Nauja terasa

Parašė namukas | 2018-06-25 19:40

Ilgokai nebuvo naujų įrašų, tačiau parašyti kažką naujo tiesiog pritrūksta kartais įkvėpimo ir laiko ;). Džiaugiamės gyvendami name, vasaros periodu daugiausiai laiko praleidžiame lauke, savo kiemo aplinkoje ir šiemet vis tik nusprendėme, kad jau pribrendo laikas naujai terasai. Pagaliau įgyvendinome savo puoselėtus planus:

Iki tol buvome sukonstravę tiesiog tokią laikiną terasą iš atlikusių senų stogo gegnių, kurios buvo sudėtos tiesiog ant išlyginto grunto sudėliotų palečių. Ir ką gi, ši laikina terasa gan puikiai atitarnavo net 3 vasaras :), ir tai buvo tikrai geriau negu nieko.

Nauja terasa buvo planuojama, kad bus L formos, takas 120cm pločio vedantis iki terasos. Pati terasa maždaug 6,5×3,5metro. Visa terasa praktiškai pas mus suplanuota yra po stogu. Čia buvo “laikinai” sudėtos statybinės osb plokštės ant grunto, kad nesineštų smėlis į namus:

Naujos terasos patys mes nedarėme, nusprendėme sutaupyti laiko ir pasirinkome parekomenduotus meistrus, kurie sumeistravo mums terasą praktiškai per savaitę.

Aišku, maumedžio lentas, kurias buvome įsigyję jau anksčiau, teko nusialyvuoti patiems. Kiekviena lenta buvo “paglostyta”, t.y. nušveista švitriniu ir padengta Saicos alyva terasoms. Lentos buvo 6m ilgio, plotis 140×28mm:

Pirmiausiai su lazeriu buvo išmatuoti aukščiai, atsižymėti ir išgręžti poliai, maždaug 1,2m gylio:

Išlygintas gruntas, patiesta geotekstilė, surinktas karkasas:

Terasai buvo surinktas dvigubas karkasas, takelis truputį žemiau, kadangi trūko aukščio ir norėjome, kad kur daugiausiai kliūna lietaus, suklijuota klinkerio palangė būtų žemiau nei lentos, vanduo turėtų galimybę pasišalinti lengviau:

Takeliui suėjo ilgų lentų atraižos, bendras visos terasos plotas 30m2. Lentų buvo pirkta 40m2, kadangi pirkta mediena C rūšies, nemažai išsipjaustė šakų ir įtrūkimų. Vėliau dar pritrūko kelių lentų, kurios buvo nupirktos atskirai ir buvo panaudotos šoniniams apkalimams.

Kaip visada buvo atlikta ir broko, meistrais neįmanoma pasitikėti, takelis buvo persuktas du kartus :), nes patikrinus, lentų nuolydis buvo ne į tą pusę, kas pasimatė pradžioje iš kart po lietaus. Bet meistrai sutiko ir ištaisė kaip buvo reikalaujama, kad lentų nuolydis eitų nuo namo.

Na, ir pagaliau terasa baigta, šią vasarą dar daugiau laiko leisime lauke:

Palei terasos kraštą patiesėm geotekstilę, įkasėm plastikinę vejų juostą ir ant viršaus pabėrėm akmenukų, kurių dar reikės pasipildyti. Taip žolė neaugs arti prie pat terasos ir bus veją lengviau pjaut:

Tai tiek naujienų, kas liko neaprašyta, bus sekančiam kartui ;). Veiklos prie namo niekada netrūks ir tai teikia tik malonumą ;).

Ši vasara prasidėjo labai anksti ir padovanojo daug saulėtų dienų, gamta bujoja…

Rodyk draugams

Tveriam tvorą

Parašė namukas | 2016-07-28 23:13

Tiksliau užtvėrėm, nors ir kaip prieš tai nesinorėjo, tačiau buvom prispirti apsitverti visą sklypą bent lengva segmentine permatoma tvora. Šiaip ta tvora buvo daugiau psichologinis veiksnys, nei naudą teikiantis dalykas, bet kaip iš ties paaiškėjo vasaros eigoje, kad taps ir naudingas, nes šeimą papildė vienas plaukuotas, pūkuotas, mielas naujas šeimos narys - Pūkutė :), ir nesinori kad šis mielas “pūkiukas” kažkur toliau nuo namų išbėgtų, į nesaugią šalia miško, pilno visokių gyvūnų erdvę.

