Projektas “Pakalimas”

Parašė namukas | 2016-10-24 20:47

Kaip laikas parodė daugelį trūkstamų dalykų prie namo galima nuveikti jau apsigyvenus jame, ir tie trūkumai daugiau mažiau tikrai gyventi netrukdo :). Ir dar tas privalumas, kai jau skubėti nebėra kur, bet vis tiek, jau norisi tos statybų pabaigos nors tu ką, ir kad tų nebaigtų dalykų kuo mažiau beliktų..:)

Vienas iš tokių nebaigtų ir pagaliau įvykdytų projektų - stogo pakalimas! Jo kvadratūra pagal namo projektą gavosi nemenka - apie 85-90m2. Tad net nebuvo svarstyti kiti variantai iš galimų medžiagų šiam etapui, tik kaip medinės dailylentės. Nors mediena yra natūrali medžiaga, po stogu ji bus įtakojama kuo mažiausiai saulės ir kritulių veiksnių, tad turėtų tarnauti gerai.

Dar vasaros pradžioje buvo parsigabentos eglinės dailylentės, kurias gavome gan gera kaina (4 eur +pvm), nes buvo pasirinkta pasiūlyta C klasės obliuota mediena (120×20x5400). Tad kaip maniau pradžioj, kad užteks 10m2 viršaus “ant broko”, buvo užsakyta per mažai. Vėliau paaiškėjo, kad plotas vis tik didesnis, plius gavosi atraižėlių, lentučių brokelio, visokios iškritusios šakelės, tai čia nuotraukoje dar ne visas reikiamų lentučių kiekis, dar apie 1/3 tiek buvo įsigyta vėliau:

Kartu buvo atvežtos ir maumedžio lentos būsimai terasai, matomos sukrautos dešinėje. Terasos rekonstrukcija ir įrengimas jau nusimato tik sekančiais metais. Iki šiol jau antri metai tenkinomės gan neprasta terasa sumeistrauta iš atlikusių senos nepanaudotos medienos 6cm storio lentų, kurios buvo susuktos tiesiog ant išlygintų palečių:

Visą naują medieną pirkome geromis kainomis ir tikrai rekomenduoju - Royal mediena Lentvaryje.

Ir, prasidėjo, atostogų ir savaitgalio “vojažas” - lentučių dažymas… Gavosi tikras dažymo cechas! Visas lentutes iš vidinės pusės impregnavau vienu sluoksniu pigesniu tvoroms skirtu impregnantu Ronseal. Jį galima purkšti, bet pasirinkau teptuką, kad nepritaškyti. O išorinei pusei kaip ir prieš tai šoninio pakalimo lentoms, buvo pasirinkti jau laiko patikrinti itin kokybiški Ronseal greito džiūvimo dažai-impregnantas.

Buvo dažoma dviem sluoksniais kiekviena lentutė. Dažai labai puikūs, išryškina medienos raštą, padengia tokia kaip ir plėvele-vašku visą medieną, nuo pat pradžių buvo pasirinktas pusiau matinis raudonmedžio atspalvis.

Dažymo procesas prasidėjęs vasarą, keliais etapais buvo pabaigtas jau bekalant lentutes rudenį:

Pirmiausia buvo dengiama pigesniu impregnantu, po maždaug 15 min. lentutės apverčiamos ir dengiama geroji pusė pirmuoju Ronseal dažų sluoksniu, maždaug po valandos dengiama antruoju sluoksniu. Kad veiksmas vyktų greičiau ir nereikėtų laukti, lentutės būdavo nusikeliamos į šalį, kol vienas sluoksnis džiūsta - dažomos kitos ir t.t.

Nuo visokių nepageidaujamų vabzdžių prie apkalant lentutėmis buvo užtempta ir “prišaudyta” juoda vėjo izoliacinė plėvelė, parduodama rulonais po 50m:

Visa lentučių pakala buvo susukta kokybiškais suomiškais varžtais.

