yra apie 70 laipsnių, o gryžtamo vandens iš grindų kontūro yra tik 25-26 laipsniai. Kas sąlygoja didžiulį skirtumą apie 40 laipsnių, o tai reiskia kad katilas išnaudoja kurą ne tam kad šildyti namus, o tam kad šildyti save.

Jei jūs žinot, kas gali duoti patarimą, kaip reikėtų eksploatuoti mažo galingumo katilus ir papasakoti apie niuansus su kuriais susiduria žmonės pasirinkę juos, būsime labai dėkingi.

Sekančiai daugiau matysis, katilo aprišimo vamzdynas:

ir temperatūros:

iš katilo išeinantis ir grįžtantis vanduo, svyruoja apie 15 laipsnių:

Į grindis paduodama temperatūra apie 30 laipsnių:

kolektoriuje matosi padavimo ir grįžimo temperatūros, kurios svyruoja keliais laipsniais:

Anksčiau nepaminėjau, bet boilerio ir katilo vandens išleidimui padaryti atskiri vamzdžiai su vožtuvu:

Vamzdukai permatomi, kad prireikus matytusi kas išleidžiama :).  Vanduo išbėga tiesiog į atskirą lauko kanalizaciją.

Beje geriamojo vandens sistema atlikta gręžinio montuotojų “specialistų” ir vėliau perdaryta profesionaliai.

Skirtumas matosi, kas turi rankas, o kam jų trūksta, prieš/po:

Gaila, kad mokėti teko abu kartus, tik pirmąjį kartą daugiau ir už elementarią chaltūrą…

Toliau apie granules, granulių talpoje telpa 4 maišai granulių, kurių užtenka 2,5-3 paroms. Pabandėm kelių gamintojų granules, vienos palieka daugiau kitos mažiau pelenų, bet bendrai 6 mm granulės mums nepasiteisino, jos smulkesnės ir susislėgdamos bunkeryje palieka labai daug granulių dulkių, kurios užkemša sistemą. Šiuo metu naudojame 8mm granules, su jomis katilas veikia geriau, mažiau kaupiasi pelenų, stabiliau veikia katilas.

Smagu namie vaikščioti basomis, grindinis šildymas pasiteisino, paduodama iki 30 laipsnių į grindis vandens temperatūra, kojom nešalta bet ir padai nesvyla. Jaučiama maloni vos juntama kojoms šiluma. Supranti kad šiltos grindys tik atsistojęs palyginimui ant šalia židinio kur neina vamzdukai šaltos vietos :) . Ir, jokių dulkių nesidaugina ir jos nekyla į viršų, kaip kad kažkas anksčiau labai būkštavo ir grindinis šildymas miegoti taip pat netrukdo :). Trisluoksnės parketlentės praleidžia šilumą puikiai, visai neprasčiau nei plytelės, net vieną kontūrą svetainėje beveik visai prisukom, nes šilumos pakankamai. Ir visus skirtingus grindų kontūrus sureguliavome pagal konstruktoriaus užduotus  srautų parametrus kievienai patalpai, kai kur dar pamažinom. Namie palaikoma komfortiška apie 22-23 laispsnių šiluma, saulėtomis dienomis visiškai atjungiame katilą kartais ne tik dienai bet ir nakčiai. Saulė - jėga!

Pabaigai dar šis tas. Baiginėjamos įrenginėti techninės patalpos, tokios kaip - skalbykla. Šioje patalpoje stovi ne tik skalbimo mašina, bet greitu laiku įsikurs kriauklė, spintelės, bei keletas lentynų-stelažų reikalingų susidėti įvairiems produktams ir buitiniams rakandams.