Tvorą ir stulpus išsiderėjus geresnę kainą pasirinkome iš Ryternos, belgišką - Betafence, siūlomą su 10m garantija. Nežinau kuom ji dar geresnė nei kitų siūloma, gal išskyrus tai, kad tikrai 4mm storio, dažyta milteliniu būdu, o stulpai ne virinti, bet valcuoti. Sutarus viską pristatė ir iškrovė kieme be papildomo mokesčio:

Nenorėjome aukštos tvoros, nuo stirnų antplūdžio žiemą būtų užtekę ir 1,2m aukščio tvoros, tačiau sklypas nėra lygus ir sekantis siūlomas dydis yra tik 1,5m. Tačiau montuojant kai kuriose vietose ir gavosi 1,3-1,4m tvoros aukštis. Visumoj perimetras išsilygino kaip ir planavom, tvora neatrodo per aukšta, o šiaip tai viskas per ją persimato puikiai, gamta neprarado savo grožio pro ją.

O čia tos kaltininkės griaužiančios mūsų pasodintus augaliukus praeitą žiemą. Nors miškas pilnas visokio gėrio, bet pušelės skanesnės tik pas mus :):

Sklypas mūsų 16 arų buvo tveriamas iš visų 3-jų pusių, o 4-oji sklypo kraštinė nuspręsta tvertis bendrai su kaimynu pusiau.

Iš viso buvo užsakyti 48 stulpai 40×60 po 2,40m ilgio + 15 stulpų 40×60 po 2m ilgio, kurie skirti tarp kaimyninio sklypo. Ir viso 46 segmentai 1530×2500, 4mm. Dar 10 metrų ilgio sklypo dalį sudaro kiemo vartai su varteliais, apie juos bus atskiram įraše. Stulpų gavosi kiek daugiau, nes numatėme kelis išėjimus į laukinę gamtą.

Tvoros spalva buvo pasirinkta neutrali, grafito pilka RAL 7016, priderinta prie pirmiau jau sumontuotų kiemo vartų.

Tvoros stulpų betonavimui per skelbimus išsikvietėm vyrukus, kurie vien tik tuom ir užsiima. Dalyvaujant, tariantis kartu ir prižiūrint darbus, viskas buvo atlikta pakankamai normaliai, vyrukai darbavosi kruopščiai,  matėsi, kad stengiasi. Stulpai buvo betonuojami apie 4-ias nepilnas dienas. Stulpams su benzininiu grąžtu buvo gręžiojamos apie 90cm gylio duobutės, maišomas ir pilamas cementas su smėliu. Darbas fiziškai ne iš lengvųjų, nes pasitaikydavo nemažai akmenų, karštis buvo +30, o ir stulpų daug, tad nusprendėme neaukoti tam savo ir taip neilgų atostogų, paskirdami jas kitiems reikalams prie namo. Jei kam reikės jų kontaktus pateikiu žemiau.

Tik segmentus tvirtinome savarankiškai, kas užtruko keletą dienų ir vakarų. Daugiausiai laiko užtruko ties tais segmentais, kuriuos teko šiek tiek įgilinti į žemę. Kadangi sklypas nelygus ir yra keli perkritimai, o norėjome, kad tvoros linija žiūrint į horizontą būtų kuo lygesnė nepriklausomai nuo esančių sklypo nelygumų, tad po keletą segmentų įgilinome:

Ir sklypo perkritis kampe:

Sklypo kraštinėje su kaimynu subetonuoti stulpai, po to buvo savarankiškai sukalti klojiniai, kadangi buvo nuspręsta pasikelti sklypą pagal suformuotą kiemo lygį, nes keliukas buvo žemiau. Bebaigiant betonuoti stulpus klojinukas buvo užlietas betonu:

Pabaigoje visai neseniai buvo sutvarkytas ir apželdintas paskutinis sklypo kampas, kuriame dar neseniai riogsojo atlikę blokeliai ir visokios statybines atliekos:

Visi stulpai subetonuoti, tvora sutverta, beliko iš kaimyno pusės užsitverti tinklą ir tuomet bus su tvora pabaigta. Sezonas šis labai darbingas, suplanuoti visi darbai dar nebaigti ir veiksmo dar tikrai bus :).