Tamsios bronzinės spalvos varžtų galvutės nekrenta į akis tamsių lentučių fone, tačiau kaip pasirodė vėliau, sukant varžtai šiek tiek draskė minkštą medieną. Buvo bandyta sukti ir įgręžiant skylutę prieš tai, bet buvo tik blogiau. Išvada - prieš sukant nenusipirkti viso kiekio varžtų, o pasibandyti kelis skirtingus variantus. Tikimės, kad lentutės susuktos šiais varžtais tarnaus ilgai.

Visi pakalimo darbai su savadarbių pastolių įrengimu, dviejų patyrusių žmonių brigadai užtruko tik 10 darbo dienų. Patys net nemėgintume konkuruoti su jais, tą galima reziumuoti po jų atlikto darbo. Jaučiamės jiems dėkingi, nes visus darbus atliko ir įvykdė pagal mūsų išreikštus norus ir reikalavimus. Tad šioje vietoje buvo nuspręsta pataupyti savo sveikatą, o ne pinigus.

Dalinamės darbų nuotraukomis ir galutiniu vaizdu:

Reziumuojant, stogo pakalimo privalumai: užbaigtas namo fasado vaizdas, paukščiai nebegalės sukti lizdų ir pešioti šiltinimo medžiagų bei draskyti plėvelės, vabzdžiai nesiveis, vėjuotomis dienomis priešvėjinė plėvelė taip pat sužaidžia nemažą vaidmenį - neišpučiama šiluma iš namo ir tas viduje tikrai jaučiama. Pagaliau ateis eilė namo apšvietimo įrengimui po stogu. Beje dar beliks tik nudažyti sijas, bei įrengti balkoniuką su turėklu, šis darbelis palauks savo eilės kartu kaip ir nauja terasa :).

Rodyk draugams

Katilinės perdanga ir kiti reikalai

Parašė namukas | 2013-12-24 16:11

Žiema ne žiema. Taip gražiai prasidėjusi snieguota žiema visai nebedžiugina savo grožiu prieš pat šventes. Sniego kaip nebūta. Pats nemaloniausias metų periodas kai lauke drėgna, tamsu ir apsiniaukę, lyja ir visur balos, pažliugęs keliukas iki namo irgi nemaloniai nuteikia. Laukiam ir niekaip nesulaukiam kada gi pašals… Gerai bent saulutė šį rytą mėgina nubusti ir tai jau smagiau nuteikia, nesitiki…, o juk ryt jau Kalėdos!

Nors ir vangokai bet darbai visgi nestovi ir judam į priekį. Labai teigiamai nuteikia krosnelė kuri name jau po kokios valandos duoda rezultatą, visai jaukiai prišildo patalpas iki 13-14 laipsnių. Turint minty, kad ne kiekvieną dieną ji pakuriama, bet matyt namas jau laiko šiek tiek kad ir retai gaunamą šilumą.
Štai ką rodo atsivežta meteo stotelė (tik lauko daviklis nepajungtas):

Džiugina, kad drėgmės name ne per daug kas būdinga naujose statybose, ji svyruoja nuo 72, o pašildžius šiek tiek patalpas nukrenta iki 65% , gyvenant optimali patalpų drėgmė turi būti 40-60%.

Prieš savaitę atvažiavo granulinis katilas, primenu pasirinktas kompaktiškas Fuwi 9kw katilas su granuline talpa, nekantrauju kada jis jau stovės katilinėj :), bet iki tol reikia šią patalpą tinkamai paruošti…

Va taip patikimai įpakuota viskas ir neužima daug vietos:

Prieš gerą mėnesį išbetonavus grindis, kurios pagal margą jų spalvą matosi vis dar tebedžiūsta, dabar atėjo eilė katilinės luboms. Katilinės patalpoj kol kas vietoj lubų tik vėjai švilpavo kaip ir visoj garažo erdvėj. Kadangi buvo nutarta, kad ant katilinės lubų perdangos bus galima kažką laikyti, pvz. granules, padangas ar dar kažką, tad jas reikia įrengti atitinkamai tvirtai. Kaip tik atliko medienos nuo stogo šioms luboms įrengti, panaudojom 25cm gegnes:

Pagal sumanymą prie vienos sienos pusės gegnes pritvirtinom specialiais perdangos laikikliais, prie kitos pusės jos atsigulė ant sumūrytos Arko blokelių pertvaros ir buvo užfiksuotos kampukais su varžtais.