Per praeitą savaitgalį savarankiškai išklijuotos patalpos grindys tokiomis pačiomis plytelėmis kaip ir katilinėje. Šį kart darbas ėjosi žymiai lengviau nei praeitais metais kai dar tik pradėjom tuom užsiiminėti, mokindamiesi klijuoti plyteles katilinėje. Dabar jau nebėr jokio streso, matyt atsiranda profesionalų įgūdžiai ir pasitikėjimas savimi :):

Nors dabar ne pagal taisykles, beent jau kol kas į belangę skalbyklos patalpą įstatytos nebrangios durys su stiklu. Metalinės priešgaisrinės durys su stiklu nėra pigios, bet vėliau pasikeisim į saugesnes metalines su stiklu kaip ir norėjosi:

150Lt:

vs. 1500 Lt:

Sukabintos viršutinės spintutės virš būsimos kriauklės ir skalbyklės:

Suklijuotos sienų plytelės virš būsimo stalviršio, kurios buvo privestos iki sukabintų spintelių apačios:

Tikslas yra iki atšilimo pabaigti susitvarkyti name likusią buitį, dar liko sumontuoti virtuvėj barą, drabužių spintas, visų darbų kurie laukia ir neišvardysi.., o atšilus orams jau lauks išoriniai lauko darbai, vienas iš didesnių - terasos konstravimas, žolės sėjimas, daržo ir kiti reikalai… Ne viskas iš kart pasiekiama, viskas vyksta “step by step”, ir tai smagu, kai jau matai pasikeitųsi vieną ar kitą kampelį atliktą savo rankom.

Rodyk draugams

Šventinė dovana sau - SPA

Parašė namukas | 2014-12-30 13:34

Mielieji, sveikinu visus su praėjusiomis ir ateinančiomis šventėmis! Taip smagu pasidžiaugti šiemet tokiomis ilgomis Kalėdomis…, smagu kad pagaliau po tokių baisių, tamsių, šlapių ir vėjuotų prieššventinių dienų pagaliau aplankė tikras Kalėdinis šaltukas, iškrito keletas snaigių ir išlindo taip ilgai laukta saulutė! Ne tik danguje bet ir žemėje tapo šviesiau ir nuotaika tapo geresnė.

Štai vaizdelis pro mūsų langus pokalėdinį rytą, išties miela kas rytą geriant kavą stebėt besikeičiantį gamtos peizažą, kuris mainosi kaip gyvas paveikslas:

..Kiekvienas kažką sau ir artimiesiems dovanoja Kalėdoms, tai ta proga šiemet nusprendėm, kad bendra dovana šeimai bus įrengta vonia! Ne šiaip sau vonia, o visas SPA kambarys!

Bet apie tai nuo pradžių…, kaip ir priklauso :).

Kažkada minėjau, kad labai norėčiau natūralių travertino ar panašių grindų plytelių savo name. Ak tos svajonės, svajokite atrsargiai, svajonės pildosi! :). Svajonę padėjo išpildyti Arsenalas, kuriame lankiausi  anksčiau jau keletą kartų, tuomet mane labai papirko pamatytos šviesios travertino plytelės, ir pagunda tik augo. “Pagavus akciją” ten ir įsigijome praeitą žiemą marmuro Noce spalvos plyteles (tamsesnės buvo gerokai pigesnės nei šviesios), kurių reikėjo ne tiek ir daug, tik 9 m2 vonios grindims, o po pačia vonia neklijavom. Plytelės nepigios, tai pirkau tik tiek kiek reikia ir nei vienos daugiau. Šis akmuo gan trapus, todėl reikėjo labai atsargiai atsigabenti, iškrauti ir saugioj vietoj susandėliuoti, maža ko, kad kas neužkliūtų.. Ir sveria jos tikrai nemažai, į vieną vietą stengėmės daug nesukrauti, kad neapkrauti per daug vienam taške grindų. Vis tik kelioms plytelėms kaip pasimatė tik išpakavus, kad jau buvo nuskelti kampučiai, tai tas plyteles nuvežus Arsenalo darbuotojos maloniai pakeitė į analogiškas sveikas.

Ir štai atėjo diena X kada buvo nuspręsta pradėti klijuoti šias plyteles. Kadangi visa apdaila namie daroma tik savo rankom, o patirties jau šiokios tokios įgyta, kas seka mūsų blog’ą žino, todėl šias plyteles klijuoti jau nebuvo taip sudėtinga, kaip pirmą kartą. Sienos buvo išteptos betonkontaktu, o dušo vieta - grindys ir sienos nuteptos 2 kart hidroizoliacija Primacol, o kampuose kaip rekomenduojama įleista ir užtepta su hidroizoliacine juosta. Visa tai dengta tiesiai ant fibo blokelių, nors prieš tai gal būtų buvę geriau išsilyginti sieną, nes paskui buvo daugiau žaidimo su plytelėm:

Buvo nupirkti kaip ir priklauso šios markės plytelėms klijuoti balti klijai (Sakret), tinkami šildomoms grindims ir natūraliam akmeniui. Plytelės yra apie 15mmstorio, tad derinant su aukščiu koridoriuje kur sudėtos ąžuolo parketlentės, visai nesinorėtų kad būtų koks tai slenkstis tarpduryje ir paaukštėjimas vonioje, todėl klijus tepti pasirinkau tik ant grindų, kad plonesnis klijų sluoksnis būtų ir taip išlaikant vienodą grindų lygį visame name. Plytelės vidutinio dydžio apie 46×46cm ir gana lygios, tarpukams pasirinkau tik 1,5mm kryžiukus, kad tarpai kuo mažiau kristų į akis:

Darbas ėjosi gan sparčiai, per nepilnai dvi savaitgalio dienas ir buvo išklijuotos vonios patalpos grindys, išskyrus dušo vietą, kur turėjo būti suklijuota marmuro mozaika. Vėliau suklijuotos marmuro plytelės dar buvo impregnuojamos, kad neįgertų drėgmės drėgnoje patalpoje.

Tuomet atėjo eilė pradėti klijuoti sienas, suskaičiavus kiek reikia plytelių pasirodė tikrai nemažai - nupirkta buvo viso 36m2, arba 432 plytelės. Kadangi grindims daugiau paišlaidavom, nutariau kad sienoms tiks ir pigesnės lenkiškos Paradise plytelės įsigytos IRIS’e. Kad neatrodytų nuobodžiai vien tik pastelinės sienos, prie jų numačiau keletą intarpų iš marmurinės mozaikos plytelių kaip ir dušui. Ši juosta man buvo didelis galvosūkis kaip ją priklijuot, bet blogiau ar geriau viskas pavyko:

Prieš klijuojant sienas buvo svarbu apskaičiuoti kiek reikės nupjauti apatinės plytelės prileidžiant prie grindų, bei nuo kokio aukščio pradėti klijuoti, kad viskas gražiai sueitų ir iki pat viršaus. Visos sienos buvo atsimatuotos ir nužymėtos lazeriu, prisuktas apatinis profilis.

Klijuojant buvo ir kuriozų, apsiskaičiavau sienos ilgį ne į tą pusę ir nutiko taip, kad ilgoji siena išklijuota vien iš sveikų plytelių, milimetras į milimetrą viskas suėjo, nieko nereikėjo pjauti sienos kraštuose.. Tas paaiškėjo tik gal trečią ar kelintą dieną, kai buvo prieita su plytelėm viena linija iki kito sienos krašto.. Aišku, čia tik laimingo atsitiktinumo dėka gerai pavyko suleisti kampus, o jei būtų bent 1cm ilgesnė siena, jau būtų problema kaip uždengti pabaigos kraštą… Taip pat neplanuotai atsirado ir viršutinis intarpas iš mozaikos plytelių :), kadangi ir į aukštį sugebėjau apsiskaičiuoti plytelių išdėstymą… Bet tas tamsesnis intarpas palubėj atsiradęs nevisai planuotai tik papuošė.

Kiek laiko klijavom sienas jau nebesuskaičiuosiu visų savaitgalių, bet kažkur 8-10 ilgų darbingų dienų tikrai prireikė. Atrodė, kad tos plytelės niekad nesibaigs, virš 400 plytelių… Lengviau buvo galima kvėpuoti kai plytelių didžioji krūva sumažėjo ir jau finišo tiesioji pradėjo matytis tunelio gale:

Dirbome kaip visuomet komandoje, skyles vamzdžiams ir elektros lizdams, kampus ir visa kita išpjaustė vyriškos rankos, plyteles klijavo moteriškos :). Ir kas gi čia tokio…, juk jau nuo seno moterys ir pečius moliu pamūrydavo, ir to molio atsitysdavo nuo upės, tai kodėl gi ne…, nejaugi tik vyrai gali gerai atlikti šį darbą? Aišku, klaidas sau gali atleisti labiau nei kitam :), ar kreiviau ar lygiau suklijuota užglaisčius siūles to jau visai nebesimato ir visai nepastebi… Dar toks vienas pastebėjimas iš patirtos praktikos, jei tektų klijuot dar kartą tokią didelę patalpą, vis tik būtų buvę geriau sienas prieš tai išsilyginti tinku. Kad ir kaip prieš tai atrodė lygiai Fibo pertvarų blokeliai sumūryti, yra tų nelygumų dideliam plote ir ne visos plytelės idealiai lygiai sugulė, todėl geriau ir lengviau būtų buvę klijuot ant išlygintų sienų.