Tvoros stulpus mums betonavo Jaroslavas su komanda, jo tel. 860360685

Rodyk draugams

Verbų sekmadienis

Parašė namukas | 2016-03-20 12:42

Šis pavasario rytas nuteikė smagiai pateikęs mums įdomią staigmeną - kai už lango “balta balta kur dairais”… Neatsispyriau pagundai užfiksuoti maloniai baltas apylinkių akimirkas. Savaitgalis gal niekuo neypatingas jei nebūtų sniego, bet kai kam jis labai svarbus - juk šis sekmadienis Verbų sekmadienis :), o už savaitės mūsų visų laukia Velykos, ir žiūrint į artimiausias orų prognozes, matyt, galėsime ridinėti margučius ant sniego! O kai kurie jau suspėjo ir padangas žiemines pasikeisti ir paskubėjo visai be reikalo.. Kai kas jau trina rankas, ir ruošiasi naujiems darbams prie namo, bet dar teks šiek tiek palūkėti.

“Sustok, akimirka žavinga!” Štai kokios gražios balta paklote padengtos mūsų apylinkės:

O angobuotų čerpių stogo privalumai tokie, kad stogas gan slidus ir nelaiko ilgai ant savęs sunkaus krūvio, truputį pašildžius saulutei sniegas lengvai ir smagiai čiuožia žemyn, tuo palengvindamas stogo konstrukcijoms :):

Prūdelyje žuvytės orapūtės pagalba išgyveno puikiai, tik dar vangios, ir beveik nesimaitina. Tik teko išgriebti iš vandens krūvą varlių išpampusių, matyt uždususių kai buvo visiškai ledu užšalęs prūdelio paviršius. Keista, kad vienos varlės nuduso, kitos puikiausiai išgyveno. Tik net negalvojau, kad toks didelis kiekis jų pasirinko mūsų prūdelyje žiemoti, juk netoliese didžiulis kaimynų prūdas..

Vis tik jaučiasi, kad pavasaris, gyvūnija bunda, kaip ir visokie paukščiai, taip ir maži vikšreliai judantys ant balto sniego:

Kačiukai sprogsta, kurių nespėjo stirnos visiškai nugriaužti, o šalia ir kaltininkių pėdsakai:

Tujos irgi buvo skanios pusryčiams :), kažin ar išgyvens po tokio “nušienavimo”, už tai tvora šiemet bus garantuotai!

Nežiūrint į tai, vistiek smagus šis rytas, tikrai geras pozityvo užtaisas ateinančiai savaitei :)

Su artėjančiom šv. Velykom visus!

Rodyk draugams

Štai ir ruduo!

Parašė namukas | 2015-10-07 10:13

Tai štai ir sulaukėm šalnų. Dar praeitą savaitgalį mėgavomės bobų vasara, o jau šį rytą viskas apšalę ir sustingę…

Kas gali pagalvoti, dar pernai sklype nebuvo nei žolytės nei medžiuko, ką pagaliau pavyko įgyvendinti šiemet:

Rugsėjo pradžioj čia buvo pasodinta Alyvinė obelaitė, Champion ir kriaušaitė Conference. Pastarosios nepavyko saugiai atgabenti ir jai buvo nulaužta viršūnė. Mėginom “remontuoti”, bet laikas parodys ar prigis senoji ar išleis naują viršūnę. Atstumai tarp medžiukų apie 3-4m, tikiuosi tiek pakankamai jiems laisvai augti:

Dar tuo pačiu prieš porą savaičių pasodinome įsigytų vaismedžių iš RSmedelyno augintojo, tuo metu atvykusio į Botanikos sodo mugę. Buvo tikrai daug gražių augalų mugėje, bet sklypas neguminis ir jau nebetelpa visi norimi ar patikę augalai, nesinori užgrūsti jais bet kur ir kaip papuolus…

Skiepyta Trešnė Sunburst ir Donieckij - du viename:

Vyšnia Turgenevka:

Nors kaip domėjausi, kaulavaisius geriau sodinti pavasarį, nes jie sunkiau peržiemoja nespėdami įsišaknyti. Tikiuosi mūsų sodintieji nenušals, nes jie jau visą vasarą augo medelyne vazonėlyje.

Ir labai norėjau pasodinti šermukšnį, kuris pasak senovės tradicijų sodinamas namo priekyje ar prie vartų, kad apsaugotų nuo visokio blogio namus :). Pasirinkau gražų medelį Kaukazinį šermukšnį, kurio vaisiai - obuoliukai valgomi ir labai skanūs. Per pora savaičių jau ir lapus numetė, o po šalnos greit ir kiti medžiai liks be lapų:

Kad jau sodinimo metas, nusprendėm pasodinti taurų medį - ąžuolą, pasirinktam sklypo krašte.

Ąžuoliukų pas mus pridygę pamiškėj tikrai nemažai, teko pasirinkti, kad būtų gražus kamienas, ir tikiuosi iki pavasario jis nenudžius, nes po dviejų savaičių kol kas laikosi puikiai:

Dar vieną ąžuoliuką pasilikom rezervui pamiškėje, t.y. padarėm tai - ką patarė “geltonojo karučio” kursuose, medžiai geriau prigyja, jei iš rudens jiems pakertamos šaknys. Medis su atkirstom šaknim paliekamas grunte, po tokios operacijos medis skuba leisti smulkias šakneles, o pavasarį jau be problemų iškastas medis prigis jūsų sklype, nes turės daug šaknelių, kurios geriau įsišaknys perkeltoje vietoje.

Tai tiek malonių pokyčių, augantys medžiai tikra atgaiva akiai ir sielai, o dar jei vaisių duos tai sulauksim ir dvigubo malonumo :). Beliks pasirūpinti jų apsauga nuo zuikių prieš žiemą.

Rodyk draugams

Tikra vasara

Parašė namukas | 2015-08-12 00:05

Mėgaujamės tikra vasara… Šią vasarą savo laisvalaikį daugiausiai leidom lauke. Įdomu stebėti besikeičiančius gamtos pokyčiuos, prie kurių patys prisidėjom. Nuveikta gal ir nėra tiek daug, tačiau tai kuom užsiimame mums teikia malonumą.

Štai mūsų prūdelio pokyčiai:

Čia jau sudygo birželio vidury pasodintos dvi vandens lelijos ir šį ryt jau sukrovė du žiedus, vieną baltą, vieną ružavą. Dar jos nedidukės, nes pirmametės, sekančią vasarą jau bus didesni ir lapai ir žiedai.

Dar vienas pokytis - prūdelyje plaukioja 6-ios auksinės žuvytės, dekoratyviniai spalvoti karosai. Žuvytėms matosi, kad patinka čia, jau priprato ir nebijo kai preinam jų pašerti. Po mėnesio jų plaukiojimo prieš porą dienų pastebėjau, kad atsirado keletas naujų mažyčių žuviukų-mailiukų, tik dar pilki, įdomu bus stebėti kai ir šie paaugs.

Bendrai prūdelio aplinkos puoselėjimas teikia džiaugsmą. Pasodinti augaliukai paeiliui vienas po kito žydi, jau greit žydės sudygę ir subujoję kardeliai primenantys, kad greit artėja ruduo…

Kiekvienas akmenukas aplink prūdelį buvo atrinktas pagal dydį ir surado čia savo tinkamą vietą, kuriais paklotas takelis kaip kilimas kyla nuo vandens krašto aukštyn į šlaitus kuriuose apsodinti kadagiai. Įvairių akmenukų randam apsčiai kol kas savo sklype, kurie buvo renkami į atskiras krūveles dar nuo pernai lyginant sklypą. Jei pritrūksim atsargų teks dairytis jų kitur :). Po akmenukais buvo patiesta juoda geotekstilė, kad nedygtų iš apačios visokios piktžolės. Nors jos įsigudrina pasisėti ir sudygti vien iš akmenukų, tik iš čia jas lengviau pašalinti..