Po mediena aišku padėtas ruberoidas, iš apačios prikalėm tuos pačius “makaronus” 8×2,5cm kurių anksčiau buvo nupirkta per daug stogui. Taip buvo surištos visos šios gegnės ir ant jų gražiai suguls visa vata:

Reikėjo apeiti gražiai ir kaminą, kad būtų tvirta konstrukcija ir laikytųsi vata:

Tarpai vatai apskaičiuoti tiksliai kas 60cm atstumais tarp gegnių:

Perdanga sukonstruota per pora vakarų, dar vienas vakaras paskirtas vatai. Čia sudėta 25 cm Rockwool vatos (10+10+5), tiek manau katilinei pakaks, tuo labiau, kad vėliau ir garažo lubos bus atskirai apšiltintos. Katilinės sienas iš garažo pusės šiltinsim truputį vėliau.

Dar bus užtraukta palubėj plėvelė kaip ir name ir bus galima sukti gipsą bei klijuoti grindų plyteles. Kaip viskas susidėlios matysim eigoje.

Tuo tarpu name baiginėjame šiltinti perdangą iš apačios paskutiniu 5cm storio Isover vatos sluoksniu, vata rulonais. Ji perdengia iš apačios visus kitus vatos sluoksnius uždarydama visus galimus plyšius tarp gegnių. Tik prišaudomos prieš tai dar juostelės, kurios prilaiko papildomai, kad nepralinktų vatos sluoksniai.

Kadangi ši vata lengva, tai tiesiog prišaudoma prie gegnių ji puikiai laikosi. Paskiausiai viskas pasislepia po atspindinčia Strotex plėvele:

Pakraščius visus reikės užsandarinti su lipnia juosta, tad dar laukia keletas darbingų “poKalėdinių” vakarų :).

kai kur jau apklijuoti ir pakraščiai:

Tarp visų darbų dar buvo nudažyta 5m likusi nenudažyta metalinė sija:

O kad jau norisi daugiau šviesos tamsiais vakarais, pasikvietėm mūsų elektriką išpinti pynes su laidais ir jungikliais.

Laidai prie jungiklių sienoje susikomutuoja, kyšo voratinkliai laidų, tad patiems čia per daug didelis galvosūkis kaip viską teisingai sujungti, pamanėm tegul šį darbą atlieka kas pradėjo:

Pasirinkome ABB produkcijos Basic 55 baltos spalvos jungiklius ir rozetes:

, kuriuos kaip minėjo pardavėjas labai paprasta montuoti. Matome kairėj pusėj jungiklį, dešinėj perjungėją, pastarųjų pas mus privedžiota pakankamai, kad patogu būtų valdyti šviesą iš kelių vietų:

Vieno klavišo perjungėjo kaina beveik nesiskiria nuo paprasto jungiklio kainos (~10=10,50Lt), o vat dviejų klavišų perjungėjai brangesni kone dvigubai nei paprasti dviklavišiai jungikliai (14=24Lt). Pirmam etapui išleista apie 400 Lt  (jungikliams su rozetėm dar be dangtelių). Darbas 160 Lt. ir dar panašiai tiek liks užbaigimui, mat ne viską spėjo sujungti.

Pagrindiniai jungikliai ir keletas rozečių sujungti ir veikia:

Tebūnie šviesa! :).