Dar buvo vienas iššūkis dušo trapo vieta 1,05×1,05m, kur reikėjo suklijuot ant grindų mozaiką, prie jos sugaišau beveik 2 dienas…, ar subėgs į trapą vanduo normaliai, laikas jau greit parodys:

Dar po visų klijavimų 2 dienas buvo glaistomos plytelių siūlės, nebloga mankšta :), plius apie pusė dienos sugaišau kol gražiai buvo užteptos silikonu visos siūlės ir kampai. Prieš tepant sanitariniu silikonu visu kraštus perimetru užsiklijavau su lipnia dažymo juostele, kad tos siūlės vienodo pločio visur gražiai gautųsi:

Po to dar nudažiau lubas ir angokraštį plaunamais atspariais vandeniui ir pelėsiui baltais dažais Tikuril 2-iem sluoksniais.

O po visų siūlių užglaistymo ir kai jau neliko šiukšlių, grindų plytelės buvo nuimpregnuotos akmeniui skirtu impregnantu, šitą veiksmą patarė daryt Arsenalo konsultantė:

Iš pradžių visos grindys labai blizgėjo:

Galvojau gal ką praleidau, bet kitą dieną po konsultacijos, nutepus antrąjį sluoksnį ir įtrynus švariu skudurėliu, nemalonus blizgesys pradingo, ir skirtumas liko tik tas, kad pats akmuo labiau išryškėjo:

Na, ir užbaigiamieji akcentai: sudėtos visos rozetės, susuktos LED lemputės, įstatyta palangė, prijungti kriauklės ir dušo kranai su sifonais, pagaliau - pakabinta didžiulė kriauklė, rankšluosčių kabykla, veidrodis

Dušo vietoje sumontuoti termostatinis kranas su dušo stovu. Mozaika suklijuota šiek tiek giliau, dėl visa ko kad nesikauptų vanduo už dušo ribų, bet grindų aukščio skirtumo nesijaus kai bus įrengta dušo sienelė:

ir svarbiausias akcentas -  plati kampinė burbulinė vonia Aquator, kuria galėsime mėgautis kada tik panorėję, žodžiu, tikrasis nuosavas SPA kambarys!

Galutiniai akcentai buvo baiginėjami šių Kalėdų rytą belaukiant svečių - ir manau, kad įdėjus tikrai nemažai abipusio triūso gavosi nuostabi dovana mums :).

Artėja Nauji Metai - naujos viltys, naujos svajonės, nauji darbai ir nauji džiaugsmai :).

Sveikinimai visiems su artėjančiais Naujaisiais Metais!

Rodyk draugams

Kas geriau alyva ar lakas?

Parašė namukas | 2014-05-27 17:20

(papildyta su nuotraukom)

Na va, jau yra sudėtos visam name grindys!

Norėjom sudėti jas patys, bet pagalvojom ir šį darbą patikėjom tuo užsiimantiems virš 20 metų kaip deklaruoja, staliam-grindų dėjikams . Suderėta darbų kaina 15Lt/m2 tenkino abi puses ir pirmyn.. Mūsų pasirinktos trisluoksnės parketlentės lentos formos dizaino (1-os juostos), jos yra iš Boen grindų kolekcijos, praktiškai be šakų, tik gautos pigiau, be lako ir be vadinamo “click” užrakto. Parketlentės buvo sudėtos senoviniu būdu su špuntu, todėl reikalavo daugiau kruopštumo ir meistro patirties.

