Mėgaujamės tikra vasara… Šią vasarą savo laisvalaikį daugiausiai leidom lauke. Įdomu stebėti besikeičiančius gamtos pokyčiuos, prie kurių patys prisidėjom. Nuveikta gal ir nėra tiek daug, tačiau tai kuom užsiimame mums teikia malonumą.

Štai mūsų prūdelio pokyčiai:

Čia jau sudygo birželio vidury pasodintos dvi vandens lelijos ir šį ryt jau sukrovė du žiedus, vieną baltą, vieną ružavą. Dar jos nedidukės, nes pirmametės, sekančią vasarą jau bus didesni ir lapai ir žiedai.

Dar vienas pokytis - prūdelyje plaukioja 6-ios auksinės žuvytės, dekoratyviniai spalvoti karosai. Žuvytėms matosi, kad patinka čia, jau priprato ir nebijo kai preinam jų pašerti. Po mėnesio jų plaukiojimo prieš porą dienų pastebėjau, kad atsirado keletas naujų mažyčių žuviukų-mailiukų, tik dar pilki, įdomu bus stebėti kai ir šie paaugs.

Bendrai prūdelio aplinkos puoselėjimas teikia džiaugsmą. Pasodinti augaliukai paeiliui vienas po kito žydi, jau greit žydės sudygę ir subujoję kardeliai primenantys, kad greit artėja ruduo…

Kiekvienas akmenukas aplink prūdelį buvo atrinktas pagal dydį ir surado čia savo tinkamą vietą, kuriais paklotas takelis kaip kilimas kyla nuo vandens krašto aukštyn į šlaitus kuriuose apsodinti kadagiai. Įvairių akmenukų randam apsčiai kol kas savo sklype, kurie buvo renkami į atskiras krūveles dar nuo pernai lyginant sklypą. Jei pritrūksim atsargų teks dairytis jų kitur :). Po akmenukais buvo patiesta juoda geotekstilė, kad nedygtų iš apačios visokios piktžolės. Nors jos įsigudrina pasisėti ir sudygti vien iš akmenukų, tik iš čia jas lengviau pašalinti..

Kitamęt mąstysim apie prūdelių įrangą, gal orapūtę ar kažkas panašaus, kad nuolat judėtų ir nežaliuotų vanduo, nors neypatingai jis ir užsiteršė šią vasarą, nes kas kelintą vakarą šiek tiek prileidžiam šviežio vandens leisdami su burbuliukais, taip prisisotina daugiau deguonies. Planuose įrengti kriokliuką kampe.

Sužėlė ne tik gėlės bet ir veja, kurią per karščius vakarais laistom, kad neišdegtų nuo karštos saulės. Kad nebėgioti su vandens “šlangom” aplink namą, jau prieš tai buvom prakasę laistymo vamzdžius, kurių galuose įrengėm kraniukus, skirtinguose sklypo taškuose.

Dabar užtenka tiesiog keleto trumpų prijungiamų laistymo šlangų ir įprastų nebrangių laistymo purkštukų. Gal kitąmet ketinam pravesti nuo dabartinių taškų rimtesnę laistymo sistemą, o šiemet ir taip puikiai susitvarkom.

Žydi gėlės lauke:

levandos kvepia…

gėlynas šlaite tarp akmenukų bujoja:

džiugina akį ir gėlės ant palangių:

Dar iš tokių darbų vasaros pradžioj, buvo sukaltos lysvės daržiukui iš atlikusių statybinių lentų:

Ir pomidorams sąmoningai buvo įrengta tiesiog tokia užuovėja:

Pomidorai šilumamėgiai, nemėgsta vėjo ir dažno lietaus, pastarojo šiemet ne per daugiausiai ir teko. Gyvena jie puikiai šioje užuovėjoje, mezga sau vaisius ir jau ne vieną teko nusiskinti ir suvalgyti. Nepalyginsi su parduotuvėje pirktais pomidorais, visiškai kitoks ir kvapas ir skonis!

Dar keli eksperimentiniai pomidorai puikiai auga ir noksta vazonuose ant palangės ir užuovėjoje namo priekyje.

Birželį jau skynėm pirmas savas braškes, salotos, krapai, špinatai nebe naujiena, ką tik ir agurkai bei cukinijos jau pradėjo derėti…smagu.

Pasodintos kelios tujelės (Elegantisima) sklypo pakraščiuose buvo dar pernai, šiemet daugiau laistau kad neruduotų, o kad žolėj nepaskęstų pakraščius plastikine juosta sutvarkiau, iš viršaus mulčio užpyliau:

, o iš priekio tęsiu kalninių pušaičių liniją. Beje plastikinei juostai panaudojau atlikusią drenažo membraną, kurią susipjausčius juostom įkasiau perimetru.

Pastaruoju metu kai ką šiek tiek paveikiam ir daugiau relaksuojam, karšti orai neleidžia pajudėti daugiau nei tu norėtum. Aplink prūdelį iš kitos pusės konstruojame po truputį medinį takelį, tik dar nespėjau nufotografuoti. Dar prie namo sukalėm iš medienos atsargų laikiną terasą. Visai puikiai gavosi, tokia Demo versija :). O iki kitų metų pavasario kaupsimės nuolatinei maumedžio terasai. Dar buvo pakelti nuotekų įrenginiai su spec. paaukštinimais, kurie gamintojo buvo įrengti per žemai ir net nesiruošė taisyti savo broko…, et.

Tai tiek naujienų, greit rudenėlis, gandrai jau greit kels sparnus į pietus, kaip kad ir šis gražuolis tupėjęs ant mūsų namo stogo :)

Gaila, kad vasara tokia trumpa…

Patiko (0)

Rodyk draugams