Namai namučiai, tikiuosi sekančiais metais šventes sutikti su šeima jau savuose namuose. To linkiu ir visiems savo svajonės siekiantiems naujakuriams!

Sveikinu visus šventėmis! :)

Rodyk draugams

Šiltinamės palėpėj

Parašė namukas | 2013-11-24 01:22

Niekaip nesibaigia šis etapas atrodo… Nereikėtų pjaustyti vatos tai seniai jau būtume pabaigę, o dabar matuoji pjauni ir vėl matuoji pjauni…Sandariname visus plyšius tikrai labai kruopščiai, bet kitaip turbūt ir negali būti kai darai sau. Plius vaikščioti ant laikinai susidėtų statybinių lentų irgi “nepyragai”, turi nuolat žiūrėti sau po kojom, kad neprakristum kiaurai :), lentas vis perkelti, o į vakaro galą nuo pasilenkimų ir dažnų tūpčiojimų jau galva ima suktis. Bet atrodo, dar liko pora dienų ir su palėpe bus baigta. Jau verta ir paskubėti, nes sekančią savaitę žadama minusinė temperatūra lauke, tad dirbti nešildomoje palėpėje jau visai nebesinorėtų.

Viena namo pusė per keletą vakarų ir vieną savaitgalį jau sudėta:

Beveik įpusėta ir kita namo pusė:

Sunkiausiai sudėti ir daugiausiai vatos pjaustymo buvo prie mūrloto aplink gegnes:

Vatos jau mažėja, tikiuosi, dar pora-trejetas darbo vakarų ir su palėpe bus pabaigta:

Beje, kažkada stogdengiai mums minėjo, kad po metų nuo stogo sudėjimo reikėtų dar kartą suveržti visus varžtus ties gegnių sujungimais. Ir ištikrųjų, dabar patikrinus, visi gegnių sujungimų ir mūrlotus laikantys varžtai buvo atsilaisvinę, kai kurie atrodė kad visai nebuvo priveržti. Tai štai kaip, medienai džiūnant varžtai ima ir atsilaisvina! Tad prieš sudedant vatą juos visus suveržėme, dabar jau tikrai nebeatsisuks :).

Rodyk draugams

Šiltinam perdangą

Parašė namukas | 2013-11-15 16:24

Po truputį stumiamės tikslo link… Daug labai ir nepriskubėsi, nes darbai atliekami savo rankomis visada sulėtėja. Šį kart atliekame šiltinimo darbus. Kaip gerai! galvojame.., kad lauke vis dar ne minusinė temperatūra! Neapšiltintame iki galo name (gerai apšiltintos tik grindys ir sienos), viduje laikosi vėsesnė temperatūra nei lauke! Gerai bent kad nepučia vėjas ir ant galvos nelyja :). Džiaugiamės, kad šiuo metų laiku laikosi neįprastai šilta temperatūra +10 laipsnių, net laikome praviras duris ir langus, nes viduje daug šalčiau, žinia naktimis labiau atšąla. Kol dar džiovinom tinką ant sienų, prideginom net kelis šimtus kw elektros, sienos aišku džiūvo daug greičiau nešiojant radiatorių nuo sienos prie sienos, bet pinigėlio prisisuko jis irgi nemažai, tad dabar skubame greičiau apsišiltinti, kad tas radiatorius jau nebe vėjais eikvotų šilumą, o duotų kažkokios ir naudos :).

Šiltiname perdangą, nes palėpė nebus gyvenama ir kol kas ji bus palikta tik vėdintis. Pasirinkome šiltinti Rockwool Multirock 35 stiklovata, ji pagal kainą ir matmenis buvo tinkamiausia. Iškrovus jos buvo pilnas garažas!