Parketlentės buvo klijuojamos prie betono vokiškais Minova gamyklos sintetiniais Ecopur klijais :

Parketlentės klijuojamos tais klijais prie betono, prieš tai visas patalpas užteko tik kruopščiai išsiurbliuoti:

Šių klijų atstovas Darius pristatė mums tuos klijus į namus ir labai maloniai atsakinėjo į visus mūsų klausimus, gavom iš ties nemažai informacijos. Su savimi jis atsivežė tokį aparačiuką ir išmatavo betono ir parketlenčių drėgmę ar tinkamos sąlygos klijuoti. Pasirodė, kad viskas ok, betone drėgmės tik šiek tiek ant ribos 2.5-3, lentelėse 11-12, klijuoti galima. Parketlentės buvo parsivežtos dar žiemą, todėl truputį nerimavom ar nebus jose susikaupę per daug drėgmės, nes namas nebuvo dar rimtai kūrentas, nors minuso žiemą name ir nebuvo, bet drėgmė būdavo tarpais šiek tiek didoka (sukildavo iki 65-75%). Tačiau dabar, užėję gegužės karščiai per atvirus langus praktiškai visai išdžiovino namą..

Meistrai sudėjo visas grindis per 4 tikrai darbingas ilgas dienas. Norėjo greičiau atlikti darbą, nes kasdien važinėjo nuo Ukmergės. Truputį nervinosi iš pradžių, kad pirmą dieną sudėjo tik 18 m2 :), bet vėliau įsivažiavus darbas ėjosi žymiai greičiau. Viso sudėta 100m2 medinių grindų. Dar ir atliko kokiam vienam kambariui lentelių nemaža krūvelė (buvo pirkta 100m2, bet ~20m2 viršaus gavome dovanų). Matome likutį apie 35m2:

Po klijavimo grindys buvo iš kart užklojamos gofros kartonu, kad apsaugoti medieną nuo dėmių kol ji niekuom nedengta ir veietomis buvo prispaudžiama svoriu (diržais veržti nereikėjo, nes parketlentės taip tarpusavyje susikaldavo su špuntu, kad pajudinti nebuvo įmanoma:

Svetainėj lentelės buvo mano prašymu atrinktos be šakų:

į miegamuosius pasitaikė ir su šakelėm, nors pastebėti jų praktiškai neįmanoma:

Suklijuotos parketlentės turi šiek tiek susigulėt, meistras sakė reikia palaukt apie 10 dienų ir sutarėm dar atskirai, kad kažkur po savaitės atvažiuos prašlifuot-poliruot su diskiniu poliruokliu visas grindis, tik pasakė kad reikia pasirūpinti ir nupirkti jiems 150 ir 200 tinklelį (jau nupirkau, kainavo 50 Lt 3 apvalūs tinkleliai).

Kadangi ąžuolo parketlentės niekuom nepadengtos iškilo klausimas kuom jas padengti, medžio alyva ar laku. Vienas meistras patarė alyvuoti pusiau matine Saicos hardwax alyva, sako labai kokybiškas gaminys, alyva atspari netikėtoms dėmėms, dengiama lengvai voleliu, tad galima padengti ir patiems. Minusas, kad po kelių metų kaip ir bet kokią alyvą tektų peralyvuoti, nors ir nebūtinai visą plotą, tik kur išsinešios.

Čia pabandymui užteptas parketlentės mėginukas šia alyva, mediena nusidažė medaus atspalviu:

Vat jei išsinešiotų lakas, tektų nuomotis aparatą iš nušveisti visą plotą. Kaip žinia parketlentės dengtos tik 3-4mm ąžuolo sluoksniu, tad rizika nušveisti ąžuolą iki minimumo vėlgi nevilioja :)…

Aišku, lakas galbūt būtų tvirčiau, bet tikriausiai reiktų dengti prieš tai dar gruntu ir lakas finale pabrangtų labiau nei alyva ir klausimas ar gautųsi patiems išlakuot gražiai…

Na vis gi, gal kas turi patirties ar gerai Saicos ar kita kokia alyva, kaip nešiojasi medis ar grindys neišsidaužo, smarkiai nesibraižo, o gal geriau koks nors geras bet nebūtinai labai brangus lakas.

Žodžiu, kas pigiau-brangiau gaunas, kas maloniau-praktiškiau…

Ačiū už nuomones.

(papildyta)

Po grindų prašlifavimo-poliravimo ir išsiurbus visas dulkeles iš kart ir pradėjau alyvuoti pasirinktąja Saicos alyva. Vis tik po įvairių rekomendacijų iš šalies pasirinkau būtent šį gaminį. Tepant pirmu sluoksniu su voleliu ir netaupant, 2,5l alyvos suėjo į beveik 70m2 šviežios medienos grindų, likus 30m2 atidariau antrą tokią pat skardinę alyvos.