Kitamęt mąstysim apie prūdelių įrangą, gal orapūtę ar kažkas panašaus, kad nuolat judėtų ir nežaliuotų vanduo, nors neypatingai jis ir užsiteršė šią vasarą, nes kas kelintą vakarą šiek tiek prileidžiam šviežio vandens leisdami su burbuliukais, taip prisisotina daugiau deguonies. Planuose įrengti kriokliuką kampe.

Sužėlė ne tik gėlės bet ir veja, kurią per karščius vakarais laistom, kad neišdegtų nuo karštos saulės. Kad nebėgioti su vandens “šlangom” aplink namą, jau prieš tai buvom prakasę laistymo vamzdžius, kurių galuose įrengėm kraniukus, skirtinguose sklypo taškuose.

Dabar užtenka tiesiog keleto trumpų prijungiamų laistymo šlangų ir įprastų nebrangių laistymo purkštukų. Gal kitąmet ketinam pravesti nuo dabartinių taškų rimtesnę laistymo sistemą, o šiemet ir taip puikiai susitvarkom.

Žydi gėlės lauke:

levandos kvepia…

gėlynas šlaite tarp akmenukų bujoja:

džiugina akį ir gėlės ant palangių:

Dar iš tokių darbų vasaros pradžioj, buvo sukaltos lysvės daržiukui iš atlikusių statybinių lentų:

Ir pomidorams sąmoningai buvo įrengta tiesiog tokia užuovėja:

Pomidorai šilumamėgiai, nemėgsta vėjo ir dažno lietaus, pastarojo šiemet ne per daugiausiai ir teko. Gyvena jie puikiai šioje užuovėjoje, mezga sau vaisius ir jau ne vieną teko nusiskinti ir suvalgyti. Nepalyginsi su parduotuvėje pirktais pomidorais, visiškai kitoks ir kvapas ir skonis!

Dar keli eksperimentiniai pomidorai puikiai auga ir noksta vazonuose ant palangės ir užuovėjoje namo priekyje.

Birželį jau skynėm pirmas savas braškes, salotos, krapai, špinatai nebe naujiena, ką tik ir agurkai bei cukinijos jau pradėjo derėti…smagu.

Pasodintos kelios tujelės (Elegantisima) sklypo pakraščiuose buvo dar pernai, šiemet daugiau laistau kad neruduotų, o kad žolėj nepaskęstų pakraščius plastikine juosta sutvarkiau, iš viršaus mulčio užpyliau:

, o iš priekio tęsiu kalninių pušaičių liniją. Beje plastikinei juostai panaudojau atlikusią drenažo membraną, kurią susipjausčius juostom įkasiau perimetru.

Pastaruoju metu kai ką šiek tiek paveikiam ir daugiau relaksuojam, karšti orai neleidžia pajudėti daugiau nei tu norėtum. Aplink prūdelį iš kitos pusės konstruojame po truputį medinį takelį, tik dar nespėjau nufotografuoti. Dar prie namo sukalėm iš medienos atsargų laikiną terasą. Visai puikiai gavosi, tokia Demo versija :). O iki kitų metų pavasario kaupsimės nuolatinei maumedžio terasai. Dar buvo pakelti nuotekų įrenginiai su spec. paaukštinimais, kurie gamintojo buvo įrengti per žemai ir net nesiruošė taisyti savo broko…, et.

Tai tiek naujienų, greit rudenėlis, gandrai jau greit kels sparnus į pietus, kaip kad ir šis gražuolis tupėjęs ant mūsų namo stogo :)

Gaila, kad vasara tokia trumpa…

Rodyk draugams