Vos ne pirma nupirkta interjero detalė - natūralaus akmens plytelės, įsigytos dar žiemos laiku Arsenale (kaina buvo 100Lt/m2). Sumanyta buvo jomis apklijuoti krosnelės (vadinu židinio) sienelę, kurios dydis ~150cm pločio ir ~290cm aukščio. Akmuo - natūrali medžiaga ir dažniausiai puikiai dera prie visokių paviršių, tame tarpe ir prie ąžuolinių grindų. Kadangi mūsų Jotul krosnelė tamsiai pilkos spalvos, norėjom, kad ji “pranyktų” tamsaus margo akmens fone. Vulkaninio akmens tamsiai pilka spalva su mozaika visai gerai tiko tam fonui.

Iš pradžių susinešėm visas dėžutes ir ant ištiesto kartono susidėliojom akmenį, maždaug kad pagal spalvas. Pasidėti profiliai atstoja sienelės plotį, matom kad teks nemažai papjaustyti akmens iš kraštų, kad užpildyti visą sienelę iki kraštų:

Prieš tai sienelė buvo nutepta betono “kontaktu” dėl geresnio sukibimo, nes akmens plytelės klijuosis tiesiai ant kamino, šiek tiek gipso ir fibo plius88 blokelių:

Plytelės turi nemažai svorio, galvojau kokiais klijais klijuoti, kad plytelės gerai laikytųsi ant sienos. Pasirinkau Knauf 2 elastinius klijus, klijai tinka ilgam darbui, patogu jais klijuoti, nes ilgai nedžiūva, ir jie tinka prie įvairių temperatūrų svyravimų, kas svarbu kai įkais krosnelė, tad manau laikysis gerai.

Pradėjau klijuoti nuo apatinės eilės, grindys jau buvo išklijuotos, tiesiog padėjau 2mm kryžiukus ir ant jos padėjau pirmą eilę. Klijus tepiau 6mm šukomis tiesiai ant plytelių. Gana greit visos eilės “lipo” aukštyn. Pats akmuo nesunkiai pjaustėsi su “bulgarke”. Vyko subalansuota šeimyninė edukacija :).

Per pirmą pusdienį apklijuotos eilės iki skylės židiniui, o sekančią dieną dar 4-5 valandos darbo ir galime džiaugtis rezultatu:

Dar planuoju šiekt tiek atnaujinti - padažyti pačią krosnelę, pakeisti stiklams šniūrus, žodžiu pasiruošti naujam sezonui :).

Patiko (0)

Rodyk draugams