Nutepus šviežiai visas plotas blizga, bet šitas efektas kitą dieną dingsta ir grindys atrodys natūraliau ir jaukiau.

Po pirmojo nutepto sluoksnio kitą dieną pastebėjau  atsirado vos vos jaučiamas toks šiurkštumas vietomis ant grindų, todėl šiek tiek dar praeisiu su 220 numerio tinkleliu ir tepsiu antrą alyvos sluoksnį.

(dar papildyta)

Pasisekė.., meistrai turėjo reikalų į Vilnių ir sutiko prašlifuoti su savo šlifavimo aparatu pirmąjį išdžiūvusį nualyvuotą grindų sluoksnį ir net nieko nepaėmė už tai. Na, aišku prieš tai atsiskaitant mes juos “paskatinom” šiek tiek, tad ir jie šį kart buvo mums malonūs. Pro prašlifavimo man beliko tik kruopščiai nusiurbti dulkes ir nualyvuoti visas grindis antruoju sluoksniu. Viso mum suėjo beveik 7,5l alyvos 100m2 plotui nutepus dviem sluoksniais.

Ir pagaliau, 2-iem sluoksniais nualyvuotos jau išdžiūvusios grindys:

Kai yra grindys galima ir apsigyventi, o visa kita eigoje atlikti. Sekančią savaitę beje jau turim ir persikraustyti. Įrašai tikrai nesustos, tuo labiau darbų dar laukia daugybė…

Rodyk draugams

Pabaigos pradžia

Parašė namukas | 2014-05-20 02:00

Atrodo, kad ilgiausiai namo statybose užtrunka apdaila. Apdailos darbus atliekam patys, nusprendėm kad nėr reikalo atiduoti nemenko uždarbio kažkam kitam, geriau pasilikti jį sau ir sutaupyti N litų…
Pagaliau nuglaistytos lubos kurias nusprendėm nušlifuoti automatizuotu būdu išsinuomojant “žirafą” šlifuoklį, kuris jungiasi kartu prie dulkių siurblio. Viską ką nušlifuoja “žirafa” susiurbia siurblys ir taip nelieka praktiškai visai jokių dulkių, nereikia nei jokio respiratoriaus.

Tik vienas minusas kad ta žirafa labai sunki, galėjo pagaminti kas nors lengvesnę :), tad buvo proga pamankštinti savo rankyčių raumenis kol pasikeisdami nušlifavom visą nuglaistytą namo plotą.


Tuo pačiu gavosi gera proga išsiurbti visas statybines dulkes pramoniniu siurbliu, kurių buvo ojoj kiek daug, po siurbliavimo betonas net patamsėjo, kiek dulkių čia buvo!

Bendrai “žirafos” nuoma su keičiamais švitriniais lapeliais ir dulkių siurblio maišu savaitgaliui atsiėjo 130Lt. Šveičiant su švitriniu popierium ar tinkleliu rankiniu būdu būtų patirta daug daugiau kančių, todėl džiaugiuosi, kad viską pavyko nušveisti per labai trumpą laiką - vos 2 savaitgalio pusdienius… Aišku, kampus kai kur dar reikėjo praeiti su švitriniu atskirai, bet ilgai tas neužtruko.
Savaitės pradžioje iš pradžių buvo pradėtos gruntuoti ir dažyti lubos pirmu dažų sluoksniu, bet vėliau nusprendėm nešvaistyti laiko vien dažymui ir pradėjom klijuoti plyteles, kadangi norėjosi racionaliau išnaudoti abiejų šeimos narių paimtas atostogas šiam reikalui. O nudažyti lubas ir sienas galima bus ir vakarais.
Taigi. Pirmąją dieną pradėtos klijuoti plytelės virtuvėje, kurios plotas 15m2. Plyteles gavau su gera nuolaida iš ermitažo (90Lt-50%), tai didelės akmens masės ispaniškos glazūruotos plytelės 57×57cm. Prieš pradedant klijuoti plyteles kruopščiai jas susidėliojom patalpoje ir nusibraižėm linijas. Nusprendėm kad už baldų tiks ir siauresnė plytelių juosta, vien tam kad turėti gražų vaizdą iš sveikų plytelių sueisiantį su parketlentėm prie svetainės (virtuvė susijungia su svetaine).