Vata yra lapukais po 1m ilgio ir 61cm pločio, šiltalas dedamas tarp gegnių 25cm (10+10+5), o iš apačios bus perdengiamas dar vienas sluoksnis 5cm Isover ruloninė vata tarp brūsiukų. Norime uždaryti visus galimus plyšius tarp gegnių. 30cm storio šiltalo perdangoje, kur nėra tiesioginio kontakto su lauku, neužpučia vėjas - tiek turėtų pilnai pakakti, kad šiluma  neiškeliautų iš namo.

Kad vata gerai laikytųsi tarp gegnių, sukame 5×5cm brūsiukus, nupirkę prieš tai juos žinoma nuimpregnuojame su bespalviu skiestu impregnanto koncentratu. Jis skirtas apsaugoti medienai nuo puvinio ir pelėsio. Nutepę kol geras oras paliekame lauke ant vėjo džiūti:

Dėti vatą nusprendėme iš apačios, vata laikysis ant pritvirtintų brūsiukų, ties vatos sudūrimais kad neprakibtų prišaudysim juostelių, kurių neišmečiau nuo čerpių įpakavimų, tai bus tikrai patikimiau nei prakibusi vata visa kabėtų ant siūlų, kaip daug kas daro… Vata yra sunki, o nuo savo svorio spaužiama slinktų žemyn ir laikui bėgant atsirastų plyšiai. Pirmą vatos sluoksnį dedam iš apačios, dirbam etapais, “kalame” brūsiukus, tiksliau sukame juos prie gegnių šešiakampiais medvarščiais 5×90mm ir tame plote sudedame iš kart vatą, norisi greičiau viską pabaigti vienam plote ir keliauti į kitą patalpą :).

Žinoma, prisukus brūselius, šiltinti pradedame nuo mūrloto, ten įkrauname 10cm storio vatos iki gegnių viršaus ir aukščiau:

Kai darbus atlieki pats, tai žinai, kad viskas bus tikrai padaryta gerai ir esi ramus, todėl šitoj vietoj kažkam patikėti tokius darbus tikrai nesinorėjo, o ir kainuotų nemažai, tiek vatos pjaustyti! Jau tada geriau rinktis kitokį šiltinimą, pvz. purškiamas putas PIR ar kažką panašaus, nes kaina manau taptų daugmaž panaši, o darbo laikas trumpesnis (kaina LT: vata+darbas=purškiamas šiltatas ?).

Viskas būtų tvarkoje, jei ne statybininkų palikta “dovanėlė”, pasirodo tarpai tarp gegnių nėra vienodi, dedant perdangą anksčiau į tai kažkaip neatkreipėm dėmesio, nes buvo labiau aktualūs kiti klausimai, todėl dabar klojimo procedūra apsunkina tai - kad tarpai platesni nei vatos plotis ir vietomis turime pjaustyti vatą, vietomis reikia įterpti 5cm vatos intarpą, kurį prišaudome su Isover vatos išpjautomis juostelėmis. Pastaroji vata ne taip dulka kaip Rockwool ir patogiau pjaustyti prireikus siaurų juostelių. Tokiu būdu darbas nevyksta taip sparčiai, kaip norėtųsi :). Pjaustyti vatai nusipirkome specialų ilgą peilį iš “senukų”, be jo būtų prapultis :). Beje dedant vatą nepamaišys ir darbiniai akiniai, vata labai dulkanti.

Dirbdami tik po kelis vakarus per savaitę ir savaitgaliais pabaigėm kalti brūsiukus ir sudėjome jau pirmą sluoksnį iš apačios. Pagaliau didieji plyšiai visi uždaryti ir viduje jau jaučiama šiek tiek komfortiškesnė temperatūra :).

Pradėjome nuo svetainės, pabaigėm darbo kambary, kitas žingsnis - kraustomės į palėpę. Visa vata buvo sukilota į viršų, o ji tikrai nelengva ir dabar sandariname likusius 2 sluoksnius iš viršaus. Čia reikia ir vėl krapštytis, nes per visą perimetrą reikia supjauti kiekvieną vatos gabaliuką ir suleisti palei sujungtas perdangos ir stogo gegnes kartu prie mūrloto. Išsipjausto daug smulkių gabaliukų ir tas darbas nėra lengvas, nes reikia prilysti prie ankšto šlaito galo, pasimatuoti, tada išpjauti ir vėl lysti, užsandarinti visus plyšelius. Vaikščioti per gegnes irgi nepaprastas reikalas, čia padėjo sudėtos lentos iš anksčiau, o pakraščiais tupinėjama ant lentų, kurias vis reikia persistumti į kitą vietą.  Gerai, kad darbas yra komandinis ir todėl ne taip nuobodus, pirmas matuoja, antras pjauna, vėl pirmas deda ir vėl matuoja :). Šeimyninė edukacija :).

Per vakarą pabaigiame šiltinti vieną patalpą, ir kraustomės į kitą, o palėpėj viena bendra erdvė. Tikiuosi savaitgalis bus dar produktyvesnis :).

Vėliau įdėsiu dar pora foto kaip mums sekėsi pabaigti sandarinti palėpėje.

Rodyk draugams

Apie langų pasirinkimą ir kitus dalykus

Parašė namukas | 2012-10-16 18:53

Ateina laikas kai žasys išskrenda į pietus, atėjo laikas kai reikia ir langus susidėt, viskam ateina savas laikas… :)

pakeli galvą nuo savų darbų ir matai kaip žasys kažkaip liūdnai klegėdamos išskrenda į pietus, ruduo…

Turbūt ne vienam iškyla daug klausimų ir abejonių, kokius gi langus geriausiai pasirinkti… Vieni renkasi standartinius plastikinius langus ilgai nemastę kiek ten tų kamerų, stiklų, kokios jie firmos ir pan. svarbu jiems tik, kad būtų kuo pigesni ir nesuka sau per daug dėl to galvos… Kiti renkasi pačius “kiečiausius”, naujausios kartos plastikinius langus su visais “pribumbasais”, kad būtų jų kuo daugiau (visų čia nevardinsiu, kam kokių reikės patys susiras ir pasirinks) ir tokie nelabai kreipia dėmesio kiek už tai “paklos” pinigų… Dar treti renkasi gerus medinius langus, 2-3 kart brangesnius nei plastikiniai, bet nebūtinai jie geresni, ypač vėliau kai paaiškės, kad reikės perdažinėti juos po keletos metų… Žodžiu, kiekviena prekė randa savo pirkėją, ginčytis dėl kiekvieno nuomonės ar pasirinkimo nežadu.

Mūsų sprendimą dėl langų pasirinkimo paįtakojo šiek tiek finansai, o labiausiai - pageidaujama lango spalva! Todėl pasirinkome kažkokį tai tarpinį variantą tarp geresnių ir vidutinių.

Kadangi nenorėjome baltos spalvos langų, nes nuo laiko jie papilkėja, o prie mūsų stogo pakalimo vis tik noras buvo priderinti gražiai tas spalvas, tam labiausiai tiko rudai-raudona medžio imitacijos spalva, kurią panašiausiai pagal mūsų norą galėjo pasiūlyti tik iš Aluplast profilio langų gamintojai.  Ta spalva vadinasi - macoree.

Taigi, pradėjau pasakoti nuo spalvos, iš tikrųjų, ji buvo ne vienintelis svarbus kriterijus langų pasirinkime.

Gyvenant bute gal nėra taip jau labai svarbu koks bus tas lango rėmo storis ir kelių stiklų paketas, bet gyvenant name - kur tau iš keturių pusių vėjai pučia, norisi, kad langai būtų kuo šiltesni, nes tai pagrindinis realus šalčio tiltas į vidų. Šiuo atveju idealu turbūt būtų iš vis gyventi name be langų, bet deje, norisi, kad namie būtų šviesu, daug šviesos :) O ypač, kaip mūsų atveju, kad per didelius erdvius langus matytųsi graži gamta visais metų laikais. Todėl jau projektuojant savo namuką sugalvojau, kad mūsų langai bus platūs, suplanuotos po 2 m pločio beveik visos kambarių angos, išskyrus iš svetainės į terasą stumdomų durų vitriną, jos plotis 2,80m, na, ir žinoma keletas siauresnių angų tai - į vonia 1,30cm, balkono (terasos) išėjimo durys 1m ir siauresni 2-o aukšto (mansardos) langai.