Sunkiausia buvo padėti ir išlyginti pirmąsias 4 plyteles, prie kurių praleidom kokias dvi valandas kartu su braižymu ir klijavimu kartu sudėjus:


Sekančios plytelės klijavosi jau sparčiau, bet vis vien nebuvo taip lengva, nes plytelės gan didelės, reikėjo sugaudyti su gulsčiuku visus kampus..

Pirmojo pusdienio darbas, dar liko 2/3 nepabaigto klijuoti ploto:

Žymiai palengvino darbą tai, kad plytelės yra 1-os (aukščiausios) rūšies ir nėra nei vienos kreivos…
Plytelės storis 8mm, klijus trepėm 8mm šukomis tiek ant grindų tiek ant plytelės, kad privesti prie parketlentės 14mm aukščio. Nesinori turėti laipto skirtingose patalpose. Tarpukus tarp plytelių palikom kuo mažesnius - 1,5mm, kad neakcentuoti platesnių tarpų, o palikti labiau matomas dailias plyteles.

Klijai tepami ir ant grindų ir plytelės:

Tiesa, dar ne viskas, prieš klijuojant plyteles jas dar reikėjo išsidėlioti laisvam plote ant grindų (teko atsilaisvinti svetainę), kad pataikyti maždaug kažkokį tai piešinį jas sudėjus viena kryptim, plytelės beveik visos skirtingais raštais, imituojančios marmurą, piešinys ant jų kartojosi labai retai.

Suklijuotos plytelės virtuvėje, beliko užbaigti pjaustyti ir suleisti tik palei kraštus:


Tomis pačiomis grindų plytelėmis kaip ir planuota buvo išklijuotas tambūras ir svečių wc:

Bebaigiant klijuoti pamatėm, kad apskaičiuotas dar žiemą nupirktas visas plytelių kiekis gavosi toks ne į naudą tikslus, kad pritrūko vienos plytelės. Teko vykti į ermitažą ir parinkti kažką panašaus, nes tokių pačių plytelių jau neliko prekyboje. Gerai, kad ta plytelė padalinta pusiau klijuojasi už virtuvės spintelių palei sienos kraštą ir niekas jos nematys, nors vizualiai pridėjus nedaug jos ir skiriasi šiaip :).

Pagaliau pabaigta klijuoti ir virtuvė, nors dar ir negalutinis vaizdas, nes liko dar užglaistyti visas siūles panašaus atspalvio pasirinktu Ceresit glaistu:

Dar buvo išklijuotos kelios marmuro akmens grindų plytelės prie židinio krosnelės:

Ilgiau laiko užtruko atsimatuoti ir nusibrėžti lygias linijas nuo ašies nei užklijuoti šias plyteles. Klijai parinkti natūraliam akmeniui skirti klijuot, balti. Dar laukia sienos apklijavimas iš kitokio akmens plytelių šioj vietoj..

Toliau - DURYS. Netikėtai gavus nusipirkti už gerą kainą standartines vidines faneruotas kambarių duris reikėjo atitinkamai priauginti šiek tiek “mėsos” mūsų jau išmūrytoms durų angoms per visą sienos plotą. Durų staktos yra standartinio 12 cm pločio, o angos 9cm, tad pastorinti teko 4 angas, likusios 3-jos durys buvo su siauresnėmis 10cm staktomis. Gerai, kad dar apdaila nepadaryta. Tą nenumatytą darbą teko atlikti su profiliais ir gipsu.., daugiau kažko čia nesugalvosi.

Matomas jau pastorintas wc patalpos angos kraštas, tuo pačiu ir rozetę papildomą išsivedėm, kažkam parūpo turėti wc elektros, gal nepamaišys :):

Ir pagaliau vakar prisuktas TECE grindų šildymo kolektorius iki kurio kažkam niekaip rankos nepriėjo:

Dar neprijungti prie jo magistraliniai šildymo vamzdžiai, bet ir čia ir iki katilinės jau kažkada neužilgo prieis taip pat sava eilė. Judam plačiai po truputį..

Rodyk draugams