Mūsų pasirinkimas dėl langų - žinoma, turėjo būti ne mažiau kaip 6-ių kamerų, tačiau kai prisiėjo laikas užsakinėti nusižiūrėtus langus Aluplast gamintojai kažkodėl pareiškė, kad negali užlaminuoti 6 kamerų pločio rėmo pageidaujama mūsų spalva :( Ta žinia mano pasirinkimą dėl langų smarkiai mane nuvylė ir išblaškė kuriam laikui, nes tada puoliau ieškoti, kas gali pagaminti langus būtent ta spalva. Buvo apskambinėtos net keletas firmų, bet deje, po 2 savaičių sugaišto laiko paieškų teko nusivilti, niekas neturėjo tokios ar bent jau panašios, kad mums tiktų spalvos. Todėl teko priimti sprendimą rinktis 5-ių kamerų tos pačios firmos Aluplast profilio langus, kas reiškė, kad bus mažiau 1 kamera ir rėmo storis bus nebe 80mm, o 70mm. Bet kaip man aiškino, ne vien rėmos storis lemia lango šiltumą, juk didžiausią lango dalį užima stiklas. Kad langai būtų šiltesni buvo pasirinktas 3-jų stiklų paketas (4×12x4×12x4=36mm, o didelėms vitrinoms naudotas 6mm 1 stiklas), 2 iš jų selektyviniai, stiklo paketo viduje pasirinkau šiltą plastiko tarpinį rėmelį , ne metalinį kuris dedamas praktiškai visuose langų paketuose!!! Taip pat pasirinktas uždaras metalas rėmuose, kas žada tvirtesnį rėmą, nes daugelis gamintojų standartiškai siūlo tik pusiau uždarą metalą (taupo metalą?) ir pasirinkta 1-a saugumo klasė nuo galimo įsilaužimo, nors jei rimtai laušis, manau niekas nepadės :)  Dar buvo pasirinkta keletas papildomų smulkmenų keliuose languose tokie kaip: spragtukas duryse,kad fiksuotųsi durys, papildoma rankenėlė lauke, kad būnant terasoj būtų galima duris užvert/atvert, papildoma rakinama spynelė balkono duryse, kad neišeitų į lauką maži vaikai, jei tokių lankysis kartais svečiuose, kol suaugę bendrauja :) Reikia visus šitus niuansus gerai apgalvoti ir pranešti gamintojui prieš užsakant langus.

5 kamerų lango brėžinys su 2 stiklais, ir pavyzdys 6 kamerų su 3 stiklais

Prieš tai paminėtas tas didžiausias terasos langas iš vakarų pusės - pirmiausiai ir buvo “instaliuotas”, tiksliau buvo užsandarinta jo anga. Kadangi su paprastom varstomom durim šio lango statyti nenorėjom, ir nuo pradžių jau buvo suplanuota stumdomų durų vitrina, o kaip žinia ji kainuoja nepigiai, planuojam ją įstatyti vis tik vėliau.  Plačios nustumiamos durys į šoną suteikia didesnį erdvės pojūtį, dėl to savo planų neketinam keisti, tik šiek tiek teks palaukti kol bus gautas trūkstamas “finansavimas”. :)

Tad sužinoję, kad po savaitės jau atvyksta pagaminti užsakyti langai, savaitgalį su pasiskolintu iš draugo autobusiuku nupirkom ir atsivežėm kelias sunkias 22mm storio osb plokštes. Jaunas konsultantas iš Ermitažo lyjant lietui labai maloniai jas padėjo mums įsikrauti.

Plokštės išgręžus jose skyles buvo sėkmingai užkeltos ir užmautos ant paliktų styroti nenupjautų varžtų nuo “apalubkės” (prieš tai jais buvo sutvirtintos lentos sąramų betonavimui), papildomai prigręžiant kelis varžtus iš šonų ir sutvirtinant lentelėmis iš vidaus. Viso ši “vitrina” atsiėjo mums 165 Lt + 30Lt kuras. Gavosi gal ne pigiai, bet tas plokštes dėl to ir rinkomės tokias storas, kad vėliau galėtume jas panaudoti įrengiant grindis palėpėje ir išleisti pinigai nenueis vėjais.

Laikinas sprendimas, vėliau čia bus stumdomų durų vitrina

Dar buvo įstatytos laikinos durys. Duris pavyko rasti iš skelbimų dar prieš kurį laiką, kažkas jas taip pat buvo laikinai naudojęs savo name, kol vyko remontai, bet vėliau nusprendė įstatyti sau dailesnes, o tas parduoti. Tai net seifinės durys, rakinasi keliais kaiščiais ir su multilock spyna :D Ir visa tai mum kainavo tik 120Lt Be abejo, tai bus tik laikinas sprendimas kol vyks statybos ir kurių bus negaila kol vyks vidaus tinkavimo, betonavimo darbai, o prieš išorės apdailą reikės užsakyti specialias duris specialių išmatavimų, greičiausiai iš medienos ar jos imitacijos su siauru langu šalia.

Kadangi planuojama būsimų durų anga yra gerokai platesnė, nes kaip minėjau ateity planuojame statyti gražias pagrindines duris su vitrina šalia (juk durys - namo veidas :)), tad teko pasukti galvą kaip įstatyti 1,05m pločio duris į 1,30m pločio angą. Sprendimas rastas visai paprastas, tam panaudota atlikusi gegnių mediena, kuri buvo išpjauta ir prigręžta ilgesniai varžtais į trapių blokų sieną, kitas šonas pagamintas iš dviejų kampu sujungtų ir sutvirtintų gegnių taip pat prisuktas prie sienos, o pačios durys vos ne įspraustos į tą medieną, mat apskaičiuota gavosi itin tiksliai. Iš tikrujų, net vos tilpo į sukonstruotą rėmą, bet kažkiek pakalus, pareguliavus, viskas susukta prie medienos ir durys varstosi gan gerai :)

Statybinės lauko durys - vaizdelis iš vidaus

vaizdelis iš lauko

Įdomiai atrodė tos įstatytos durys name dar be langų, išvažiuodami jas net užrakinom dėl visa ko :D

O štai apie langus…, juos statėme patys beveik visą savaitę, sugalvoję savą tvirtą ir patikimą sistemą. Reikėjo galvas pasukti dėl tvirtinimo būdo, nes blokai trapūs, bet ko neįsuksi į juos, nesilaikys… Apie tai smulkiau aprašysiu kitam poste, tik įkeliu dabar kelias foto iš atliktų darbų. Ir noriu pasakyt, dar ne viskas pabaigta su jais ir sandarinimas aplink langus vyks atskirai, tai užima tikrai laiko, svarbu buvo juos išsistatyti lygiai ir gerai pritvirtinti.

“ale kampinis” langas

durys į terasą

vonios langas

Ir kelios žadėtos nuotraukos iš vėjalenčių tvirtinimo prie čerpių:

vėjalenčių užkabinimas už čerpės

matomas vėjalentės užbaigimas ir sukniedyjimas

ir keli bendri vaizdeliai

Tai tiek tam kartui, iki…

P.S. kopijuoti ir platinti be mūsų sutikimo paminėtus “išradimus” ir nuotraukas griežtai draudžiama :P

Rodyk draugams